Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A tudomány alá tudja támasztan...

A tudomány alá tudja támasztani vagy megcáfolni a reinkarnációt?

Figyelt kérdés
vagy egyiket se tudja?????? remélem értitek.
2009. jan. 13. 17:44
 1/9 anonim válasza:
51%
Mivel a tudat, az intelligencia, a lélek, stb. ANYAGHOZ VAN KÖTVE, így ha megsemmisül az bizonyos anyag (ember esetében a teste), akkor megszűnik a lelke is. Tiszta sor.
2009. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Cáfolni tudja. Annyiban, hogy ha létene külső lélek, akkor az sértené az energia megmaradásának törvényét.


Másrészt az emberiség gyorsan szaporodik - így a legtöbb ember 'első' élete lenne a mostani. Az meg elég feltűnő lenne, hogy vannak tapasztaltak, meg kezdők.

2009. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kovács Pál ***** válasza:
89%
Nos, szerintem egyáltalán nem lehet se cáfolni, se alátámasztani, hiszen a lélek maga nem kimutatható tapasztalati úton, az empirista gondolkodás szerint egyáltalán nem is létezik. De szerintem a reinkarnáció gondolata csak az emberi kétségbeesésből született, mégpedig azon gondolat alapján, hogy mindenki vágyik még egy lehetőségre.
2009. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

amíg a tudomány tényként kezeli, hogy a tudat, gondolatok, érzelmek stb. csak és kizárólag az agy kémiai-fizika folyamatai által jönnnek létre és feltételezést sem tesz arra, hogy mi lenne, ha esetleg mégsem, addig sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudja a dolgot.


a másodiknak:

Az energiamagmaradás nem törvény, hanem elv, sejtés.

Mivel az összes berendezésünk elméletünk erre az elvre épül, ezért bizonyítani nem lehetséges, max. azt vehetnénk észre, ha nem működik. Mint ahogy észre is vesszük amikor valami nem stimmel, csak akkor olyan segédelméleteket hozunk létre, amik "helyrebillentik" az elméleteket. lásd sötét anyag és sötét energia elméletek.

2009. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"max. azt vehetnénk észre, ha nem működik."

Nagyon jól mondod!

Az energiamegmaradás annyira igaz, hogy már több részecskét találtak így! Valahova elszökött az energia: akkor még nem tudták azt a részecskét kimutatni. Pontosabb vizsgálatokkal MINDEN EGYES ESETBEN kiderült, hogy VAN ott is részecske - és PONTOSAN azt az energiát viszi el, ami hiányzik!


Az elemi részecsképkhez képest a sejtek pedig akkorák, mint egy bálna. MINDEN energiafolyamatukat remekül látjuk. Egy léleknek esélye sincs ott lenni úgy, hogy ne vegyük észre.

2009. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány csupán megpróbálja a körülöttünk lévő világot modellezni és képletekkel leírni. Minél pontosabban írja le, annál jobb egy modell - de ezek mindig változnak és fejlődnek, jönnek újabb modellek, amik lehet, hogy teljesen mások, mint a korábbi - azután később ezeket is felülírják...


A tudomány arra képes, hogy méréseket végeznek, és a mérések eredményei alapján alkotnak elméleteket. Vagy fordítva, hogy megszületik egy elmélet, amit megpróbálnak a mérésekkel bizonyítani vagy cáfolni.


Viszont az a gond, hogy az ilyen kérdésekben, amit feltettél, nagyon nehéz bármit is bizonyítani, ugyanis az esetleges kísérletek eredményeit sokféleképpen lehet értelmezni. Csak egy példát hadd mondjak:


Úgy hallottam, hogy történtek olyan esetek, amikor valakinek halálközeli élményben volt része, és amikor visszajött, olyan dolgokra emlékezett, ami arra utalhat, hogy ezek az emlékek a korábbi életének részei voltak.


Ezt persze egy reinkarnációban hívő embert arról győz meg, hogy igaz a reinkarnáció, és az ő álláspontját támasztja alá. Viszont én meg mondhatom azt, hogy van más magyarázat is a dologra, mert én hívő keresztényként úgy látom, hogy a plusz információ, amit kapott a halálból visszajövő illető, démonoktól származik. Na most akkor kinek van igaza, melyikünk elméletét fogadjuk el?!


Ugyanaz a bizonyíték mindkét elméletet alá tudja támasztani és teljesen szubjektív, hogy ki melyiket fogja elfogadni.


Ezek miatt a tudomány nem valószínű, hogy bármi ilyet be fog tudni bizonyítani.

2010. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tudomány azt tudja alátámasztani, hogy ha gyújtósba nyúlkálsz ,megég az ujjad.

Valamint még azt is ,hogy a tér görbül.

2010. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18: 23

ezesetben az ember lelke a teste. Jól értem?

Hát ez okosabb meglátás, mint a sok hókuszpokusz, amibe már néhányan beleőrültek. Vannak drogos **sok is.

A test mértékletessége sokkal nehezebb.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hipnózis során az agyban tárolt sok adat a felszínre jöhet. A hipnotizőrök a tudat alatti emlékképeket használják ki. De hogyan alakulnak ki ezek az emlékképek? Talán olvastál egy könyvet, láttál egy mozifilmet, vagy a tévéből ismertél meg bizonyos személyeket. Ha azok helyébe képzelted magad, akikről éppen információt szereztél, az élénk benyomást kelthetett benned, majdnem úgy érezhetted, mintha veled történtek volna meg az események. Az is lehet, hogy amit valóban te magad tettél meg, az oly régen volt már, hogy elfelejtetted, de hipnózis alatt az esemény ismét emlékezetedbe idézhető, ám oly módon, mintha egy „korábbi életedre” emlékeznél. Ha viszont tényleg erről lenne szó, akkor mindenkinek lennének ilyen emlékképei, nem igaz? De nem ez a helyzet. Figyelemre méltó, hogy az Egyesült Államok egyre több államában a legfelsőbb bíróság nem fogadja el a hipnózissal kieszközölt tanúvallomásokat. Minnesota Állam Legfelsőbb Bírósága kijelentette, hogy a „legkiválóbb szakvéleményekből az derül ki, hogy egyetlen szakértő sem tudja biztosan megállapítani, hogy a hipnózis alatt feltáruló emlékezet, vagy annak bármilyen része igaz-e, téves-e vagy üres beszéd, melyben a hiányzó kapcsokat fantáziával pótolják ki. Az ilyen eredmények nem nevezhetők tudományos szempontból megbízhatónak és pontosnak” (State v. Mack. 292 N.W.2d 764). A megbízhatatlanság abból is adódik, hogy a hipnotizőr szuggesztiót gyakorol a hipnotizált személyre.
2010. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!