Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van olyan, hogy valakinek a...

Van olyan, hogy valakinek a halála után végleg eltűnik a lelke is, vagy a lélek mindenképpen örök?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 22:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A szellem-lélek-test hármasában hívők szerint (eredetileg, nem pedig a köztudatlanságban) a test a lélek, a lélek a szellem "ruhája".

A szellem halhatatlan, a lélek az érzések, míg a test a fizikai megnyilvánulás.

2022. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 SZücsöm ***** válasza:

21 Ha nekem kéne tippelnem akkor pont hogy a lélek halhatatlan.

Nem is értem mire akarsz utalni azzal hogy a lélek az érzések megnyilvánulása.


Feltételezem nem a fizikai érzésekre utalsz mert az fizikai tehát testi megnyílvánulás.


Ha a szeretetre stb. re gondolsz akkor se értem a koncepciót.

Még ezek az érzések is kötve vannak a fizikai/testi megnyílvánuláshoz. Pl különböző anyagokkal elő lehet idézni vagy akár blokkolni lehet őket.


De még ha ezt nem is vesszük figyelembe. Ha a léleké a szeretet, öröm, bánat stb érzés és a szellemé a tudás/tudat (nem tudom pontosan mire gondolsz) akkor ez azt jelenti hogy a hallhatatlan részünk egy gép.


Hisz a gép ami csak intelligencia és semmi érzés.

2022. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22

"Ha nekem kéne tippelnem"

A Tanítás és a hit nem tippelés kérdése.

.

Mit tippelnél, ha ezt írnám:

a 2x2 lehet 4, de lehet 10 és 11 is?

2022. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 SZücsöm ***** válasza:

#23

Ja ahogy a tény/valóság meg nem a hit vagy a tanítás kérdése.


Csak hogy, mint ahogy te sem írtad hogy a a tény/valóság az hit vagy a tanítás kérdése, úgy én se írtam azt hogy a "A Tanítás és a hit tippelés kérdése".


Azzal sokkal többet (lett volna értéke) sikerült volna írnod hogyha leírod hogy hogyan értetted azt amit írtál. Ha esetleg sehogy nem értetted csak egy bebiflázott szöveget mondtál vissza vagy csak megemlítettél egy mások által hitt eshetőséget akkor ezt írhattad volna le.


Mindegyik opció hozzátett volna valamit az eredeti hsz-ed-hez.

Főleg az 1.

A többi csak azt konstantálta volna hogy amit írtál annak vagy tudtodon kívül nincs mélysége (2.) vagy nem is szántál neki (3).

2022. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 SZücsöm ***** válasza:

De lehet az én eredet hsz-em nem volt eléggé 1értelmű.


Szimplán arra voltam/vagyok kíváncsi hogy az általam feldobott gondolatokhoz hogyan áll hozzá a te általad említett hit/tanítás.


Mert mint többször is említettem nem értettem a mögötte lévő "elméletet"(ha 1általán van).

2022. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!