Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van olyan, hogy valakinek a...

Van olyan, hogy valakinek a halála után végleg eltűnik a lelke is, vagy a lélek mindenképpen örök?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 22:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%
10 - Azért ebből a fejből nézek ki, mert ebben a testben születtem, ebben a testben fejlődött ki a tudatom. Értelemszerűen a tudatot nem lehet elválasztani a testtől, mint ahogyan semmilyen más emberi tulajdonságot sem. A tapasztalataim az agyamban tárolódnak, ezek határozzák meg azt, hogy milyen ember vagyok, mitől félek, mit szeretek, mi fontos a számomra. Ha a testem elpusztulna, vagy korlátozódjunk szimplán az agyra, ha az megszűnne, a felsoroltak is megszűnnének.
2022. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

Az a jó ebben ,hogy ezt nem hogy itt "De a földön nem fogja tudni senki!

Lehetsèges hogy mindenkinek van. Lehet hogy csak kevesek kiváltsága ez. Lehet hogy fejleszthet. ezt senki nem tudja.

2022. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%

12 - Éppen ezért, mivel nincs rá bizonyíték, butaság hinni benne. Elvégre millióféle vallás van, amikre sem bizonyíték nincs, sem kizárni nem lehet. Ugyanezzel az erővel hihetnénk az iszlámban is, vagy az indiánok szellemvilágában, a Mennyországban, a lélekvándorlásban, az agykontrollban, a női megérzésekben, stb.

Mindegyiknek a képviselői azt mondják, hogy ők tapasztalták, de egyikre sincs bizonyíték. Ugyanilyen indíttatással butaság a lélekben is hinni.

(Arról nem is beszélve, hogy azt viszont biztosan tudjuk, miként használták fel a középkorban ezeket a hókusz-pókuszokat az emberek elnyomására, és azt is tudjuk, hogy politikai helyzethez megfelelően alakították és terjesztették mindig az aktuális hiedelmeket, mint pl. a lélek jelenléte, vagy a boszorkányok képességei...)

2022. febr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

“Ebbe a testbe születtem”

Itt te is elismered hogy a lelked született ebbe a testbe. Ami születhetett volna bárhol máshol a világon, de nem valamiért a te testedbe született. A miértre pedig nem tudsz választ adni

2022. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
27%

14 - "Itt te is elismered hogy a lelked született ebbe a testbe."

Nem. Az agyam született ebbe a testbe, bár én nem így fogalmaznék, hanem inkább úgy, hogy ebben a testben fejlődött ki az agyam, ami minden emlékemet és egyben a jellememet is tárolja.


"A miértre pedig nem tudsz választ adni"

Kedves, hogy ezt így eldöntöd helyettem, de azért mégiscsak megválaszolnám. Nem volt módom máshol születni. Ha az adott spermium az adott petesejttel nem találkozik, sosem születek meg. Nem hogy itt nem, máshol sem, ugyanis az egész egy biológiai folyamat, melyben a születésemnek ez az első lépése. Tehát ha apám nem találkozik anyámmal, nem születtem volt meg sehol a világon.

2022. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

Az agyad nem születhet bele a testedbe, az eleve benne volt. A lelked születhetett ebbe a testbe.

De miért pont a saját apad es anyád kombinációjából születtél, miért pont akkor amikor, miért pont magyarnak?

2022. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
27%

"Az agyad nem születhet bele a testedbe, az eleve benne volt."

Ezért mondtam, hogy én inkább úgy fogalmaznék, hogy ebben a testben fejlődött ki. Lélek nem születhet a testbe, mivel nem létezik.


"De miért pont a saját apad es anyád kombinációjából születtél"

Azért, mert ezt hozták meg a történelmi előzmények. Ahhoz, hogy én megfoganhassak, találkoznia kellett anyámnak apámmal, mindez Magyarországon történt, így magyarnak születtem. Tekintve, hogy lassan 8 milliárd ember van, akik közül van, aki magyarként, van, aki oroszként, van aki indiaiként, van, aki afrikaiként születik, semmilyen relációt nem lehet ebből levonni a lélek létezésével kapcsolatban.

Miért, ha én németnek születek, akkor nem lenne jogos a kérdés? Akkor is megkérdezhetnéd, hogy miért pont németnek születtem. Ettől még ez semmilyen szempontból nem támasztja alá a lélek létezését...

2022. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
38%

Pontosan, ha az indiai/afrikai/arab gettóba születsz akkor is megkérdezném, hogy miért pont oda születtél.

Es ha egy hollywoodi szupersztár milliárdos gyerekének születsz, akkor is megkérdezném hogy miért pont oda. Azert kicsit túl durva különbségek ezek, nem?

2022. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
18 - De, dehát ilyen ez a kapitalizmus.
2022. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha meghaltál és még létezel, akkor gondolkodj el ezen.
2022. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!