Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a depresszió története...

Mi a depresszió története történelmileg? Miből, honnan és miért alakult ki? Az ősember is lehetett depressziós?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy állatok is lehetnek depressziósak pl., háziállatokon egyértelműen látni a viselkedésváltozást.


Hol tart épp a tudomány azon kívül, amit a Netflixen láttam, hogy egyre több kutatás van arra is, hogy a gyomrunk állandó kölcsönhatásban van az agyunkkal, mint egy másik agy, és bizony, hogy vannak deprimáló ételek és így az, amit eszünk-iszunk vagy épp az, amit pont nem eszünk, az bizony, hogy hat a hangulatunkra is, ez elkepesztően érdekes szerintem és szinte hihetetlen, pedig nekem saját tapasztalatom is van ebben, hogy amikor teljesen kiiktattam a cukor fogyasztását, megszűnt a depresszióm is pl., szerintem ez tökre érdekes, nem?


Na, de miért alakult ki egyáltalán a depresszió az emberiségnek? Vagy tán minden emlősnek? Vagy halak, csigák és bacilusok is lehetnek depressziósak, bármi és bárki, aki él? De miért?



aug. 28. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj, de ez baromság, hogy a cukor meg a depresszió. Ez csak most egy ilyen divat mint mondjuk pár éve a kétoldalú meg Atkins diéta is volt.
aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
*keto
aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
A depresszió a kapitalimus mellékterméke, nem kell ezt túlgondolni.
aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Az állatoknál a tanult tehetetlenség ugyanúgy kialakítható, tehát az ősembernél is jelen lehetett. A körülmények kevéssé valószínű szerencsétlen variációi révén valamekkora valószínűséggel most is jelen van az állat populációkban. Valószínűleg nem egyirányú a kapcsolat a bélflórával, így bár a diagnózist és a gyógyulást segíthetik az ilyen irányú kutatások, de továbbra is szükség lesz pszichológusokra és pszichoterapeutákra is.
aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Nekem pont a cukor segít valamelyest a depressziómon. Amikor pl mellőzöm a kólát, akkor nagyon mélyre le tudok süllyedni.
aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem a cukor segít a depressziódon, előző, hanem azért alakul ki depresszió benned a cukorfüggőséged során, mert épp ürül belőled a cukor, leesik a vércukorszinted, ami nem csak további cukrot igényel, hogy visszaálljon a korábbi maxi cukor szint, amit megszoktál, hanem konkrétan cukrot igényel ehhez, hogy fenntartsa a függőséget benned.


Tapasztalatból beszélek, aki nem hiszi, próbálja ki maga is a három hétig, csak 21 napig semmi cukor és nem is fogja kívánni, cserébe kiegyensúlyozottan boldog lesz a hangulata és érezni fogja a zöldségek és gyümölcsök finom ízét, nem úgy, mint mikor én is cukorfüggő voltam, és az lebénította az ízérzékelésemet is, ezért nem ettem zöldséget-gyümölcsöt, mert nem ízlett.

aug. 28. 11:15
 7/20 anonim ***** válasza:
19%
Jaj, de okos vagy, egyelek meg
aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
A gyümölcsben szerinted mi van, nagyokos? Segítek: többek között cukor jelentős mennyiségben.
aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Oké, én a hozzáadott cukorról beszélek, a hozzáadott bármilyen édesítőkről, nem a gyümölcsben, zöldségben, magvakban, gabonákban található természetes cukrokról, hanem arról is, amikor bármibe is fruktózt tesznek pl., teljesen fölöslegesen.
aug. 28. 11:39
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Megszűnt, mert nem is volt depressziód!

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem lenne ennyi beteg ember.

A súlyos depressziós betegek egy része gyakran kívánja az édes ízeket, és fogyasztja is, de ez sem törvényszerű.

Ne akarjunk itt divatos dolgokat írogatni!

aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!