Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szoktatok olyan dolgokon...

Szoktatok olyan dolgokon agyalni, hogy mi a szerepetek az univerzumban?

Figyelt kérdés
vagy hogy miért léteztek, esetleg érzitek-e magatokat különlegesnek?
2011. okt. 1. 22:13
1 2 3 4
 11/35 Tom Benko ***** válasza:

Hm. Nem mindent irányít a véletlen. Állítsd a hegyére a ceruzád. El fog dőlni. Merre dől? Na, ez véletlen. Eldől? Na, ez törvény. Ne gondold azt, hogy ha véletlenül a vén kaporszakállú (sem) nem létezne, akkor a világegyetem a véletlen kénye-kedvére lenne dobva. Sőt, az az igazság, hogy eddig egyetlen axiómarendszer sem igényelte bármilyen ismeretlen hatalom meglétét kiegészítésként.

Az meg, hogy az ember tökéletes? Hát, ez sem pszichikailag, sem fizikailag nem igaz. Súlyosan nem.

2011. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Nem, de az sem volt sehol megírva (legalábbis a tudományos szemlélet szerint) hogy mindennek (a mi világunknak a Földön és benne nekünk) létre kell jönnie. A tökéletességet pedig ahogy írtam, nem úgy értettem hogy a szó szoros értelmében tökéletes, hisz írtam is hogy a hibáival együtt, talán nem is ez a megfelelő szó. Hanem hogy ha ránézel egy emberre, akkor az annyira magától értetődő ahogy kinéz, egyszerűen nem tudnál jobbat kitalálni. Azért írtam hogy az intelligensek között, mert persze mindenféle csodás élőlény van. De ha létezik más intelligens lény az univerzumban (most nem a természetfelettikre gondolok), biztos hogy jobb nincs. Úgy értem lehet szőrös, pikkelyes, csápos vagy olyan nyomi mint amilyeneknek a földönkívülieket ábrázolják, de az embernél külsőre nem jobb. Szokták is mondani, hogy Isten a saját képére teremtette az embert, és ebben van is valami, mert az emberben van valami isteni (még ha nincs is Isten és angyalok).

De ott van a világ amiben élünk. Vegyük úgy, hogy ez is teljesen magától értetődő, maga a létezés. Ám ez is csak a puszta szerencsén múlott? Létrejöttek világítótestek, meg mellettük olyan gömbök amiken élni lehet... De ha mi nem lennénk, akkor miből állna a világ? Csak ezekből?


Persze tudományos szempontból ez megmagyarázható, és teljesen normális. Csak ha mélyebben belegondol az ember, akkor nagyon érdekes

2011. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Sosem tudhatod. Mert a legvégén csak egy ember vagy, és eltakarják a nagyobb dolgokat az ember által létrehozott kilométeres szemétdombok. :)
2011. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Nem, de az sem volt sehol megírva (legalábbis a tudományos szemlélet szerint) hogy mindennek (a mi világunknak a Földön és benne nekünk) létre kell jönnie. A tökéletességet pedig ahogy írtam, nem úgy értettem hogy a szó szoros értelmében tökéletes, hisz írtam is hogy a hibáival együtt, talán nem is ez a megfelelő szó. Hanem hogy ha ránézel egy emberre, akkor az annyira magától értetődő ahogy kinéz, egyszerűen nem tudnál jobbat kitalálni. Azért írtam hogy az intelligensek között, mert persze mindenféle csodás élőlény van. De ha létezik más intelligens lény az univerzumban (most nem a természetfelettikre gondolok), biztos hogy jobb nincs. Úgy értem lehet szőrös, pikkelyes, csápos vagy olyan nyomi mint amilyeneknek a földönkívülieket ábrázolják, de az embernél külsőre nem jobb. Szokták is mondani, hogy Isten a saját képére teremtette az embert, és ebben van is valami, mert az emberben van valami isteni (még ha nincs is Isten és angyalok).

De ott van a világ amiben élünk. Vegyük úgy, hogy ez is teljesen magától értetődő, maga a létezés. Ám ez is csak a puszta szerencsén múlott? Létrejöttek világítótestek, meg mellettük olyan gömbök amiken élni lehet... De ha mi nem lennénk, akkor miből állna a világ? Csak ezekből?


Persze tudományos szempontból ez megmagyarázható, és teljesen normális. Csak ha mélyebben belegondol az ember, akkor nagyon érdekes"


Nagyjából egyetértek.


Bár, azzal hogy az ember magától értetődő, azaz a kinézete azzal nem értek egyet.

Az ember tökéletes? Tudom, hogy nem nagyképűségből írtad, ez a véleményed, de igazából ez nem így van...


Az emberiség egy civilizáció.


Most gondold bele magad, pl. egy olyan civilizációba, akik ahogy írtad, mondjuk pikkelyesek, halak, vízben élnek és mondjuk ugyanolyan intelligensek mind mi, csak annyi a különbség, hogy ők a vízben építik városaikat és kevés a szárazföld. Na gondold magad az ők helyükbe. Egy olyan bolygón, ami a Földtől nagyon-nagyon messze van.


Na, valószínűleg ők is így gondolják, mind mi. (te) ,hogy ők tökéletesek, nincs náluk jobb kinézetű faj.


Így gondolkozz, képzeld be magad más civilizációba, hogy ők hogy gondolkoznának.

2011. okt. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Meg a másik, a Világegyetem kialakulása, az emberek kialakulása.

Bizony, ez mind a véletlen műve, bizony... Nagy szerencsénkre... Szóval erről ennyit.


Meg még valaki írta a ceruzás ügyet. Az bizony, hogy merre esik az nem véletlen. Az már fizika.

2011. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Tom Benko ***** válasza:

Hogy merre esik, az véletlen. Hogy hogyan esik, na az a fizika.

Eggyel előrébbre: Az ember nem maximális, csak optimális. Lehetne tökéletesebbet elképzelni, de nem biztos, hogy jobb lenne.

2011. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Igen azt én is írtam hogy más élőlénynek más a normális, vagyis a megszokott. De (és ezt tudományos elméleteimen alapulva mondom :) ha máshol kialakul intelligens élet, az szerintem emberszerű lesz (most konkrétan a főbb dolgokra gondolok, kétlábon járó, emberalakú élőlény ujjakkal, végtagokkal). Igazából sok helyen így is ábrázolják őket, reptoidok, szürkék stb. Erre azt szokták mondani hogy azért gondolják így az emberek mert magunkhoz viszonyítunk mindent, ám szerintem ez valóban így is van. Mert ahhoz hogy intelligensé váljunk nekünk is szükségünk volt bizonyos tulajdonságokra. A szerszámhasználathoz ujjak kellenek, csápokkal nem megy. Ha már emberszerű, és intelligens is mellé, akkor egyből összehasonlítható, és mérhető az emberhez. És szerintem egy intelligens lény számára a szép az már egy nagyjából körülhatárolt dolog. Tehát ha pikkelyes, szőrös is de emberszerű, ebben a "kategóriában" kinézetre mindenképp az ember a "legideálisabb, legeszményibb" lény. És ehhez hozzájön amit írtam, hogy ezáltal sokszínű is, hiszen a nemek közti különbségek is jól elhatárolhatóak.


De ha ebbe jobban belegondolok, talán éppen emiatt nem is olyan egyedi az emberi lény. Ha azt mondjuk hogy ez az alapvető, ami itt történt, akkor a Föld talán csak egy olyan bolygó, amin végbe ment az egyetlen lehetséges "verzió", ami máshol is végbe mehet. Kialakultak az egysejtűek, állatok, intelligens ember. Akárhol alakul ki élet, ugyanúgy szükség lesz végtagokra, szemekre, szívre és ahogy írtam, az intelligens életformához szerintem mieinkhez hasonló adottságokra, képességekre...

2011. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Hogy merre esik, az véletlen."

Bocs, tényleg nem kötözködés kép írom, de ezzel nem értek egyet.

Az is fizika, hogy merre esik.

Számításba kell venni a dőlésfokot és annak a dőlésfokát amire rárakod.


Pl. egy egyszerű példa:


Van egy egyenes pad, tehát az már biztos, hogy a padon nem fog múlni hogy merre dől hiszen egyenes.

Na ha a ceruzát a hegyével lefelé rakod, akkor arra fog esni amerre a legjobban dől. Tehát nem véletlen, tudományosan bizonyítható.

BÁR ez függ a tömegétől is. A térfogatától.

Pl. vegyük úgy, hogy a ceruza hosszában van és az egyik felében több az anyag mind a másik felében, így ha egyenesen rakod le egy egyenes padra akkor arra a felére fog dőlni, amelyikben nehezebb /több/ az anyag.


Tehát az sem véletlen hogy merre és az sem véletlen hogy hogyan...

2011. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Igen azt én is írtam hogy más élőlénynek más a normális, vagyis a megszokott. De (és ezt tudományos elméleteimen alapulva mondom :) ha máshol kialakul intelligens élet, az szerintem emberszerű lesz (most konkrétan a főbb dolgokra gondolok, kétlábon járó, emberalakú élőlény ujjakkal, végtagokkal). Igazából sok helyen így is ábrázolják őket, reptoidok, szürkék stb. Erre azt szokták mondani hogy azért gondolják így az emberek mert magunkhoz viszonyítunk mindent, ám szerintem ez valóban így is van. Mert ahhoz hogy intelligensé váljunk nekünk is szükségünk volt bizonyos tulajdonságokra. A szerszámhasználathoz ujjak kellenek, csápokkal nem megy. Ha már emberszerű, és intelligens is mellé, akkor egyből összehasonlítható, és mérhető az emberhez. És szerintem egy intelligens lény számára a szép az már egy nagyjából körülhatárolt dolog. Tehát ha pikkelyes, szőrös is de emberszerű, ebben a "kategóriában" kinézetre mindenképp az ember a "legideálisabb, legeszményibb" lény. És ehhez hozzájön amit írtam, hogy ezáltal sokszínű is, hiszen a nemek közti különbségek is jól elhatárolhatóak.


De ha ebbe jobban belegondolok, talán éppen emiatt nem is olyan egyedi az emberi lény. Ha azt mondjuk hogy ez az alapvető, ami itt történt, akkor a Föld talán csak egy olyan bolygó, amin végbe ment az egyetlen lehetséges "verzió", ami máshol is végbe mehet. Kialakultak az egysejtűek, állatok, intelligens ember. Akárhol alakul ki élet, ugyanúgy szükség lesz végtagokra, szemekre, szívre és ahogy írtam, az intelligens életformához szerintem mieinkhez hasonló adottságokra, képességekre..."


Ezzel kapcsolatban:


Nagyjából egyetértek :)

De...

Vegyük újra a halas példát, egy intelligens hal alakú civilizációba nem olyan dolgokat kell elképzelni, /pl. csavarhúzó/ mind itt.

Ott valószínűleg olyan tárgyakat találnának fel, amikhez ők alkalmazkodnak.

És egyébként igen, én is úgy gondolom, hogyha valahol kialakul /kialakult/ intelligens, vagy okosabb civilizáció mind mi, akkor ők is hasonlóaknak kell lenniük hozzánk. Vagyis belsőleg. Kell egy olyan szerv, mind az embereknél a szív, csak nekik az a szervüket nem biztos hogy szívnek neveznek és nem biztos, hogy olyan alakjuk van mind az emberi szívnek.

Ám végtagjaik kell hogy legyenek, azzal egyetértek :)

2011. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Szerintem meg teljesen mindegy mit találgatunk, arra úgyis ugyanannyi lehetőség van, hogy létezik, mint amennyi nincs. Nehéz felfogni, de ez a valóság.

Mi csak emberi dolgokhoz tudunk viszonyítani, azokhoz, amelyek a mindennapjainkat képzik. Ezért is szoktam megütközni azon, hogy mért akarják, hogy az idegenek mindig űrhajóval jöjjenek. Honnan tudod, hogy nem tudnak akármi? Most remélem érted mire gondolok ezzel, hogy nem tudok az akármi helyére beírni valami normálisat.

2011. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!