Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az embriónak van lelke?

Az embriónak van lelke?

Figyelt kérdés
Akit elvetettek annak is van lelke? pl 1 hónapos magzatnak?
2010. okt. 5. 14:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát még nemigazán.
2010. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
ehhez még kéne tudni fogalmazni hogy mi a lélek. ha a reinkarnációs témakörhöz írtad, aszerint van, a tudomány álláspontja szerint nincs, szerintem meg nem tudjuk.
2010. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
50%
nincs. lelket az emberek az első oltással kapnak
2010. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
olyan kérdés ez ami erősen megosztja az embereket.biológiai vagy teológiai szempontból is lehet ezt a kérdést vizsgálni, ezért akkora a vita az abortuszról,hogy gyilkosság e vagy nem. én nem foglalok állást...
2010. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
100%

ezt soha nem tudjuk meg mert nem mondja el egy embrió sem ...

de szerintem nincs ők kezdemények..

néha jobb nekik hogy születnek olyan családba ahol még kaja sincs...nem szenvednek...

2010. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
hogy nem születnek...bocs
2010. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy van. Az elvetélt babák, eltévedt babák. A művi abortusz pedig...Viszont hiszek a sorsszerűségben, s úgy gondolom, minden ami velünk történik céllal van. Ha valaki abortusz mellett dönt, akkor valószínű az a baba nem az övé, hiszen nem kötődik hozzá. Ám döntésének súlya egész életében elkíséri és hatással van arra, ahogyan azután éli az életét.
2010. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
100%
Szerintem a lélek előbb van/volt mint a test, ezért egyértelmű, hogy van lelke az embriónak. A lélek kiválasztja a szüleit, egy ideig test nélkül "követi" azt a 2 embert, akit családjának választott, majd testet ölt egy embrió formájában. Tehát van lelke az embriónak. Amúgy nem vagyok jártas ebben a témában, és nem is hiszek megrögzötten semmiben. Ezt egyszer olvastam vagy hallottam, és tetszik ez az álláspont, szóval úgy döntöttem, hogy ebben fogok hinni :)
2010. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
A modern hipnózisterápia tapasztalatai alapján úgy tűnik, hogy a fiatal, fejlődő embrió még nem rendelkezik lélekkel. A lélek fokozatosan, de inkább a későbbi hónapok során költözik bele a testbe. Különösen érdekes, lényeges (és sokaknak hihetetlen) a felvetés, hogy a később abortuszt elszenvedő magzatokba eleve nem kerül lélek, mintegy tudvalevő a szomorú sorsa.
2010. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
2010. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!