Ha a mostani idők és nehézségek arra tanítanak, hogy forduljunk befelé, akkor miért nem kapunk erre lehetőséget?
A covid miatt minden bezárt anno, mindenki otthon volt, annak - számomra legalábbis - nagyon az volt az üzenete, hogy fordulj befelé, legyen egy kis önreflexió.
Ugye most már nincsenek lezárások, de a covid előtti hektikus és rohanó életmód maradt, sőt, dupla, ha nem triplaa fokozatra kapcsolt.
Így olyan, mintha adtunk volna a sz*rnak egy pofont, így ez a "tanítás" (már ha ez volt a tanítás), hogy csinálj egy kis önreflexiót, vedd már észre mit is csinálsz és miért is csinálod valójában, mennyire számít vagy mennyire felesleges, így nem tud érvényesülni.
Igen addig megvolt amíg minden leállt, csak aztán minden visszakapcsolt, és emellett a hektikus élet mellett ezt nem lehet csinálni. Akkor...?
Akkor így ennek mi értelme volt? Ha az önmagunkra ébredés lenne a cél akkor erre miért nem kapunk lehetőséget is?
Vagy annyi volt a lehetőség, kész-passz, és akkor akinek megvolt az jól járt, akinek meg nem az szenvedjen tovább """kedve szerint""" (ja nem 😅👌) vagy hogy?
Ha az a cél, hogy spirituálisan az ember egy magasabb szintre kerüljön, akkor erre megint csak, miért nincs lehetőség? Mert attól hogy innen meg onnan is "ver" az élet, meg nehézségek, meg le se állhatsz, mész mint a mérgezett egér, üresbe', zombulsz, egy robotnak több szabadsága van, attól nem hiszem hogy bárki olyan hűdenagyon nagyot tudna ugrani felfelé. Maximum lefelé nyílik meg több út, mert máshogy nemigen lehet elviselni...
Akkor mit várnak? Mit akar tőlünk az élet?
Először is, nem számít mások véleménye. Igaz, hogy a te döntésed. Az ő véleményük a döntésedről viszont lényegtelen.
Másodszor, mielőtt elvonulsz, fel kell készülnöd arra az életre. Tudnod kell, hogyan maradhatsz életben elvonultságban. A legtöbben ezért választják a kolostorokat. Ott viszonylag keveset kell dolgozni, az idő nagy része a szellemi fejlődésre fordítható. Ha remeteségbe vonulsz, tudnod kell, hogy hogyan maradj életben remeteként. A magányba vonulók nem csak a világi életüket adják fel, készek lemondani az életükről is, elengedni azt. Nem dobják el az életüket, természetesen. Igyekeznek életben maradni, és közelíteni a szellemi csúcs felé. De nem tekintik tragédiának a fizikai szenvedést, amit a kevés étel, magány, és betegségek okoznak, és az esetleges halált sem. Régen ez sokkal "divatosabb" volt, most inkább a kolostort választják. Erről Dougen beszélt és írt sokat. Mostanában adtak ki egy gyűjteményt a filozófiájáról, ha érdekel.
Aki ténylegesen elszánja magát, az talál lehetőséget arra, hogy mindent hátrahagyjon, és a szellemi fejlődésnek szentelje magát. Aki nem elég elszánt, vagy nem készült még fel, az akadályokat lát maga előtt.
Igen tripla fokozat ez a végső káosz ami itt tombol,de a vírusnak márpedig pont az volt a tanítójellege,hogy ha visszatérsz az életbe azt megfontoltabban éld tovább felelősséget vállalva a környezetedben élőkért és ha más nem de empatikusabbá tegyen...Ez eredetileg a kollektív masszát hivatott tanítani akik pont,hogy az anyagi javak hajhászását és a külső szabadságot részesítik előnyben,a belső nem számít...Ha magadnak megadod ezt a fajta szabadságot,felelősségteljes életvezetést,akkor a körülményeid is követik azt...
Szeptemberben jön megint egy fordulat,újabb vírus és sokkal durvább lezárások,mert totális recesszió következik,teljes átalakulás minden szinten...akik nem szeretnének ebben részt venni,sokáig éhezni és a természettel összhangban önfenntartó életbe vágnak (ha még nem kezdték el) azok vidékre tömörülnek...aki pedig a rendszerben bízva megvárja,hogy felajánlják neki a teljes lakhatást,megélhetést ingyen és bérmentve a saját javainak lemondásáért cserébe azok kapnak egy csipet és okosvárosok,új világrend...előbbi közösség lesz az önkéntes spirituális utóbbi a kényszerített...
De mindkettőnek lesz ideje önmagán gondolkodni,neked is..
Egyébként kérdező egy kicsit el vagy tévedve. Ahogy írták az egész nem arról szól hogy fejlődj. Az élet is csak van, és nincs semmi értelme. Amint emberi testbe születtünk viszont kialakult az egó. Az egónak vannak vágyai, és azt hiszi hogy valahová fejlődni kell...
Közben a léleknek nincs hová fejlődni, mert már eleve teljes.
Azt kell megérteni hogy mindenért a köcsög egó a hibás. Azt hisszük hogy a fizikai test, és az ehhez kapcsolódó "én" ami vagyunk. Ez a hamis "én" aztán járja az útját itt az életben, és döntései alapján meg kell birkóznia a következményekkel. De ez valójában nem fejlődés. (Ez csak az egész játék része.)
Tehát nem vár tőlünk senki semmit. Az élet sem akar tőlünk semmit. Egyszerűen csak van. (Nem kell túl komolyan venni.)
Azt viszont lehet alapból figyelni mikor bekapcsol az egó, és tolja-tolja befelé a mindenféle gondolatokat. Ezeket érdemes elengedni, és tisztán megmaradni a jelenben. (Ez a legnagyobb dolog ami lehetséges.)
#15
És akkor ezzel mit tanulhatok meg? :D
#16
Ez így nagyon jól hangzik, csak ettől nem változik semmi. Maximum én nyugszok bele abba hogy körülöttem mi van, én nyugszok bele olyanba, amibe nagyon nem kéne. Ennyi erővel akkor bárki bármit csinálhatna, mert minden mindegy. Miért álljunk meg pont ott, ahol?
Meg ha valami nem működik azt se vesszük észre mert még előbb belenyugodtunk hogy észrevettük volna. De minek is valtoztatni rajta...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!