Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van olyan, hogy valaki "szerep...

Van olyan, hogy valaki "szerep néküli szerepbe" születik le? Hogy lehet így boldogulni?

Figyelt kérdés

Csak lesem azokat akik már az anyaméhből úgy bújnak ki szinte, hogy annyira nagyon tudják kik ők, és mit akarnak,hogy mérnőkök vagy zenészek vagy tornászok vagy asztalosok vagy borászok stb...akarnak lenni és sikerül nekik és meg tudnak maradni ebben a szerepekben egy egész életen keresztül.

Nekem ez pokol. Én egy ilyet 1 napig is nehezen viselek.

Eleve nem is szeretnék, sőt rosszul vagyok attól ha valamilyen szerepbe bele kell erőltetnem magam, csak azért mert a világ/élet így működik, és megköveteli, mert így lehet boldogulni.

Szerintem bármilyen ilyen szerep felesleges egoitást szül, amit majd úgyis le kell vetni a szereppel együtt, ha meghalunk. Akkor mi a fenének felépíteni?

Nekem nem kell.

De rá vagyok kényszerítve. Így nem cska az szenvedés ha van szerep, hanem az is ha nincs...


Hogy lehet ebből kijönni? Hol és hogyan tudok boldogulni úgy hogy nem veszek fel semmilyen szerepet?


jún. 25. 00:24
 1/10 anonim válasza:
100%

Reszben igazat adok neked. Az elet sajnos igy van kitalalva, egy szerepjatek az egesz. Sokan belekenyszeritik magukat egy szerepbe, mert nem merik felvallalni azt, amit szeretnek. Ezert van megfordulva a vilag. Hang es tehetseg nelkuli enekesek vannak vilagszinten elismerve, kozben meg rengeteg csodalatos hang es muveszlelek a gyarban dolgozik, vagy asztaloskent. Ez szimplan a felelem, valamint a kiteljesedes hianya. En megtanultam, hogy telibe sz.rok minden ‘normat’ amit a tarsadalom elvar vagy megkovetel. A sajat magam ura vagyok, legalabb is mar honapok ota terelem magam. Ha 75-80 evesen leengednek a sirba, akkor legalabb eljek ugy, ahogy en akartam es az voltam aki akartam, nem?

A kerdesedre valaszolva, talald meg azt amit igazan szeretsz. Ne azt, hogy focizni meno es akkor elkezdesz focizni, vagy ne kezdj el autokat szerelni ha full hidegen hagy a tema. Talalj egy olyan dolgot ami boldogga tesz teged, es probald meg abbol fent tartani magad. Legy onmagad.

jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-es!

Nagyon jól leírtad.

Azt kell csinálni amit szeretünk mert különben lassan tönkremegy az ember élete.

jún. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
21%

Családi, rokoni mintát vesznek át az emberek általában, nem feltétlenül szülőit. Például valaki nagyon jól érezheti magát és alkothat kreatívan a szülőktől örökölt borászatban, ami már gyerekkortól "beleivódott".

Legtöbb embernek ilyen vagy hasonló tevékenység inkább hobbi, nem kötöttség.

De vannak emberek sokféle problémával, csak egy példa, valaki hiperaktív, nehezen viseli a kötöttségeket, szabályokat, renitens stb.

Szerintem, attól még nem másoknak kell alkalmazkodni hozzá, kezeltesse magát vagy kezeljék stb. oldják meg, ez az ő problémája.

Segíthetünk neki szívesen, de amelyik minket támad, közösségre káros, az nem egy jó irány.

jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
39%
Szerepet veszel fel még akkor is ha elmész remetének, vagy csöves leszel. Az élet rendje ez ha tetszik ha nem.
jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szikszai.B ***** válasza:
0%

Fene se érti, miről beszélsz. Én azt dolgozom, amit szeretek, azokkal élek, akiket szeretek, többnyire azt csinálom mindig, amit szeretek.

Kiskoromban műszerész akartam lenni, 10 évesen kaptuk az első számítógépünket, én azóta informatikus akartam lenni, és az is vagyok. Ez nem egy szerep, engem ez érdekel igazán, semmi más nem köt le ennyire. Én nem játszok semmilyen szerepet.

jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szikszai.B ***** válasza:
0%
Ja, és neked csak annyi bajod van szerintem, hogy nem találtad még meg azt a dolgot, amit szenvedélyesen szeretsz. Ilyen emberből sok van.
jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nalam ennek az a oka hogy gyerekkoromba mindenre azt mondtak hogy ez nem jo, az nem jo, igy felnott koromban mar nem mertem csinalni semmit, mert minek ha barmit csinalok semmi se jo
jún. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En csak egy dolgtot tudtam mindig, azt hogy szabad akarok lenni, nem akarok magamnak fonokot, se beosztast, se munkaidot es ezt a festészetbe meg a zene keszitesbe meg konyirasba tudtam megvalositani
jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!