Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondolnál arról az emberrő...

Mit gondolnál arról az emberről akinek a nyakában pentagramma van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 00:40
1 2
 11/20 anonim válasza:
49%
Akkora vicc hogy mindenki egyből a sátánizmusra gondol a pentagramma szó hallatán. Ha az ember egy kicsit is utána olvas h mit jelent a pentagramma akkor nem pont a sátánizmusra gondol! És az h az 1,2 lázadó punk, rocker gyereknek ez jut az eszébe ebből is látszik h menyire tudatlan és mennyire nem foglalkoztatja ez a téma!Speciel a suméroknál épp az ellenkezője volt a jelentése mint amit ma hisznek.(Egészség)
2011. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Napkiraly ***** válasza:
Azt, hogy nem alkalmaznám szüretelni a szőlőmben, mert odajön a sátán haverja és leeszi a termést
2011. dec. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Pózer.

30/F

2011. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
hülye kis tini-goth-metálos.még a bakancsot is divatból hordja :D
2011. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
sajnos énis egyre több emberen látom a lefelé forditott pentagrammot és pentákulumot , szánalmas , hogy még a jelentését se tudják , de mer menő azért felveszik
2011. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ugyanazt, mint akin retro ruha van. Ez is egy divat. Már a belvárosban az adventi vásárban is láttam nem egy helyen ilyen nyakláncot. Nem mondom hogy tetszik a dolog, de nem fogok minden embernek beverni egyet, akin ilyent látok.
2011. dec. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Luciferke666 válasza:
100%
Engem az érdekelne igazán hogy akik itt a sátánista és a pentagramma jelentésével érvelnek azok valóban tudják hogy ezek mit jelentenek vagy csak unatkoznak és saját hozzá nem értésüket próbálják ezzel palástolni? Tisztelet a kivételnek
2011. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 WorfHadnagy ***** válasza:

# 17/17


Az öt ágú csillag egy elég régi jelkép. Ha felfelé áll, akkor a jó varázslatok jelképe, ha lefele, akkor a rosszaké. Utóbbinál a körnek valami héber szöveget is kéne tartalmaznia, ha jól tudom (nem vagyok túlságosan tisztában a témával). Aki ilyen pentagramot visel, az minden bizonnyal nem túl vallásos, gonosznak, az ördög szolgájának bélyegzi magát. A mai világban viszont mindenki sz@rik bele ebbe az egész Isten-ördög vitába, a pentagramviselők nagyrésze csak divatozik, játssza a különc rockert/gótot/punkot. Azt bírom a legjobban, amikor az illető kinéz egy adott stílust majmolónak, de közben egyáltalán nem úgy viselkedik. Láttam már punklányt, aki ahhoz képest, hogy elég vadóc, szókimondó stílust követ, hát... Némakacsa kettő pont nulla.

2011. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 User 4574 ***** válasza:
A pentagramma egy nagyon hatásos védelmi jelkép, régen a germán építészetben előszeretettel festették a házak északi falára megvédendő a szellemi lényektől, akár fordítva van, akár nem, ami, lássuk be, eléggé viszonylagos. Mostanra persze divat lett, nyilvánvaló tudás teljes hiányával a háttérben, és bár a tudat, hogy a lefelé fordított ~ a sátánistáké, ad neki egy pici negatív erőt, ám ez szinte elhanyagolható, épp a fent említett okok miatt.
2011. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 atoszprime válasza:

Mivel sok értelmes válasz jött erre a kérdésre letisztáznék néhány dolgot: A pentagramm NEM sátánista színbólum, a pentagramm a fehér mágia, az öt érzékszerv, illetve a négy elemi erő és az azokat összekötő ötödik elem jelképe.


A kereszténységben(amihez ugyebár kapcsolodik a sátánizmus is) a pentagramm Jézus öt sebének színbóluma, illetve a démonok elleni védelem színbóluma.


Ergo semmi köze a sátánizmushos vagy a boszorkánysághoz, csak sok ember még ezt sem tudja. A fordított(egy csúcsával lefelé néző) pentagramm a fekete mágia jelképe, ez kötődik inkább a sátánizmushoz. Bár itt kéne letisztázni a sátánizmusfogalmát mer sokak szerint érzéketlen kecskeáldozó őrültek.(googlepowa).


Ennyit a szímbólum jelentéséről, arról az emberről aki ilyet hord akkor gondolnék valamit, miután megkérdezném hogy miért hordja. Én előbb kérdezek aztán gondolkodok.

2012. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!