Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki olyan születik...

Ha valaki olyan születik újjá, akinek a neve bár elveszett a történelem homályában, de a korábbi élete mindenki által ismert történetet inspirált, akkor az felismeri ezt vagy mit gondol egyáltalán erről az egészről?

Figyelt kérdés

Pl. akik a Pyramus és Thisbe sztorit inspirálhatták nagyon régen az ókorban, ami aztán igazán híressé William Shakespeare Rómeó és Júliájaként vált világhírűvé.

Szóval ők mit szólhatnak ehhez a megszállottsághoz a korábbi életükkel kapcsolatban? Imponálhat nekik vagy kuncoghatnak magukban (akár a sok változtatáson), esetleg felháborítónak tartják?



tegnapelőtt 10:07
1 2 3
 1/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

Ezt még Mónika is megjegyezte egyszer a Mónika show-ban, csak úgy mellékesen:

- Milyen érdekes, hogy előző életében mindenki királykisasszony vagy úrfi, híres ember volt, de soha nem libapásztorlány.

Meghívtak mindenféle zavaros tekintetű, szakadt kinézetű hóbortost, akiknek fixa ideája, hogy ők emlékeznek az előző életeikre.

Kapásból írtam volna mindegyikre diagnózist, vagy pszichiátriai beutalót. Azok az arcok...

tegnapelőtt 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt ki volt királykisasszony vagy úrfi?
tegnapelőtt 10:49
 3/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
13%

Nyilván áttételes értelemben. Sokan azt képzelik, emlékeznek előző életeikre, holott az csak valamilyen kulturális behatásból táplálkozik, olvasmányokból, tanulmányokból, a jelen életéből.

Ilyen szempontból mellékes, hogy csak valakinek a múzsája volt vagy bármilyen inspirátora, az ő fantáziája szerint.

Aki jobbágy volt, szolga vagy rabszolga (esetleg sün), ők valamiért titkolóznak, ezek szerint.

tegnapelőtt 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mivel szereted használni a chatgpt-t, ezért én is bátorkodtam megkérdezni az ai-t és szerinte nincs igazad:


"Yes, many people who explore past life regression or spiritual practices report experiencing past lives as slaves, servants, or members of the lower social classes. These accounts are common across cultures and eras, as the vast majority of historical populations were not in positions of power but were rather ordinary people, often subject to hardship, forced labor, or servitude."

tegnapelőtt 11:22
 5/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
14%

Nem használok ChatGPT-t, de ez mellékes.

Past life regression (PLR) hipnózisos eljárás, ami hamisításra különösen alkalmas, áltudományos dolog:

[link]

Amiről én beszéltem, nem hipnotikusan befolyásolt emberek, hanem tudatuknál lévő (ha lehet így mondani), ámbár kissé bolondos figurák képzetei.

Nem teljesen ugyanaz.

De ami a kérdés volt, honnan tudhatná valaki, hogy mit gondol egy újjászületett múzsa (vagy más inspirátor), miközben még újjászületett múzsát sem látott senki, de még az újjászületést is olyanok hirdetik, akik ránézésre sem beszámíthatók.

Ha megkérdezed a mesterséges intelligenciát:

Does reincarnation exist?

Ezt egyszer már bemásoltam, hozzátéve, hogy Dr. Ian Stevenson tanulmányai sem tudományos igényű bizonyítékok, kicsit megszállott volt az ember, torzíthatott valamilyen módon, meg egyébként sincs semmi érdemi bizonyíték.

tegnapelőtt 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest te elég sok energiát és időt ölsz abba, hogy ebben a kategóriában trollkodsz. Gondolom rettegsz az igazságtól és ezért akarsz másokat is letéríteni róla.
tegnapelőtt 13:12
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Én sem értem, hogy vajon miért jár be valaki állandóan olyan kategóriába, ahol a nagy többség nem ért egyet vele, következésképpen nem kíváncsi a véleményére.
tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

6.

Nem. Eleinte csak alkalmilag tévedtem ide, amikor elfogytak a szakmai kérdések, időtöltésből. Egyszerűen csak válaszolgattam, legjobb tudásom szerint. Mint ahogy mások is fennakadnak a szellemek reklámozásán és hasonló, nem létező akármiken, én is csak csodálkoztam, hogy mik vannak még manapság.

De akkor rám szállt egy szellemhívő és megfenyegetett, hogy ő majd elintéz engem, névtelenül veszekedéseket fog provokálni, kötekedni, feljelenteni, töröltetni engem, hogy elüldözzön innen.

Csodálkoztam, mert úgy tudtam, itt bárki válaszolhat egy kérdésre, sőt még butaságokat is lehet írni, azért nem szól senki.

Tudástól félnek inkább egyesek, úgy tűnik.

Pedig lehet, egy idő után rá is untam volna a témára, de főleg ennek a zaklató felhasználónak köszönhetitek, hogy így már nem hagyhattam magam. Nehogy már egy idegen parancsolgasson itt, ez abszurd, semmi joga hozzá.

Meg az is igaz, hogy korábban is érdekeltek a különféle konspirációs elméletek, álhírek, üldözési mániák, emberi hülyeség működése.


"elég sok energiát és időt ölsz abba bla bla"

Vállalkozásom lehetővé teszi, hogy gyakran ráérek naphosszat is számítógépezni. Hogy valaki mások egyszerű időtöltésébe milyen kitalációkat vetít bele, engem ez csak megerősít, hogy aki ilyeneket kitalál, az beképzelhet bármit a fejébe, nem létező dolgokat, szellemeket is, meg a többi alaptalan kitalációt, elhiszi még a reinkarnációt is stb.

Azért, mert valakinek nem tetszik egy realista vélemény, még nem kellene fikciókat vetíteni a személyére. Meg ez már személyeskedés is.

tegnapelőtt 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem privátban intézitek a problémátokat?

Miért kell más ezotéria kategória látogatótokat is bevonni a személyes problémátokba?

Ezek szerint te nem realista véleményt írsz, hanem a harcodat éled ki egy másik felhasználóval. Valahol felháborító is így, hogy még ezek után te akadsz ki a személyeskedésen, amikor akaratuk ellenére vonsz be embereket ebbe a kettőtök közé tartozó viszonyba.

tegnapelőtt 14:40
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
7~ Ráadásul ez az illető még üldözési mániával is rendelkezik, mai napon lett kiírva híres trollok közé. :-) (Bár név nélkül.)
tegnapelőtt 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!