Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van Mennyország?

Van Mennyország?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 19:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Brian0

Ebből az következik, hogy minden nő a Mennyországban van, csak a férfiak a kirekesztettek...

2011. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Brian0 ***** válasza:

Mielőtt elkezdtek Istenről és a mennyországról elmélkedni ajánlom nektek a következő témákat!


Darwin evolúciós elmélete.

A világegyetem keletkezése és működése


Tudjuk bizonyítottan, hogy lett a világ, hogy alakult ki az élet és hogyan működik. Istenre semmi bizonyítékunk sincs. Isten egy kitaláció, amivel az emebrek megmagyarázták azokat, amiket akkor még nem tudtunk. A hit egy jó dolog, mert az ember irányítja és talán jobb útra terelik. De mennyország 100% hogy nincs!A lélek az az agyunk által létrehozott dolog. Egy biológiai folyamat. Ha meghalunk akkor ez a folyamat leáll és nem lesz semmi. Nem fogunk repkedni, meg mit tudom én mit csinálni.


Arra van válasz, hogy hogyan, de a miértre nincs?


Könyörgöm mielőtt ezt írná valaki, Istenre van válasz, hogy hogyan és hogy miért? NINCS!


A világegyetem ősrobbanással keletkezett, a kérdés, ha nem volt semmi, akkor mi robbant fel! De ha nem volt semmi, akkor Isten sem volt. Vagy Isten akkor hogy lett? Lehet itt vitázni, de az ateista felfogásnak milliónyi bizonyítéka van Isten nem létezésére, de a vallásosoknak egy sincs Isten létezéséről. Ha a magyar alkotmányba beveszik Istent, akkor Orbán megint egy f-t csinál magából, pedig már elég nagy F. Megint próbálja leutánozni az USA-t.

2011. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

egy "bizonyíték"sincs,arról, ami nincs, nemhogy milliónyi

(de hát egy ilyen 2 szavas kérdéshez is be kell húzni a tetves politikát)


A fajok eredetének kérdését vizsgálva nagyon is elképzelhető, hogy egy természetkutató, aki az élőlények hasonlóságait, embriológiai viszonyaikat, földrajzi eloszlásukat, geológia egymásutánját, és más ilyen tényeket vizsgál, esetleg arra a következtetésre juthat, hogy a fajokat nem egymástól függetlenül TEREMTETTÉK, hanem azok, akárcsak a változatok, más fajokból származtak. Egy ilyen következtetés azonban, még ha jól megalapozott is, nem lenne kielégítő mindaddig, amíg meg nem mutattuk, hogy a világunkat benépesítő számtalan faj hogyan módosult úgy, hogy a felépítés és az alkalmazkodás tökéletességét elérje, amely joggal kelti fel csodálatunkat.


Charles Darwin: A fajok eredete

Természetes kiválasztás útján /Bevezetés / 5. bekezdés

2011. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Darwinra

[link]


Istenre:

"Isten létezése sohasem bizonyítható tudományos kísérlettel vagy tisztán oktani levezetés útján. Isten csak az emberi tapasztalásban ismerhető meg. Mennyire esztelen dolog azért nem imádni Istent, mert az emberi természet korlátai és a ti anyagi teremtésrészetek fogyatékosságai miatt lehetetlen meglátnotok őt.

Halandó ember egyszerűen nem képes meglátni Istent mindaddig, amíg teljes szellemi átalakuláson át nem esik. Valamely két személy közötti barátsághoz alapvető fontosságú valamiféle erkölcsi rokonság és valamiféle szellemi összhang; egy szerető személyiség aligha képes megnyilvánulni egy szeretni képtelen személy számára."



Jelenleg annyi gyűlölet, félelem van bennünk, h esélyünk sincs Istent meglátni.

2011. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

előző: szép

"annyi gyűlölet, félelem van bennünk,"

sokszor szerepel a bibliában : ne félj, ne féljetek

Sokszor mondja Jézus.

2011. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
Van!!!!!
2011. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
21:57-es vagyok, szerintem nincs. A lélek a halála után Istenhez tér meg, majd ha szükséges, újra leszületik a Földre. Istentől magasabb az Atya, ő a központi mindenség, ő alkotta a Paradicsomot. Ha sikerül Istentől magasabb szintre jutnunk, akkor következő létünk Isten és az Atya között lesz, de lesz feladatunk, lesznek dolgok, melyeket végre kell hajtanunk, mivel megszámlálhatatlan lélek van a világon, és mindenki fejlődik, kivéve az Atyát. Segítenünk kell mások fejlődését, és ezáltal szolgáljuk saját fejlődésünk is. Aki ebben kételkedik, annak csak azt a példát hozom, hogy amikor megszületsz, akkor téged nevelnek, ha felnősz és gyereked lesz, akkor te nevelsz. Magával az Atyával nem válhatunk egyé soha, mégis hihetetlen, hogy lelkünk egy vele, mivel a lelkünkben hordozzuk az Atya egy szilánkját. Szóval nincs Mennyország, hanem "ranglétra" van. És a legvégén az Atyához hasonlókká válunk, ha jól tudom.
2011. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
Kitudja... Szerintem olyan lesz mint egy álom... A pokol meg mint egy rossz/bűntudatos álom...
2011. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Janek19 válasza:
Nincs. Ha mégis lenne akkor ez lenne a legnagyobb kitolás, hisz minek a földön sínylődve élni ha ott az ember gondtalan. Tehát, ha mindenki aki tudomást szerezne erről a tényről rögtön megölné magát hogy oda jusson. Nem ez az ember rendeltetésszerű élete.
2011. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Janek19


Annak tudatában, hogy az ember azért születik le, hogy tökéletesedjen, az előbbi hozzászólásod olvasd vissza. Ha öngyilkos lesz valaki, azzal elutasítja a tanulást, és "kárba vész" mindaz az energia, amit az ő életébe fektettek, így következő leszületésekor egy rosszabb közegbe születik. Rosszabb társadalmi helyzetben találja magát, vagy fogyatékos lesz, vagy más nehézségekkel kell szembe néznie, azért mert az előző életében önként felhagyott a tanulással. Olyna mint az iskola, ha évközben otthagyod nem kapod meg a bizonyítványt, hanem kezdheted előlről.

2011. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!