Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a depresszió története...

Mi a depresszió története történelmileg? Miből, honnan és miért alakult ki? Az ősember is lehetett depressziós?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy állatok is lehetnek depressziósak pl., háziállatokon egyértelműen látni a viselkedésváltozást.


Hol tart épp a tudomány azon kívül, amit a Netflixen láttam, hogy egyre több kutatás van arra is, hogy a gyomrunk állandó kölcsönhatásban van az agyunkkal, mint egy másik agy, és bizony, hogy vannak deprimáló ételek és így az, amit eszünk-iszunk vagy épp az, amit pont nem eszünk, az bizony, hogy hat a hangulatunkra is, ez elkepesztően érdekes szerintem és szinte hihetetlen, pedig nekem saját tapasztalatom is van ebben, hogy amikor teljesen kiiktattam a cukor fogyasztását, megszűnt a depresszióm is pl., szerintem ez tökre érdekes, nem?


Na, de miért alakult ki egyáltalán a depresszió az emberiségnek? Vagy tán minden emlősnek? Vagy halak, csigák és bacilusok is lehetnek depressziósak, bármi és bárki, aki él? De miért?



aug. 28. 10:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hadd tudjam már jobban a saját mentális egészségi állapotomat, köszönöm szépen.

Az a kihívás sajnos napjainkban, hogy ne cukros ételeket együnk és ne cukros italokat igyunk, mert sajnos a hozzáadott cukros és édesítős dolgok olcsóbbak, mint a cukormentes és egészségesebb dolgok.


Mialatt 0 hozzáadott cukor alapúan ettem-ittam, közben véget ért egy többéves párkapcsolatom és kirúgtak a munkahelyemről, mégsem estem vissza abba a mély depresszióba, amibe akár a párkapcsolatom alatt, akár előtte rendszeresen ezeknél kevesebb is elég volt hozzá, hogy öngyilkossági gondolatokig és tettlegességig is elnyeljen, ehhez képest mind a párkapcsolatom végét, mind a munkahelyi jogviszonyom végét könnyedén vettem.


Aki nem hiszi, próbálja ki maga is, ám baromi erős akaraterő kell ahhoz, hogy az ember elkerülje a cukros és édesítős termékeket, hiszen szinte mindenben van hozzáadott édesítő, és azért is működik úgy minden cukorfajta, mint a drogok, mert legalább olyan erős függőséget okoz, mint a kokain vagy a heroin, erre már kismillió kutatás is van, aki nem hiszi, próbálja ki maga is.


Én sem hittem és poénból próbáltam ki, és az elkezdeni a legnehezebb, amikor az ember elkezdi megtanulni minden egyes terméken megkeresni az összetevők szót, és amikor rájön, hogy nahát, még ebben is van cukor vagy más édesítő, akkor lemondani a megszokott dolgokról, az nehéz, de rögtön helyettesítőt kell keresni, így pl. a reggeli gabonapelyhekben pl. mind van cukor, amit én találtam, így fedeztem fel a zabkását, zabpelyhet, amelynek a gyors változatát elég csak leforrázni is, de persze jobb főzni, és nagy általánosságban az első három hét a legnehezebb a cukormentesítésben, mert akkor még a cukorfüggőség uralkodik, ám tényleg igaz, hogy elég három hét, mert én három hét után tényleg elmentem a kedvenc cukrászdám elé, hogy mit kívánok, és semmit, de semmit nem kívántam onnan, pedig előtte válogatás nélkül ettem volna bármit.


Arról nem is beszélve, hogy hirtelen mennyi pénzem maradt, hogy nem veszek úton-útfélen mindenféle cukros akármit fenntartani magamban a cukorfüggőségemet.


Tényleg új életem lett, és nem értettem, hogy miért nem tudtam ezt korábban, miért éltem olyan fárasztó életet, ahol minden hülyeségen kiakadtam, sokat sírtam, mérgelődtem, kiabáltam, veszekedtem, ám cukormentesen teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott lett az életem.


Nem kapok semmiféle juttatást sajnos senkitől azért, mert megosztom a személyes tapasztalataimat, és én is baromi szkeptikus voltam, poénból és szkeptikusságból próbáltam ki, de igaza volt annak, aki nekem mondta, hogy mekkora függőség a cukorfüggőség.

aug. 28. 14:53
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok: akkor mivel magyarázod, hogy én, mivel gyermekkorom óta cukorbeteg vagyok, SOHA nem fogyasztottam cukros ételeket, és mégis súlyos depresszióm van?

Na, lehet érvelni.

aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem átmeneti depressziót okozhat az, ha valaki látja a realitást. Nem az illuziókat, nem áltatja, önámítja, és nem is önsajnáltatja magát, hanem tisztán látja a helyzetét, és azt, ahogy az emberek többsége bánik egymással.
aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Ha kevesebb kólát iszol, vagy kiiktatod az életedből nem szűnik meg a depresszió, ezt egy tudományos cikk sem bizonyította be, erre meg mernék esküdni. De nem teljesen alaptalan, a bélflórád és a mentális egészséged között lehetnek összefüggések.

aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A 13-as kommentje is igaz egyébként, erről tanultam. Ha a magadról alkotott véleményed túlzottan realisztikus, az tényleg okozhat depressziót és nem egészséges. Mindenki egy kicsivel jobb véleménnyel van magáról, mint amit szilárd tények alapján el lehetne mondani róla, és ez így egészséges.
aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15! Még arra is érthető ez, hogy sok nagy ideank meg erzelmünk, kapcsolatunk mind mind csak egy ösztön.

Pl. Véget ér egy kapcsolatod, rettenetes érzés! De, aztán eszedbe jut, hogy ez már mondjuk a negyedik ilyen és folyton jött a következő szerelem, akkor elgondolkodsz, hogy tényleg igazak a párkapcsolatok? Vagy ez csak egy ilyen hormonális agymosas, amit az evolúció erőltet rád...és ha így nézed, máris nem fáj annyira. Mert tudod, hogy igenis jönni fog a következő, akit ugyanúgy a legszebbnek, legjobbnak fogsz látni mint eddig mindet.. és ez rohadtul illlúzióromboló.

aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12.: nem azt mondtam, hogy csak a cukorfogyasztók depressziósok, hanem azt, hogy a cukorfogyasztók azok. Nagyon nem mindegy! Tudod: nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar vagy fordítva :D , meg nem mindegy, hogy tanya a Bakonyban vagy banya a takonyban, ugye? :D
aug. 29. 20:26
 18/20 A kérdező kommentje:
14., de érdekes ez a cikk, köszi, és milyen érdekes, hogy csak pár nappal a kérdésfeltevésem előtt pont a kérdésembe vág, nahát, pedig nem láttam ezt, de ezek szerint nem csak én láttam Netflixen ezt a What the gut c. sorozatot és nem csak az én fantáziámat és szakmai kíváncsiságomat mozgatta meg, ami jó! :) Nagyon köszi!
aug. 29. 20:31
 19/20 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=qmzE4ySUTN4


Még ezt találtam a kérdésedre. Biztos számtalan más anyag is feljöhet róla a neten, de ez egy CogSci podcast ha jól láttam, biztosan izgibb és fogyaszthatóbb tartalom, mintha tudományos cikkekből próbálnád meg összerakni magadban a képet :)))

aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Majd ha lesz rá több időm, megnézem, és aszerint értékelem a válaszodat, de addig is annyit, hogy én saját tapasztalatról beszélek, minden és mindenki más viszont bizonyára ki tudja, milyen érdekből, ugye... Ezen kívül abban is elég biztos vagyok, hogy hiába vagyunk mind emberek, mind elég különbözőek vagyunk, de ha azt vesszük alapnak, hogy pl. az alkoholra nincs szüksége a szervezetünknek, így tulajdonképpen tényleg méregnek számít, akkor ebből a szempontból pl. teljesen mindegy, hogy kiről beszélünk, mert minden egyes embernek, legyen akár gyerek, akár felnőtt nincs szüksége a növekedéshez alkoholra, tehát az alkohol méreg számára, tehát mégis levonhatunk minden emberre levonható közös konklúziót a személyes tapasztalatom mellett is.


Tényleg érdekel a téma, meg idővel remélem, nem felejtem meghallgatni azt sem, amit küldtél, mert szeretek erről elmélkedni, kommunikálni, gondolkodni, és örülök, ha mások is vannak itt olyanok, mint én. :)

aug. 30. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!