Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az "alagút végét" láttátok már?

Az "alagút végét" láttátok már?

Figyelt kérdés

én kiskoromban láttam, és érdekelne ti milyennek láttátok, ha láttátok, mit éreztetek? vagy mit tudtok róla?az én emlékem elég régi már, de ugyanúgy emlékszem mint akkor. (ismerem az elméletet, miszerint az agy oxigénhiányos állapota idézi elő, vagy hasonló duma. de nem hiszek benne, mert az én élményem más volt. ja és tuti nem kiskori képzelődés volt)


bunkók kíméljenek!


köszönöm!


2011. máj. 8. 04:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Velem még nem történt ilyen, de hiszek benne, elmesélnéd veled hogy történt?
2011. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Én egy hipnotikus állapotban láttam, vagyis az volt benne az érdekes, hogy nem láttam az ég adta világon semmit, csak körülvett valami mélységsen mély szeretet érzés, kedves, átfogó, leírhatatla, és ez még felébredés után is tartott egy ideig. Olyan "mindjárt elrepülök " érzés volt benem, lelkesító, nagyszerű. Beültem a kocsiba, azt hittem, kirepülök az ablakon, nem is mertem elindulni, mert féltem, hogy nem tudok vezetni rendesen, ki tudja, talán felszálltam volna, és légvonalban mentem volna haza. Szóval meg kellett várnom míg elmúlt.
2011. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 3Co válasza:
73%
Nos valóban érdekes téma ez, és meg válaszolása igen összetett. Én kiskoromban 3X haltam meg, és mindre emlékszem. Én kivételesen nem tapasztaltam az alagút élményt, nem volt fény a végén. Mindenhol sötét volt és hideg, az egész helyet mintha félelemből és az elmúlás fogalmával szőtték volna. Csontig hatoló hideg és rettegésben volt tapasztalatom. Tudatom meg volt és érzékeim is, még egy test szerű érzésem is volt mintha fizikai valómban járnék ott. Egy szobára tudnám inkább hasonlítani ahol valahol van egy ajtó. Az ajtót nem éreztem és nem is tudom hol van mert nem mertem el indulni sehova inkább állva maradtam, nem mertem mozdulni. Majd mintha egy erős kéz ragadt volna nyakon dobott vissza a testembe tértem vissza folyton folyvást. Kis koromban nagyon asztmás voltam de az utolsó halálom után se betegség se baleset nem fog rajtam. Immúnis lettem pár dologra XD De nincs kötelesség tudatom és nincs küldetés tudatom se. Nos sokat olvasgattam e téma után nem csak vissza tértektől hanem a különböző vallás mitológiájában is, szellem történeteket és holt lelkek üzenetét olvastam el. Állítólag odaát mindenki azt kapja amiben hisz. Vagy képzel. De nem tudom ezen állításnak a helyességét ellenőrizni mert egy gyermek nem tudom miért hi8nne ilyenekben vagy képzelné el.
2011. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

Nekem olyan volt, mint egy mező. Talán arra hasonlít leginkább. A távolban fákkal, de az egész látvány "remegett" mint amikor meleg levegőn keresztül nézünk valamit. De nem volt meleg, csak kellemes.

Kíváncsiságot éreztem, és tudni akartam, mi van ott a távolban. Az is lehet, hogy nem fák voltak, hanem emberek.

Ekkor iszonyú gyorsan jöttem vissza, nem tartott olyan sokáig, mint az oda vezető út.

Egy ütést, vagy nyomást éreztem, és csalódott voltam sokáig.

Jó volt ott.

2011. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem láttam, mert még élek. Akik ilyen élményen átestek, azok vagy nagyon lázasak voltak(önkívület)Vagy valamitől módosult tudatállapotba kerültek
2011. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy halálközeli élmény is okozhatja
2011. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak oxigénhiány, mert az agy nagyon magas adrenalin és stressz hatására (amilyen a halálközeliség) elkezdenek pusztulni az agyban lévő idegsejtek és e mellett egy erős hallucinogén anyagot is kiválaszt a szervezet magából, a Dimethyltryptamine-t (DMT). Ezek hatására egy módosult tudatállapotba kerülsz és egy gyors emlékezési szakasz indul, ahol keverednek életesemények és egyéb tudások is. Érdekes, hogy az alagútészlelések akkor kezdtek nagyon elterjedni, mikor megjelent egy-két ilyen jellegű beszámoló. Vallástól függően szoktak ilyenkor Jézussal és más természetfeletti lényekkel találkozni az ezt az állapotot túlélő személyek. Egyébként ha beadnak DMT-t, ilyen élményről számolnak be személyek.

Az "alagút élmény" ezért mindenkinek a saját élettapasztalatától és tudásától függ. Nekem szintén gyerekkoromban volt egy hasonló, mikor majdnem lezuhantam egy szakadékba, de végül csak majdnem a gerincem tört el. Akkor én csak olyasmit éreztem, ami valami nagy nyugalom, aztán elég zaklatottam ébredtem fel.

2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
amikor én láttam az alagút végét, kicsi voltam, és nem is hallottam erről ezelőtt. ahogy a vége felé közeledtem, én is éreztem, hogy milyen békesség vár ott. de a végére érve várt ott valaki, egy bácsi, aki mosolyogva azt mondta, hogy kislány, neked még nincs itt helyed. ahogy ezt kimondta, éreztem hogy nagyon gyorsan távolodni kezdek. hogy szabad akaratomból-e, arra nem emlékszem. aztán elkeztem rajzolgatni mindenhová az alaguat, meg a bácsit, és anyu kérdezgetett erről, aztán neki is elmeséltem. ő hitt nekem, mert ő hisz is az ilyenekben, és ő magyarázta el, hogy mi lehett ez. de nem kellett magyarázni, mert én valahogy tudtam. amúgy arról volt szó, hogy hason fekve aludtam, és majdnem megfulladtam. akkoriban nehezen kaptam levegőt néha. ezt azoknak írtam le, akik hisznek az ilyesmiben, lehet van ilyen oxigénmegvonásos, meg hallucinogénes dolog is, de én tudom, hogy nem csak az van. amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) érdekesek voltak
2011. máj. 11. 01:23
 9/19 3Co válasza:
100%
Nos igen amikor én át estem az elsőn én se olvasni se racionálisan gondolkodni nem tudtam még, de 3X is át estem ezen az élményen. Akkor a tudomány állása szerint elég sokk agysejtem pusztulhatott el és mivel az agy sejtek csak igen nehezen tudnak regenerálódni akkor legalábbis szerintem elég komoly agyi károkat kellet volna kapnom ami nem tehetné azt hogy teljes életet éljek. De jó a többi "át esetnek" hogy nekik kellemes élmény fűződik hozzá.... XD
2011. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtapasztaltam ezt az élményt,még apró gyermekként.Mai napig emlékszem egy magasan fölfelé ívelő szűk alagútra,melyben sebesen haladok fölfelé a görbület miatt olykor csak félholdnak érzékelt fénylő kijárat felé.Csalódást éreztem,hogy a z alagútból nem jutottam ki,pedig az a fény maga volt a szeretet,és én nagyon szerettem volna odaérni.A mai napig bizonyos fényjelenségek a szeretet érzését is eszembe juttatják.Ez valós emlék,megélését előző olvasmányok,információk nem befolyásolhatták,merthogy ilyenek nem voltak.Oxigénhiányos agysejtpusztulásom sem lehetett,mert később a diplomámat nem adták ingyen.A szüleim mesélték ,hogy volt idő,mikor az életemért kellett aggódni,és ez az emlék biztosan ebben az időben keletkezett.
2011. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!