Energiamegmaradás és a halál. Mit gondoltok?
Az energia nem vész el, csak átalakul.
Szerintetek a tudat ezen elv alapján tovább létezhet valamilyen formában, vagy a halál bekövetkezte utáni kémiai folyamatokkal szűnik meg?
"Sehol NEM TUDTÁK MÉRNI"
Akkor nincs is.
Egy sejt működtetéséhez kell egy bizonyos nagyságú energia, és ez mérhető.
Ez ugyanolyan, mint hogy egy űrhajót nem fogsz működtetni egy ceruzaelemmel. Tuti, 100%
"csak a rendszer olyan területei között mozog, amiket tudunk észlelni, és amiket nem"
Ez a baj, hogy NEM mozog!
Ha létezne az, amit mondasz, akkor annyit látnánk, hogy titokzatos energiák érkeznek valahonnan a semmiből a sejtekbe, és befolyásolják a működését.
Ugyanígy a sejt energiái titokzatos módon egyszer csak eltűnnek valahol.
Na, ilyen NINCSEN!
Szemszögtől függetlenül ez a helyzet.
És nem igaz, hogy nem mérték idáig. Mérték. Tudósokat is érdekel a kérdés, ne félj.
Nem olvastam még tanulmányt a kérdésben. Volt egy kísérlet a lélek súlyának mérésére, de az hiteltelennek minősült, mert nem számoltak a testből távozó gázokkal. De ez még az 1900-as évek elején történt. És a mérés sem volt éppen pontos. Ezen kívül nem tudok kísérletről, ami a témát vizsgálta, sem tanulmányról. Amit mértek, az az idegsejtek, agy, és más szövetek elektromos potenciálváltozása. Nem a lélek, vagy szellem működése.
Qigong esetén emlékszem olyan kísérletre, hogy próbálták mérni a shao-lin szerzetesek testében a q-(csi) nevű energia áramlását, mert kíváncsiak voltak a képességeik hátterében álló mechanizmusokra, és hőkamerával rögzítettek is minimum hőenergia áramlást a testen belül. Tizen-akárhány éve még a national geographic is leadta, és legalább egyszer megismételték a kísérletet, hasonló eredménnyel. Magyarázatot továbbra sem találtak, nem vontak le következtetést, csak dokumentálták, hogy nem meghatározott eredetű hőáramlást regisztráltak a kamerával. De ez még mindig nem a lélek mérése, ez a kísérlet csak az "életerő" a qi létét próbálta cáfolni, vagy bizonyítani.
Igen, hasonló jellegű mérésekkel lehet tisztázni a dolgokat.
Én konkrétan az idegsejtek működéséről beszéltem, amit már elég jól ismerünk.
Amúgy konkrétan hogy gondolod a szellemet?
Állatnak van?
Magzatnak van?
Mikortól?
Akinek nincs, az mitől működik?
Ami él, annak van. Hogy mennyire fejlett, és mire képes, az az élőlénytől-főképp a fajtájától-függ.
A szellemet jelenleg elvont fogalomként kezelem, mivel az energetikai részét nem tudom vizsgálni. Nagyjából úgy, mint a nem tisztán materialista pszichológia. A pszichológusok egy része nem foglalkozik vele, hogy a szellem az agy terméke e, avagy nem annak tekinti, és így vizsgálja. Annyit értek belőle, hogy a szellem hatással van a testre. Értem ez alatt, hogy tisztán akarati eszközökkel változásokat lehet elérni a test működésében. Ezeket a módszereket a pszichológia is ismeri. A tudományos megközelítést eddig feszegettem, mert eddig terjednek az eszközeim.
"tisztán akarati eszközökkel változásokat lehet elérni a test működésében"
Igen, ez bizonyított dolog. Azon alapul, hogy a különböző agyterületek között kapcsolat van, ezért például a tudatoddal - megfelelő gyakorlás után - tudsz hatni a tudattalan agyadra, amelyik pl. az immunrendszered irányítja, meg még sok mást is. Így lehet pl. változtatni a szívritmust vagy a testhőmérsékletet.
Csakhogy az akarat is a testből származik, tehát ez még nem bizonyítja a szellemet.
Azt mondod, hogy már az egysejtűeknek is van szelleme, tehát a szellem minden létező sejtre hat?
De mit csinál, amit a sejt magától nem tudna?
Ebben nem értünk egyet. Az akarat az én álláspontom szerint nem a fizikai test terméke.
Minden létező élőlényre a saját szelleme hat. Nem a szellem hat minden létező sejtre. Bár lehet hogy csak a megfogalmazásod miatt értettem úgy, mintha a szellemet egy általános, mindenre ható dolognak neveznéd.
Élőlényekre jellemző viselkedésre készteti az élőlényt. Tekints rá úgy, mint egy szoftverre, ami a hardvert irányítja. Nem túl pontos analógia, és nem is szeretem, de kissé lebutítva valahogy így lehet elképzelni. Annyi a különbség, hogy a szoftvert virtuálisan lehet csak értelmezni, mert az elektromos, és kémiai folyamatok már a hardver részét képezik. A szoftver működésének eredményei, de nélkülük a szoftvert sem lehet értelmezni, mert ha nincs amit működtessen, a szellem önmagában nem létezik élő szervezetek esetén.
25. Egy fontos szót kihagytál a mondatból amit idéztél: EDDIG
Csak azt tudják megmérni amihez van mérőműszer. Pl. gravitációs hullámokat sem tudták mérni 2015-ig, mégis létezett 5 milliárd évvel ezelőtt is. Ja értem, addig nem lézeik valami amíg nem mérhető. Onnatól kezdve létezik. Ez az igazi begyöpösödött gondolkodás nincs is miről vitatkozni... LOL
Igazán sajnálatos, hogy még csak itt tart a beszélgetés. Ennyi eszmecsere után már rég az idő, a tér, a részecskék, az energia mibenlététt illene már boncolgatni, nem a 18. századbeli agyat.
- Ugyan már mégis mit adtak nekünk a Fizikusok?
- A részecskék hullámtermészetét!
- Igen igen de azon kívül mit adtak??
- Dimenziófizikát!
- Húrelméletet!
- Relativitást!
- Tényleg, emlékszem is milyen beképzelt volt itt mindenki azelőtt, azt állítva, hogy már mindent tudnak az anyagról!
Felvetés no. 1 - az idegrendszer maga az Agy.
Holisztikusan szemlélve az idegrendszert ami eljut a test minden porcikájába, nem érdemes külön részekre bontani, az agyad jelen van a test minden részén. Fogd fel úgy, mint egy gömböt nyúlványokkal.
Felvetés no. 2 - az agy funkcióját tekintve inkább receptor. Közvetítő. Ezt a finom működést EEG-vel mérhetjük. De nem az idegsejt a kiindulópontja, az eredete a működésnek, hanem csupán közvetítője.
Egyelőre ennyi üzemanyag elég is lesz az utazásra a koponyánk körül.
"Nem a szellem hat minden létező sejtre."
Vannak egysejtű élőlények, ezért kérdezem.
Tehát te azt mondod, hogy ha nem létezne a szellem, akkor már ezek is képtelenek lennének az életműködésekre?
De ezzel az a gond, hogy nagyjából ismerjük a fizikai folyamatokat. Működnek.
Ilyen alapon egy gitár sem működhetne szellem nélkül, mert nem tudna hangot kiadni a húrja. Ugyanúgy fizikai folyamatok működtetik, mint egy sejtet. A Föld sem tudna keringeni a Nap körül... stb. stb.
Ezért kérdeztem, hogy mi az, amit nem tudnak MAGUKTÓL a sejtek?
Például ha egy robotot nézünk, az a programja nélkül is képes ellenállni a külső erőhatásoknak, vagy egyszerűbb dolgokat megcsinálni, amit nem a programja mond, hanem a fizikai felépítéséből következik.
De a sejteknek MINDEN a fizikai felépítéséből következik!
"Csak azt tudják megmérni amihez van mérőműszer."
Olvasd el még egyszer a #21-et.
Tudod, annak idején az ismeretlen részecskét sem tudták megmérni. Mégis tudták, hogy létezik, és még a tulajdonságait is - AZ ENERGIAMEGMARADÁS miatt.
Ezt próbáld végre megérteni.
Teljesen mindegy, hogy mi viszi el az energiát: ha egyszer AZT az energiát képes vagy mérni, amit elvisz.
Arra pedig már most képes a tudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!