Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az embernek van olyan részecsk...

Az embernek van olyan részecskéje, ami jelen volt a születése pillanatában és haláláig megmarad? Vagy minden kis atomunk életünk során lecserélődik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető.

Atomi szinten nem cserélődünk, a sejtjeink és az azokat felépítő anyagok viszont igen. Elviekben ennek van egy ciklusa (ami kb 7-10) év, de ez nem zárja ki azt, hogy a sejt lebontásakor egy adott atom is megy a kukába, beépülhet egy olyan sejtbe, ami még 10 évig él.

2021. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sadam87 ***** válasza:
100%
Az idegsejtek nem cserélődnek (legfeljebb minimálisan). Az idegsejtek DNS-ében levő atomok sem cserélődnek, hiszen nem osztódó sejtekről van szó (esetleg hiba és az azt követő javítás esetében minimálisan). Szóval lehet egy csomó idegsejted, aminek a DNS-ében kisgyerekkorod óta (szinte teljesen) ugyanazok az atomok csücsülnek.
2021. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csontszövet nagy része is lehet hosszútávon megmaradó.
2021. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott erröl egy kérdés. A börünk cserélödik szinte a leggyorsabban, sokan születnek anyajegyekkel. Azok hogy maradnak egész életünkben ugyanott és ugyanolyan alakkal, stb.?
2021. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es: nem egyben veted le az egész bőrödet, csak a hám része kopik egészen lassan.


Az anyajegyek "színe" egészen mélyebb rétegekből ered (irha), és mivel osztódnak, így az új sejtek hasonlóak a régiekhez, ezért nem változik számottevően a folt maga.

2021. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint az ottani téves színanyagok újrahasznosulnak az új sejtekben. Nekem utólag jelentek meg a karomon ilyen jellegü foltocskák, szerintem a sok nap miatt. Egyértelmüen a rossz pigmentkezelés az oka, ami utólag alakut ki, romlott el. Nem veleszületett genetikai probléma. Azt tudom hogy a sejtek egyesével osztódnak. Ezek szerint vagy a hibás tönkrement sejtjeim is osztódnak, ami biológiailag nem túl elönyös, lett volna honnan pótolja a böröm a hibás sejteket azok osztódásának megakadályozásával, vagy az új nem hibás sejtek beépítik az ottmaradt pigmentanyagot. Sejten kívül rekedt önálló pigmentszemcséket idegen tárgyként ki kellett volna dolgozza a bör, a kis tüskemaradékot is kidolgozza.

Kacifántos a lett fogalmazás, a lényege hogy meglep, hogy mennyi utólag kialakult hiba is fennmarad a szervezetben.

2021. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!