Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valójában nem is létezek,...

Ha valójában nem is létezek, akkor miért ilyen nehéz erre ráébredni?

Figyelt kérdés

Tehát van az egység, vagy üresség, vagy teljesség, vagy nemtudom a nem definiálható. Az üres tér, vagy egyszerű jelenlét ebből a testből szemlélve.

Ebben az ürességben elvileg van egy "mag" ami tárolja az "én" szokásaim gyökerét.

Ha pl szeretem a mákos tésztát, és gyűlölöm a túrósat, akkor ezzel két azonosulást hozok létre. Így a + és - polaritásokkal megkötöm ezt ebben a bizonyos a "magban". Amikor ez a belső mag újra testet vesz fel, akkor majd egyszer valaki gyerekként késztetést kezd érezni hogy ő a mákosat szereti, a túrósat pedig lehetőleg el kell kerülnie. Aztán ezek hatására események történnek vele, és ezen információk memorizálásával megszületik az "én" élmény. (Persze ennél kicsit bonyolultabb mert rengeteg különböző erősségű ilyen azonosulásokból épül fel az személyiség, csak a szemléltetés kedvéért írtam így le..)

Szóval az üres térben (a nem tudhatóban) van egy nem létre jött "mag" amit nem látunk, és csak szokásainkat tartalmazza, illetve azok erősségét. Aztán ez kapcsolódik a testhez, majd kialakul belőle az "én" (ezt már látjuk, mivel a létezésben van). Viszont mindegyik változtatható, és egyik sem mi vagyunk. Mivel mi sokkal inkább az üres tér vagyunk, amiben mindez létrejön.

Viszont akkor a semmi miért hiteti el velem hogy "én" valaki vagyok?

Miért nincs egy egyszerű módszer?

Vagy egy elrejtett "kulcs" amivel kiszabadulhatok önmagam börtönéből, és véget érhetne értelmetlen szenvedésem? Ami valójában csak egy illúzió.

(Sajnos az eddigi 8 év meditációs gyakorlás kevésnek bizonyult...)



2019. dec. 13. 16:10
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

# 7


"És te aki valamire jutottál, hol vagy most?"


Itt vagyok. Fizikailag itt ülök megint a gép előtt. Sajnos nem tudnám elmondani hogy közelebb kerültem volna a megoldáshoz..



" ha feljön egy érzés, az kinek jön?"


Hát igazából már fogalmam sincs az egészről..



"Ki az aki megítéli hogy az jó vagy rossz érzés e?"


Szerintem az "egó" ítéli meg, aki állandóan hülyeségeket magyaráz..


Hogy hol van az "én" már egyáltalán nem tudom. Ez az egész egyszerre működik. Az egó folyton magyaráz, van hogy több irányból is egyszerre. De aki figyeli ez is jelen van, viszont nem tudom észrevenni. Nem tudom a figyelőt különválasztani a rendszerből. Együtt működik, és szerintem mivel állandóan így szoktam meg, ezért nem tudom szétválasztani őket...

2019. dec. 13. 18:52
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Egész végig az elme harcol önmagával, újabb és újabb szerepben tűnik fel, és elhiteti veled hogy ő te vagy, de te valójában a jelenlét vagy ami mindig is voltál, csak még nem ébredtél rá. Annyira egyszerű hogy elmész a lényeg mellett ami vagy. Az elme énje meg akar világosodni, az elme gondolatok és érzések, plusz tanulás, tapasztalás és nevelésből származó információk halmaza, ennek van egy vezére, aki énként ismeri magát. Ez az egész halmaz nem tudna fennmaradni ha nem lenne a jelenlét amiben felmerül.
2019. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

# 10

Oké. Figyelni fogom továbbra is, hátha egyszer áttörést érek el..

2019. dec. 13. 19:01
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

"És te aki valamire jutottál, hol vagy most?"


'Itt vagyok. Fizikailag itt ülök megint a gép előtt. Sajnos nem tudnám elmondani hogy közelebb kerültem volna a megoldáshoz.."


Így van, semmilyen úton nem tudsz eljutni oda, mert már ott vagy anélkül hogy elindultál volna, az egész elemzés és valamire jutás csak a fejedben ment végbe. Például van aki otthon ül egy nyugodt szobában, de a gondolatai azon járnak hogy milyen szívás lesz holnap suliba, vagy melóba menni, és ezek a gondolatok messze vihetik a valóságtól, akár rossz kedvet is átélhet. De mi a valóság? Az hogy egy szobában ül és minden rendben van. Te aki meg akarod állítani a gondolataid hogy megvilágosodj, hol vagy amikor frusztrál mindez téged? Az egyszerű lét a valóságod, csak nézz körbe a szobádban. Akit a gondolatok zavarnak, nem valós, csak egy másik gondolat aki ént játszik.

2019. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"# 10

Oké. Figyelni fogom továbbra is, hátha egyszer áttörést érek el.."


Akkor érsz el áttörést, ha a szándékát is feladod annak hogy elérj bármi áttörést, mert akkor csak a jelenlét marad ami vagy.

2019. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

# 14-15


Elméletben értem amit írsz, de gyakorlatilag nem tudom megvalósítani.

Talán tudatilag nem vagyok még elég képzett hozzá, hogy elengedjem azt aminek hiszem magam.

Aztán a "keresést" mint folyamatot sem tudom állandóan felszámolni..


Arra jutottam hogy az egyetlen amit tehetek, hogy amikor képes vagyok rá próbálok a "jelen"létben maradni.

Minél többször sikerül visszatérnem a pillanat megéléséhez, talán annál inkább alkalmassá válok arra hogy egyszer sikerüljön megszabadulnom ettől az álomvilágtól...

2019. dec. 13. 19:34
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a lényeg, mindig vissza hozni magad a gondolatokról jelenlétbe, ahol éppen vagy. Ez egy ideig fárasztó lesz, aztán rutin, aztán te magad leszel a jelenlét és már nem lesz ott az aki el akarja érni azt.
2019. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Ha valójában nem létezel, nincs is mire ráébredned!

.

Hol nincs semmi, ott semmit ne keress, mert csak a semmit találod - arra pedig nem mondhatod "az is valami"!

2019. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Leheto legegyszerubben, konnyen barki szamara megertheto szavakkal fogalmazd meg mit szeretnel elerni.
2019. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
53%

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..


#8 as valasz


lehet itt is valaszolt vagy barki teljesen hasonlot stb. de hasznos elege

persze lehet nem elegendo mint latni lehetett, de egyszer majd az lesz


addig is ajanlom a 3 AlapMuvet legalabb az egyiket rendszeresen tanulmanyozd, elvileg mar kellett is voln, ha nem tetted az is az egyik gond lehet


Bhagavad Gita (Vekerdi Jozsef)

Tao the King (Tokei Ferenc)

4 Evangelium - Mate, Mark, Lukacs, Janos (Karoli Gaspar)


Xy4

2019. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!