Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Történt már veletek olyan...

Történt már veletek olyan dolog, amit nem tudtok megmagyarázni, és biztosak vagytok benne, hogy természetfeletti jelenség volt?

Figyelt kérdés

Például amikor biztosak voltatok benne hogy szellemet láttatok, éreztetek, vagy ehhez hasonlók. Ha igen, elmesélnétek?


Szépen kérem, hitetlenkedő, viccelődő hozzászólók mellőzzék a véleménynyilvánítást, nem arra vagyok kíváncsi, nagyon köszönöm.



2014. jún. 14. 10:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nem a grammatikába, azaz a nyelvtanba kötöttem bele, hanem a logikába. Amire nincs magyarázat, arra nincs magyarázat. Egyetlen olyan jelenség sincs a világon, amiről sikerült volna bebizonyítani, hogy természetfeletti erő felelős érte, a természetfeletti minden esetben a megmagyarázásra való képtelenség elismerése.

A tudomány a "természetfeletti" alatt nem azt érti, amire nincs magyarázat, hanem azt, amire soha nem is lehet tudományos módszerrel magyarázatot adni. Azt, hogy a világot végső soron a Nagy Gyíkember teremtette-e ilyen kérdés. Akármit tudunk is a világ eredetéről, mindig feltehető, hogy azelőtt ott volt a Nagy Gyíkember.


Olyan dolog, már történt velem, amire nem tudom, a magyarázatot, és a dolog jellegéből adódóan soha nem is fogom. Ennyi. Lehetett, a Nagy Gyíkember, de biztosan csak azt tudom, hogy nem tudom.

2014. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es, én is pont ezt írtam, hogy a természetfeletti nem azt jelenti hogy nincs rá magyarázat, és nem is utaltam ilyenre. Nincs rá racionális magyarázat, szerintem mind a ketten ugyanezt mondjuk. De lehet hogy logikátlan vagyok, elnézést ha valakinek félrevezető a kérdésem és nem tudja értelmezni emiatt.
2014. jún. 14. 13:50
 13/32 anonim válasza:
100%
Persze tavaly nyáron haveromnál aludtam felkelünk minden le megyünk reggelizni egyszer csak morgást hallunk a lépcső alol (mivel 1 emeletes házuk van)és nincsen már kutyájuk mert mult honapban elűtöte egy autó sajnos meg az emeleten valami csapkodta a heverom szobájának az ajtaját és nem volt nyitva ablak.És nállunk itthon is történtek fura dolgok a hifim rá van kötve egy rádiora és az mindig hajnal 3-kor be kapcsolt és az egyik pohár magátol lezuhant az asztalom közepéről mintha valami szabályosan lerántota volna. (bocsi a helyesírási hibákért :))
2014. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%
#8 hát ez nagyon természetfeletti jelenség, egy kiskutya aki nyalakszik.
2014. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Sebok válasza:
88%
Nekem "üldözési" mániám volt.mintha a szemem sarkából láttam hogy ott állna valaki.ez volt otthon a lakásban egyedül,ismerőséknél,munkahelyen is.persze odanéztem és sehol senki.elmondani nem mondtam én se el jó darabig senkinek mert kinevetnének.volt olyan hogy kocsmában csocsózás közben az oldalt lévő asztalnál egy ffi keresztbe tett lábát látnám ülés közben.és senki nem volt ott.de ez folyamat ment mindenhol.elmondtam egy idősebb hölgy ismerősömnek.mint kiderült ő teljes mértékben hisz ezekben(én nem)bement a másik helyiségbe ingázott egyet majd kijött.mondta hogy igen egy szellem követ valamiért de megkérte hogy hagyjon engem békén mert nem tudok segíteni neki.nos ő nem mondta hogy tud velük kommunikálni csak ezt elmondta hangosan hogy a szellem is hallja.Mondom nem hiszek ezekben,de utána megszűntek a látom-nincs ott dolgok
2014. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nem a kiskutya nyalakodása volt a furcsa jelenség, hanem hogy mereven egy pontba figyelt és morgott mintha látna valamit. Ilyet nem egy kutya vagy macskatartó gazditól hallottam, érdekes dolog...olvasd el még egyszer azt a hozzászólást, kissé félreelemezted :)

És köszönöm mindenkinek, aki leírta/leírja a különös tapasztalatait! :)

2014. jún. 14. 18:07
 17/32 anonim válasza:
0%
a deja vu ilyen dolog
2014. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
58%
Értem a kérdésedet, kérdező, sőt megértem. Megrögzött szkeptikus vagyok, de az elmúlt 55 évemben bizony előfordult, amikor majdnem meginogtam. Győzött ugyan a józan ész, de máig értetlenül állok az akkori események előtt, és ezt nagyon nem szeretem. Sokkal kényelmesebb megoldás lenne rálegyinteni, és ráfogni, hogy természetfeletti jelenség volt.
2014. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%
7 éves voltam amikor anyukám meghalt egy autóbalesetben, utána pár nappal egy kép (amin anya, tesóm meg én voltunk) a szekrény tetejéről fejreesett, jól ki volt támasztva, normális esetek között nem szabadott volna leesnie...
2014. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%
hát nem tudom természetfeletti volt-e,de anno nagyon régen fogmosás közben megráztam a csaptelepet,mert felidegesítettek közbe,és pont rögtön utána volt egy földrengés. Akkor még ne mtudtam mi az,azt hittem,csak megráztam a csapot. Másnap a hírekből tudtam,meg szüleim m esélték hogy összekocódtak a poharak a szekrényben. még gyerek voltam,de máig furcsa véletlen egybeesés,hogy pont akkor keletkezett
2014. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!