Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek ezek a tulajdonság...

Szerintetek ezek a tulajdonságaim furcsák vagy hétköznapi módon meg lehet magyarázni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor van olyan hogy felhívok valakit, és azt mondja épp most gondolt rám hogy fel kellene hivni engem, volt hogy ugy hivtam fel valakit, hogy csengés nélkül összekapcsolt a vonal, ami nagyon furcsa, hogy ilyen egyszerre. Volt hogy valaki piszkált, és azt gondoltam, csináld csak ugy is lezúgsz majd a lépcsön, és tényleg leesett! Volt hogy társaságban voltunk, és azt láttam magam elött ahogy az egyik ember megüti a másikat, teljesen agresszivvá vált és láttam a csapást, nagyon megijedtem, de nem történt semmi, ahogy körbenéztem, senki sem látta rajtam kivül, minden nyugodt volt, utána derült ki hogy tényleg haragszik X Y-ra, és mintha csak a "gondolatait láttam volna" egyedül én. Jártam edzeni az iskolával, egyetlen egy alkalommal, nem akartam elmenni, pont akkor balesetezett a busz. Bicikliztünk, barátnőm kérdezte, merre menjünk, mondtam hogy balra mert jobbra felboritanának minket kutyák, és abban a pillanatban elment arra egy biciklis és tényleg felboritotta a kutya. Egyszer nagyon erős késztetést éreztem hogy elmenjek egyik ismerősömhöz, el is mentem és szerencsétlen épp akkor esett el a lakásban, eltört a lába, és épp a telefonig akart elkúszni. Gyakran megérzem emberek gondolatait velem kapcsolatban, mégha titkolni is akarják, vagy gondolnak rám, de nem tudom csak én gondolok e rájuk, vagy ők gondolnak rám, szóval nem tudom hogy csak kapom e az infot, esetleg "adom" és pár dolognak én vagyok az oka? (most csak ennyi dolog jutott eszembe)
2011. jún. 8. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lelombozlak: ez illúzió.

Folyamatosan terveket gyártunk a jövővel kapcsolatban. Ezek automatikusak, több van belőlük, nem tudatosak, felhasználva a tapasztalatainkat a világról. Amikor egy ilyen bejön, azt szokták intuíciónak hívni. A gond az, hogy egy másik alapvető emberi működési elv a saját magunk normalitásába és egyes dolgokban átlag feletti kategóriába sorolásának hite. Ez ha minimálisan is sérül, torzítjuk az emlékeket és az észlelést (csak egy kis plusz: ha emlékezünk valamire, már azzal, hogy előhívjuk módosítjuk magát az emléknyomot is - ez nem egy objektív rendszer, pedig szeretönk akként tekinteni rá). Mindennek következtében ha nem jön be egy ilyen, akkor arra nem emlékezünk. Ezért illúzió.

Mindehhez hozzájön az, hogyha fel vél valaki fedezni egy ilyen mintázatot, utána hajlamos keresni ezeket a dolgokat, torzítja az észlelését és "gyártja" ezeket a dolgokat

2011. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
láttam a megérzést is meg a végső állomásokat is! (mindkettőt az említett történetek után) azért a megérzés nagyon durva, egyik "megérzés" sem ennyire pontos és kézzelfogható. ugyan ez a baj a végső állomással is. teljesen pontosan látnak benne dolgokat és folyamatába nem egy egy mozzanatot, nem egy pillanatig tart, hanem egy jól megcsinált folyamat nagyon tisztán. értem a párhuzamot, de hozzá se lehet mérni. az szerintem is játszik hogy esetleg "jobb helyzetfelismerés" van egy egy dolog hátterében pl a kutyáknál vagy gyanús helyzetekben, viszont ezek csak egy részei az összesnek és van olyan amit nem lehet ezzel magyarázni. utolsónak lehet nem értettem teljesen mit akartál, de ha 5en ugyanúgy emlékszünk arra hogy mondtam valamit és ugy is lett, akkor hogy fér ebbe bele a szubjektív emlékezet hibája? pl. vagy az akinek eltört a lába? tényleg eltört nem én emlékszem ugy hogy eltört. az igaz, hogy voltak olyanok is amikor úgy gondoltam lesz valami és nem lett, vagy amikor nem gondoltam semmit és mégis lett, főleg azért mert szinte csak olyan dolgokkal kapcsolatba vannak ilyen érzéseim amikkel közvetlenül kapcsolatba vagyok, ami közvetlenül érint engem, vagy hozzám kötődik, esetleg megkérdeznek valamiről pl kérdeztek hogy mikor adják el a lakásukat stb, megmondtam. mert az iskolabuszon rajta ültem volna, az az alak engem piszkált aki leesett a lépcsőn, bentvoltam a kocsiba amikor defektet kapott, és mint kiderült X miattam haragudott Y-ra, stb. azt, hogy most veled, vagy a szomszéddal mi fog történni, vagy aki nem érdekel különösebben azt nem érzem, nem foglalkozok vele, nem tudom. azt elhiszem hogy jólesik az embernek ha különlegesnek érezheti magát, de nekem sokan mondták mások és nem én hogy van bennem valami, család meg pláne. nem nagyon tudnak velem az emberek közömbösek maradni, és olyan dolgokat is elmondanak, amikre egyrészt nem vagyok kíváncsi, nem kérdeztem, és egyébként se mondanám el fordított esetben. egyszerűen volt akit alig ismertem és a legbelsőbb mindenféle dolgait árasztotta rám és a falra másztam tőle, de valamiért megbíznak bennem. sokan utálnak mert valahogy belelátok az emberekbe és ezért pontosan tudom hova kell szúrni ahhoz hogy olyan kellemesen fájjon. mondjuk ezeket meg tudom magyarázni mire ez a vonzalom. szerintem a válasz az arcvonásaimban van, mondhatni szupernormális ingerként hathat a szemem ami kicsit furcsa.
2011. jún. 9. 10:31
 13/16 anonim ***** válasza:
Ami leírtál, abból süt, hogy élvezed ezt + a környzeted is megerősíti. Szerintem teljes mértékben magyarázható a jelenség. Ha Te ezt a speciális helyzetet élvezni akarod, akkor úgy sem lehet meggyőzni másról. Csak vigyázz vele!
2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
lehet, hogy tetszene ez a helyzet sokaknak, és lehet hogy nekem is tetszik, viszont vannak olyan dolgok is amiket ide nem írtam le, viszont akik ismernek tudják. tudom hogy miért szkeptikusak az emberek és nem mondtam hogy nem megmagyarázható, de mindig is voltak olyan emberek akik boszorkánynak stb voltak kikiáltva kb ilyen dolgok miatt,aminek lehet hogy tökre világi oka van, mondjuk agynak egy része más. de ezt sem tudom, és addig olyan titokzatos az ügy.
2011. jún. 9. 21:18
 15/16 anonim válasza:
Nekem is nagyon sokszor volt ilyen, szerintem szerencsés vagy. A jó megérzések néha nagyon nagy segítségünkre vannak. Nem túl hétköznapi, de jó hogy ilyen :) ez a személyes véleményem.
2011. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Könyörgöm mit vársz? azt hogy te vagy uri geller?
2012. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!