Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért ellenpéldával tanít az...

Miért ellenpéldával tanít az élet?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de próbálom elmagyarázni mire gondolok.

Nem szeretnék kapcsolatot. Egyáltalán. Max pár barátot és kész.

Nyilván megvan az oka, rengeteget csalódtam emberekben, közeliekben távoliakban, ismerősökben, rengetegszer visszaéltek a bizalmammal. Ezek miatt nem látom abszolút semmi értelmét egy kapcsolatnak, szerintem nem sok pozitív oldala van, ennyi a hátrányokat nem kompenzálja, vagy egyáltalán nincs előnye.

Ha azzal jön bárki, hogy az ember társas lény, és a magány előbb utóbb nagyon durva tünetekhez vezet, én azt mondom, hogy még azok a tünetek is jobban megérik, mint a kapcsolatokkal járó tünetek.

Viszont mindenhonnan a bátorítást hallom, meg hogy lehet hogy az a feladatom hogy ezek ellenére alakítsak kapcsolatokat stb. (Pl.: Felszálló Holdcsomópontom a mérlegben van. Az asztrológiában ezt úgy értelmezik hogy ami feladat vagy cél felé haladok az pont a kapcsolatok, párkapcsolat, külvilággal való harmónia. Tehát itt is visszaköszönt.) Na hát veszett fejsze, ilyen tapasztalatokkal BIZTOS hogy nem fogok.

Csak azt nem értem hogy akkor miért azzal "motivál" az élet, hogy ami kapcsolataim vannak, azok 90%-ban azt tanítják hogy ha valaki hasonlóba bele akar húzni, és kapcsolódni, akkor "Fussatok bolondok!".

Most akkor úgy "tanít az élet", hogy ha a lecke az hogy megtanulj úszni, akkor belefojt a vízbe, meg rádküld 6 cunamit, hogy Pistike ideje megszeretned a vizet?


2022. jan. 28. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak egy élet van, ami nem sikerül elsőre, mert túl kemény a közeg, majd jobban megy másodikra, harmadikra a már nagyobb tudat alatti tapasztalattal felvértezve. De az is lehet, hogy pont az előző életedben te voltál egy durva pokróc mindenkivel és most meg kell látnod, milyen az, amikor fordul a kocka.
2022. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Egy cipőben járunk, állítólag nekem is ez az egyik életfeladatom, erre már születésem előtt elutasításba ütköztem, amilyen bántás létezik, abban mind volt részem... Ugye mondják, hogy zárd ki a mérgező embereket az életedből; én ezt meg is tettem, így nem maradt senki. 😃 De én gyakran szenvedek a magánytól is. Szeretnék barátokat, társat, de az ilyen irányú törekvéseim ált. kudarcba fulladnak. Én sem értem ezt. De ez csak 1 a sok ellentmondás közül. Én emiatt már eltávolodtam valamennyire az ezotériától.
2022. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az ezotériával kár foglalkozni.

Viszont én sokat foglalkozok szellemi dolgokkal, de csak azon az alapon hogy azt hiszem el amit meg tudok figyelni.

Eljutottam oda hogy nagyon szeretem az embereket. Még mindig nem vagyok az a hú de társas lény. De, szeretem az embereket, megértem őket, megértem hogy miért vannak ilyen állapotban amilyenben vannak. Nekem is voltak csalódásaim, mindenféle rosszérzéseim nemrégiben is. De újra megnéztem a szituációt és láttam, hogy az egy másik ember, az nem én vagyok, és ő a maga szempontjából, a maga nézőpontjából a lehető legjobb megoldást választotta, vagy legalábbis úgy hitte, csak nekem ütött be úgy az a dolog mintha mélységesen sértő lenne. Szóval mindenki a maga nézőpontjából cselekszik. Ha valaki többször gonoszkodik velem és a dolog kitisztázása, megbeszélése se segít, akkor persze inkább megszakítom vele a kapcsolatot. De ezt csak nagyon kevés emberrel kapcsolatban tapasztalom. És még ezeket is általában én ingereltem fel az elején. Egy csomó normális ember van. És ezek jól reagálnak arra ha az ember kedves velük, meg kimutatja a szeretetét. És lehet menedzselni az embernek a kapcsolatait. Csak kell egy csomó türelem hozzá. Megaztán kérdéses, hogy szeretet nélkül egyáltalán érdemes-e élni. Igazi boldogság nincs szeretet nélkül.

Ez talán túl magasröptű sokaknak. De ez a tapasztalatom.

2022. jan. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: én nem utálom, de nem is szeretem őket. Inkább semleges vagyok, de nem várok túl sok jót, mert ált. nem jön. Mondjuk nekem nagyon sok sérelmem van, amiket nem lehet csak úgy feldolgozni. Ha megtapasztalod azt, hogy amikor kiszolgáltatott vagy, milyen hiénák tudnak lenni az emberek, amikor azok hagynak magadra, árulnak el, akiknek pont, hogy meg kellene védeniük... Ott végleg megtörik valami. Ja, mindenki a maga szempontjából cselekszik, és akkor ez már fel is menti őt a felelősség alól? Ő vajon boncolgatja magát, hogy miért viselkedett így? A megbeszélés is ált. kisebb súlyú ügyekben, nem túl közeli, vagy kivételese értelmes emberekkel működik. Ami elég kevés esetet jelent. Lehet, hogy te ilyen egyének körében vagy, de nem ez az általános.
2022. jan. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan tapasztalom, mint a 3-as. Az emberek alapvetően nem gonoszak. Én is mindig megpróbálom a másik szemszögéből nézni a dolgokat. És igen, nem mentség a viselkedésükre az, hogy az ő helyzetük szerint ez elfogadható. Pl. ha valaki gyilkossághoz folyamodik, mert rossz gyerekkora volt, és bosszút áll a szülein, attól még kioltott egy emberi életet, és NEM ez lett volna a jó megoldás.

De pont az a baj a mai világgal, hogy az emberek nem akarják megérteni a másikat, mert (nyilván jogosan) sértve érzik magukat, ha megbántják őket, és szükségük van a kárpótlásra. Ezért ha valaki kiszúr velünk, akkor mi is kiszúrunk vele. Ha valaki bánt minket, azt kívánjuk neki, bárcsak ugyanezt megtapasztalná. De emberek! Ki ismeri azt a mondást, hogy agresszió agressziót szül? Ha így állunk egymáshoz, és nem tudjuk félretenni az egónkat, akkor ez a világ, és ez a társadalom sosem fog szintet lépni. Nem azt mondom, hogy el kell viselni a mások által okozott szenvedést, egyáltalán nem. Csak nem kéne mindent magunkra venni, és jobban bele kéne gondolni a másik érzéseibe. Hogy vajon miért is cselekedett úgy, ami engem bánt... lehet az is, hogy bennem van a hiba, és csak én reagálom túl. Ha jogosan érzem magam sértve, akkor is biztosan van rá magyarázat. És ha megtaláltuk az okot, akkor vajon mi lehet a megoldás. De legtöbb esetben azt hisszük, hogy a világ körülöttünk forog, előre ítélkezünk a másikkal szemben, és esélyt sem adunk arra, hogy megértsük mások tetteit, hanem egyből visszahúzódunk az engem "mindenkiszemétésmosthagyjatokbékén" barlangunkba. Mindenkinek saját maga a legfontosabb, és a többiek problémáját a magáé alá rangsorolja, de azt elvárja, hogy mások törődjenek vele, hogy mások vegyék figyelembe az érzéseit, miközben lehet, hogy ő nem veszi észre a másikat.

Egy jó példa erre a megcsalás. Amikor egyszerre hazudnak nekünk, becsapnak és elárulnak minket. Sok esetben, még ha valaki be is ismeri, hogy megcsalta a párját, esélyt már nem kap arra, hogy megmagyarázza. Talán ha eleget bűnhődött utána, a másik megbocsátja neki. Viszont hogy mi lehetett az oka, azt valószínűleg nem a kapcsolatban fogják keresni (vagy az emberi természetben), hanem valószínűleg a harmadik fél hibája, aki természetesen sokkal vonzóbb, mint akit megcsaltak.

Maga a hazugság sem a rosszindulatból táplálkozik, hanem a félelemből. Bizonyos szituációk elkerülése végett, amitől az emberek félnek. És miért? Mert nem lehetünk egymással őszinték, mert ha őszinték vagyunk, akkor elítélnek bennünket. Elítélnek az őszinte érzéseinkért. Mert az őszinte érzések fájdalmasak tudnak lenni. És nem akarunk megbántani másokat, és mi sem akarunk sérülni. Ezért nem leszünk őszinték, és velünk sem lesznek azok. Ha pedig igen, megsértődünk egymásra. És így folytatódik tovább az ördögi kör. Magunkban őrizzük a ki nem mondott érzéseinket, bizalmatlanok vagyunk másokkal szemben, és védekező állásból kommunikálunk.

A kérdésedre azt tudnám válaszolni, hogy talán azért tapasztalod mindezt, hogy elfogadd azt, hogy milyenek az emberek, de ne haragudj rájuk emiatt. Ez most kevésbé lesz jó példa, de pl. ha befogadsz egy állatot, és megharap, akkor sem fogsz rá megsértődni, vagy megharagudni, mert az állat nincs tisztában a te érzéseiddel, hanem számára ez volt akkor a legjobb döntés, mert pl. félt. Az ember nyilván okosabb, mint egy állat, de sajnos az egójukon túl tényleg sokan nem látnak, és nem szándékosan csinálják. Viszont ha valaki tudatosan szemléli kívülről mások helyzetét, a sajátján túlmutatóan, akkor felül tud emelkedni azokon a rossz érzéseken, amiket mások okoznának neki. Egyszerűen nem kell magadra venni. Ha átlátsz a színfalakon, hogy ki miért cselekszik valójában, akkor magadtól függetlenül is képes leszel látni a történéseket, nem tudnak olyan könnyen megbántani, és teljesen megváltozik a véleményed az emberekről. Szeretni fogod őket annak ellenére is, hogy néha rosszat, sőt elfogadhatatlan dolgokat tesznek, mert tulajdonképpen ők is emberből vannak, és megtaníthatod nekik, hogy milyen az, ha valaki megérti őket, még annak ellenére is, ha rosszat tettek.

2022. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanít ellenpéldával az emberek tanítanak hazugságokat! Mást mondanak meg más van, kétlábon járó manipulátorok! Teljesen igazad van, ha valaki melléd kerül azt fogja nézni hogy húzzon belőled hasznot, hogy kössön magához. Az emberek szétmennek, gyerekre gyerektartás, körbe kell csak nézni. Maga a csalódást az okozta hogy mást mondanak magukról, amit te látsz a saját szemeddel valóságot az meg teljesen más. Maga az élet amit látsz nem hazudik az tanítja egyedül a nyers igazságot. Az emberek tanítják a hazugságokat hogy szolgájukká tegyenek.
2022. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ezt úgynevezném hogy kijózanodás. Az élet amit te magad látsz leküzdi az emberek által belédtáplált hazugságokat. Nem kell szépíteni más élőlények számára főleg az ember haszonállat vagy veszélyforrás vagy. Ez egy rabszolgatartó világ, rabszolgatartó társadalom és mélyen az emberek vérébe, génjeibe van kódolva ennek a gusztustalanságnak a fenntartása. Amit az emberek akarnak mutatni neked a dolgokról, a világról az egy ferdített hazugság! Az életet az önérdek vezérli, és mesteri szinten hogy tudja szogálatába állítani a környezetét. Mások számára egyszerű eszköz vagy semmi más! Az hogy a másiknak milyen kára lesz belőle az ezt kihasználónak valójában lényegtelen. Senkinek nem érdeke hogy tőlük szabad és független legyél mert nem tudnának rajtad élősködni. Neked viszont mint egyén ez nagyon is érdeked!
2022. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Isten mindig undorodott a városoktól, hiszen ott az emberek szoros közelségben élnek egymás mellett és ez a közelség alkalmas arra, hogy a legkülönfélébb bűnök megjelenhessenek és gyorsan meg is fertőzzék az embereket. Ezért az Istennek tetsző, ha nem egy rakáson élünk, hanem szétszórtan, tanyákon, egymástól távol. Régen sok tanyasi ember úgy élte le az életét, hogy be sem tette a lábát városba, településre. Ha a saját családjával ki tudott alakítani harmonikus jó kapcsolatot, akkor boldogan élhetett, senki nem idegesítette, nem szekálta, nem is kellett senki más idegen emberekhez alkalmazkodni, egyszóval: szabadon és bűntelenül élhetett.
2022. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2&4 vagyok. Igazából mindenki jókat ír, mindegyikben van valami igazság. Nekem alapélményem az igazságtalanság, nem megérdemelt bántás, emiatt mentem át azon a folyamaton, amit a 7-es válaszoló kijózanodásként jellemez. Tehát sokakkal ellentétben nekem nem azt kellett megtanulnom, hogy empatikus legyek másokkal, hanem pont az ellenkezőjét: azt, hogy ne higyjem el, hogy minden az én hibám, amit velem tettek. Nekem az az új élmény, hogy kiállok magamért. Szerintem ezt sokan nem értik meg, vagy nem tudom. Ennek ellenére nem vagyok megkeseredett, sok mindenben hiszek, de a hétköznapi valóság igenis gyakran rácáfol az ideákra... Talán az zavar egy kicsit ebben a "szeretem az embereket" szövegben, mintha azt sugallná, hogy az, aki nem "szereti" őket, végső soron biztos magának köszönheti, ha rosszul bántak vele. Hát, nem. Bárcsak ilyen egyszerű lenne!
2022. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Es a 6os meg 7es által leírtak esetén akkor mi is motiváljon bárkit az emberekkel való kapcsolatra?

5ös! Sajnos pont az általad leírtak során jutottam el a csalódások egy részéhez. Ha az ember kívülről is lát egy helyzetet meg kicsit bele is képzeli magát a másik helyébe, hogy megértse, akkor feltűnik hogy olyan szakadékok vannak a kettő (a másik szubjektív, és egy objektív) látáspont között, hogy csuhaj. Mert valaki ferdít.

Miért akarnál te ferdíteni? Hogy a másikat egy bizonyos színben láthasd magad előtt?

Miért akarna ő ferdíteni?

Hogy a másiknak egy bizonyos színben tűnjön fel?

Milyen előnye származna neki belőle?

Milyen előnyöd származna neked belőle?

Ha pedig ahogy mondod megnézem, hogy mi vezethet idáig, mi miatt dönt vki úgy ahogy, akkor nagyon sokszor az a válasz, hogy azért mert azt akarja, hogy neki jó legyen, és a másik le van sz@rva. Neki legyen jó, és a másik az mindegy, hogy masokra hogy van az hatással, hogy neki jó, az mindegy.

Ha a másik pedig jelzi, hogy figyelj nem biztos hogy ahogy most viselkedsz másokra tekintettel van, akkor vagy megmondja hogy ő lesz@r mindenkit, vagy ilyen-olyan bújtatott módon megmagyarázza, hogy miért jó a másiknak is, akkor is ha a másiknak rossz.

2022. jan. 29. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!