Az embernek van olyan részecskéje, ami jelen volt a születése pillanatában és haláláig megmarad? Vagy minden kis atomunk életünk során lecserélődik?
Elképzelhető.
Atomi szinten nem cserélődünk, a sejtjeink és az azokat felépítő anyagok viszont igen. Elviekben ennek van egy ciklusa (ami kb 7-10) év, de ez nem zárja ki azt, hogy a sejt lebontásakor egy adott atom is megy a kukába, beépülhet egy olyan sejtbe, ami még 10 évig él.
4-es: nem egyben veted le az egész bőrödet, csak a hám része kopik egészen lassan.
Az anyajegyek "színe" egészen mélyebb rétegekből ered (irha), és mivel osztódnak, így az új sejtek hasonlóak a régiekhez, ezért nem változik számottevően a folt maga.
Akkor ezek szerint az ottani téves színanyagok újrahasznosulnak az új sejtekben. Nekem utólag jelentek meg a karomon ilyen jellegü foltocskák, szerintem a sok nap miatt. Egyértelmüen a rossz pigmentkezelés az oka, ami utólag alakut ki, romlott el. Nem veleszületett genetikai probléma. Azt tudom hogy a sejtek egyesével osztódnak. Ezek szerint vagy a hibás tönkrement sejtjeim is osztódnak, ami biológiailag nem túl elönyös, lett volna honnan pótolja a böröm a hibás sejteket azok osztódásának megakadályozásával, vagy az új nem hibás sejtek beépítik az ottmaradt pigmentanyagot. Sejten kívül rekedt önálló pigmentszemcséket idegen tárgyként ki kellett volna dolgozza a bör, a kis tüskemaradékot is kidolgozza.
Kacifántos a lett fogalmazás, a lényege hogy meglep, hogy mennyi utólag kialakult hiba is fennmarad a szervezetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!