Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem lesz unalmas a Bibliai új...

Nem lesz unalmas a Bibliai új föld/mennyország?

Figyelt kérdés
Csak elgondolkoztam ezen, ha minden jó lesz, nem lesz unalmas? Lesznek teendőink? Telni fog az idő?

jún. 26. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Olyan mint a hippi korszak csak drog nélkül leszel állandóan betépve.
jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb,mint a sok problémával teli élet.Mivel ezt már megtapasztaltam,most jöhetne már a "minden jó lesz" dolog.de ha nem tapasztaltam volna meg a sok rosszat,akkor is a minden jó lesz-re szavaznék.
jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Nem tudni pontosan, hogy 100 vagy 200 év múlva hal ki a temlomba járó, illetve hívő generáció, de a Biblia még nagyon sokáig megmarad, mint érdekes nagyregény, az emberi történelem egyik legnagyobb és több ezer évig ható átverése.

De csak a második helyre kényszerül, a karmikus és reinkarnációs tanok 5000 évnél is régebben töltik be az emberek mumussal történő riogatásának szerepét, fegyelmezését, ami mai világunkban már a törvényes rendre van bízva.

Ezért sincs sok értelme már a meséknek.

jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Szerintem nem lenne unalmas, ráadásul ahogyan a kettes hozzászóló is utalt rá, már én is szívesen élnék végre boldogságban. Még ha unalmas is lenne, elnézve ezt a világot, én akkor is szívesen unatkoznék már végre. Mert ennél, ami a Földön van meg az én életemben, még az unalom is ezerszer jobb szerintem.
jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az egós, "földi" oldaladnak nyilván értelmetlen, ahogy a falanszterszerű gondolatkísérletek vagy az angyalok örök dícsérő kórusa mint metafora a színtiszta létöröm határtalan, időn is túlmutató megélésére. Földi szerepedet hátrahagyni, feladni, "megöngyilkolni" képes emberré válva viszont világos lesz, hogy már csak bámulni is és nem gondolkodni egy szélborzolta víztükör melletti hűs árnyékban is rengetegféle élményt hozhat, és mindig a te belvilágod szabja meg, mit jelent még ez a nettó semmi üldögélés is neked. Ha már eleget játszottuk az egók drámáit, akkor új szemünk nyílik a világra, lehet tisztábban is játszani, nem kell ellenkezni, nem kell ijesztgetni senkit, nem kell pazarolni, nem kell a kényelem, és nem kell extra elvárásoknak megfelelni, elég a normál konformitás, amikor ott a helye. Projektek mindig lesznek, unalmas sose lesz. Most is csak az unatkozik, aki vak arra, hogy mennyi, de mennyi mindent lehet csinálni, akarni, próbálni, szeretni, vágyni... Érdekes jószág az ember. Még aki tényleg képes volt hosszabb-rövidebb ideig csendben maradni önmagában, az se mondhatja el, hogy unalmas lett volna, mert még ott is volt "valami", általában egy teljesség és egység érzete, teljes zavartalanságban, idő nélkül, egy mindig van minden, minden mindig van, mindig a minden van jellegű, axiomatikus hiánytalanság tapasztalatban. És még erre gombot is kéne varrni valahogy...
jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*Az egós, "földi" oldaladnak nyilván értelmetlen, ahogy a falanszterszerű gondolatkísérletek vagy az angyalok örök dícsérő kórusa mint metafora a színtiszta létöröm határtalan, időn is túlmutató megélésére, megjelenik előtte.
jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, csak ott is tudjon a jó csajom ribisen öltözni, és tudjam kiélni a talpfétises vágyaimat.
jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

A végtelen idő alatt vagy megunod (végtelenszer), vagy pedig agyilag spenót leszel.

jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ...Laci ***** válasza:

Szerintem nem az lesz a gond hogy unalmas lesz-e.

Oda csak Istennel és egymással tökéletes harmóniában élő párok, családok kerülhetnek. Bármi, ami ezt a szintet nem éri el, nem lenne Mennyország.

A tökéletesség viszont nem unalmas. Unalomban nincs tökéletesség. Ha az megvalósul, akkor az egy békés, rendkívül dinamikusan fejlődő, de kihívásokkal éppúgy megtűzdelt, ennek ellenére harmonikus, boldog világ lesz.

jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A 4-es vagyok. Ha már felhoztad ezt a témát, csak nem jobban felizgat a talpa, mint például a combja, feneke, melle vagy csípője? Én is remélem egyébként, hogy mindenekelőtt ki tudnám odaát élni a nők iránti vágyamat. Mivel sajnos arra vagyok kárhoztatva itt ebben a pokolban, hogy nők nélkül éljek, ha csak ez a vágyam teljesülne a mennyországban, nem hiszem, hogy ezt hamar meg tudnám unni, tekintettel az itteni áldatlan helyzetemre. De persze vannak más vágyaim is.
jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!