Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ez alvásparalízis vagy valami...

Ez alvásparalízis vagy valami más?

Figyelt kérdés

Este amikor felkeltem,állítólag kiáltoztam hogy segítség nem tudok felkel,de ekkor már felkeltem.És az a legérdekesebb,hogy ebből semmire sem emlékszem anyáék mondták nekem.Korábban is volt egy esetem,hogy felkeltem hogy átöltözzem iskolába,aztán meg bejöttek anyáék és kérdezték mit csinálok, este tíz óra van.De én nem válaszoltam,hanem mentem vissza az ágyba.És erre sem emlékeztem,hanem mondták nekem.


Bocsi, ha hosszúra sikerült.


2010. jún. 17. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább alvajárás, de nem vagyokk benne biztos.
2010. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alvajárás. Alvásparalízisre emlékeznél,oka az alvás REM stádiumba lépett de a az agytörzs nem blokkolta az izmokat így megteszed amit álmodban.

Szüleidnek mond meg hogy határozottan( ne agresszívan)szólítsanak fel hogy feküdj el (ez általában nálam bejött)de érintkezéssel vigyázzanak mert te az akár támadásnak is felfoghatod így.

Kiváltó ok: 18 kor alatt természetes

18 felett általában a stressz


Szerintem ez a kérdés jobban illet volna az egészség topicba, vagy mit vártál hogy álmodba megszáll az ördög hogy átöltözz a suliba?:D

2010. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megmondtam nekik,de szerintük csak félálomban voltam.
2010. jún. 18. 14:56
 4/8 anonim válasza:
milyen érdekes.. velem is megtörténtek ugyan ezek :S
2010. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Alvásparalízis az a jelenség, amikor álmodban úgy érzed nem tudsz mozogni, megbénultál. Esetleg valaki lenyom, nem hagy mozogni. Az egész nagyon valószerűnek tűnik, utána azonnal felébred az ember, és nem is biztos benne, hogy álmodta.


Velem már volt ilyen, hidd el nagyon szörnyű érzés!

2010. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gyakran fordul velem ez elő,több hónapig nem jelentkezik a jelenség.
2010. jún. 22. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
21:05.nek, az agytörzs már blokkolja az izmokat, ppen ezért nem tudsz mozogni. 22 vagyok, pici korom óta van, nem tudnak neki dokik mit csinálni, most ebből írom a szakdolgozatom. gyűjtöttem is itt infókat, kedves kérdező, ha érdekel, olvass utána, de nyugodj meg, neked nem az volt.:)
2010. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. júl. 19. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!