Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi az a alvásparalízis?

Mi az a alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés de én hülye vagyok...
2010. dec. 21. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon röviden: felébredsz álmodból, jelenlétet érzékelsz a szobádban, hallucinálsz és a legfontosabb: csak a szemedet tudod mozgatni, a tested lebénult, és beszélni sem tudsz.
2010. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

A Google neked is a barátod.

[link]

2010. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Bnőm szenvedett alvásparalízisben, mindig azt mondta, ilyenkor szellemek vannak körülötte, lefogják és h nyomják bele az ágyba. Aztán kiderült, h ezeket ébren álmodta, hülyén hangzik de így van. Ilyenkor meg kell nyugodni és elkell aludni.
2010. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!! :)
2010. dec. 21. 19:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan könnyű ilyenkor nyugodtan aludni.velem is ez van..
2010. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Velem még szerencsére akkor nem történt ilyen. :)
2010. dec. 22. 15:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg embere válogatja, mert velem csak az szokott lenni, hogy a szemem is csukva van, nem bírom kinyitni, közben érzékelem hallás szintjén teljesen a külvilágot, de nem bírok megmozdulni.
2010. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezelőtt 2-3 évvel heti rendszerességgel volt ilyen...hát nem kívánom senkinek. Arra ébredsz az éjszaka közepén, hogy valami mintha valami teljes erőből belesuttogott volna a füledbe..és ezt úgy értem, hogy hallod a suttogást, de abba annyira belecseng a füled, hogy felkelsz rá...és legbelül próbálod mondani magadban, hogy "ez csak egy rohadt alvásparalízis, mozgasd a karod, kelj fel, csukd fel a villanyt, gyerünk" , mindezek ellenére elkezdesz rettegni. A szemed sarkából látod, hogy valami sötét nyom teljes erővel az ágyba, nem engedi, hogy mozgasd a végtagjaidat, közben ez a suttogás dolog még jobban erősödik. Nem egyszer volt már velem, hogy sikerült annyit elérnem, hogy a fél kezemmel valahogy felkapcsoljam a villanyt, de akkor ismét "belenyomott" valami az ágyba, és felkapcsolt villanynál is jött a sötét valami, zúgás és rettegés.

Szerencsére ez mára teljesen elmúlt, nagyon néha szokott előjönni, de mostmár sikerül szinte rögtön kipattannom az ágyból, általában ilyenkor a barátomra a frászt hozom :D

2010. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fraser ***** válasza:

"Tudom hulye kérdés de én hulye vagyok"

Hogy érted azt hogy hulye vagy?

2011. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Jaewy ***** válasza:

Velem ijen dolog szerencsére csak 1-szer történt (persze a "suttogás" töbször is jelentkezett, de sikerült legyőznöm hogy ne jussak el a tetőpontig)

Nállam úgy tőrtént (szerencsére már reggel 5-volt) (világos)(így annyira nem féltem)

Szóval: Jön a susogás amitől elkezdett csöngeni a fülem és mintha valaki bele akart volna nyomni az ágyba, nem bírtam megmoccani és közbe nagyon remegtem és nem bírtam kinyitni a szemem (felakartam órdítani, de nem bírtam)átjárt a hideg, pár perc múlva elmúlt és magamhoz tértem, teljesen lezsibbadtam és leizzadtam (muszáj volt már felkelnem, mert akárhányszor vissza akartam volna aludni mindig újra elő akart tőrni)abban az időszakban sokat stresszeltem azóta még 1-szer sem jött elő (nem ajánlom senkinek azt az érzést)

2011. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!