Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma tényleg létezik? Ha...

A karma tényleg létezik? Ha igen hogyan kell elképzelni, mi is a karma?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű konyhanyelven: Karma = saját cselekedeteidnek, ill. saját gondolataidnak, szavaidnak visszahatása saját életedre. Cselekedeteid eredménye az ok-okozat nevű univerzális törvény alapján működik. Ha helyesen cselekszel, akkor annak a pozitív hatását élvezed, ha elszúrsz valamit, akkor csak számodra nem kívánatos eredményt kaphatsz. A gondolat, beszéd esetében pedig a tudatalattid lép működésbe, és nem vizsgálja, hogy a jót vagy a rosszat másnak kívántad-e, mivel a te fejedből indultak ki, a végeredményt is neked szállítja le.
2011. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a karma=sors, azaz hogy a sorsunk/életünk bizonyos részei előre meg vannak írva, you can run, but you cant hide, vagyis halogathatod, de akkor is meg fognak történni bizonyos dolgok az életedben veled. Mindenképp. Ezek az előző életedben elkövetett bűneidért a "revans", illetve mivel a revans annyira nem egyeztethető össze a karmával, úgy helyesebb, hogy mindig egy adott jellemhibádat kell erősítened adott életedben. Ha nem sikerül, nem léphetsz felsőbb szintre, a következő életedben is ugyanazt a gyengédet kell erősséggé formálnod.
2011. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nézd végig a : A nevem EARL-t és minden világos lesz!
2011. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem csak a következő életedre hat ki a jutalom vagy a büntetés.

engem pl ez éltet. ha valaki bunkó velem, akkor nem vágok vissza neki. megkapja majd a büntetését mástól.

volt egy barátnőm, most már nem nevezném annak, inkább csak haver. amikor nagyon jóban voltunk, legjobb barátnők, akkor mindig befolyásolt. irányított. hagytam. nem voltam még elég erős... aztán erős lettem, és ott hagytam. csak úgy nézett... később mondjuk kibékültünk. na, ő most visszakapta. összejött egy sráccal, aki még durvábban is irányítja őt, mint ő engem régen. háháhá :D azt kapsz, amit adsz! ;)

és szerintem ez így van jól. már várom, hogy az egyik ellenségem, aki most tönkretette a kapcsolatomat, megkapja valahogy a büntetését. én nem teszek semmit. majd rájár a rúd ;)

18/L

2014. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!