Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van Mennyország?

Van Mennyország?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 19:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

van mennyország...de nem egy helyszínt kell elképzelni, hanem az emberi tudat állapotát inkább...azt nevezzük mennyországnak, ahol az egyén tudata teljesen szabad, tiszta, és a meg nem szűnő boldogság járja át a feltétel nélküli szeretet érzésével. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim válasza:

öszintén foggalmam sincs..

de szerintem felesleges is ezt tudni, majd ha eljön az idő megtudod.addig is teremts meg most ebben az életedben a földi paradicsomodat/majd öregkorodba vedd elő megint ez a témát :D/

2011. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Nincs Mennyország, miért lenne? A keresztény tanítás egyik alapvető pillére. Mit tudsz a viláegyetemről? Mit tudsz az emberi lélekről? Mit tudsz az isteni erőkről? Semmit sem tudunk, akkor miért lenne Mennyország? Orbán Viktor azt is átnevezi majd Mennyei országgá. Semmit sem fedeztünk fel az Univerzumunkban, semmit sem tapasztaltunk meg lélekben, mégis azt magyarázzák nekünk, hogy van Mennyország és higgy benne. De miért? Hihetetlen, hogy még ma is egy 2000-évvel ezelőtti tanítást akarnak a mai fejlettebb lélekkel rendelkező embereknek beadni. 2 évezreddel ezelőtt az akkori embereknek hasznos volt azt hinni, hogy van Mennyirszág, mert akkor rengeteg vallás volt, és Jézus azt szerette volna, ha mindenki követi, mindenki hisz az Istenben, az egyetlen Istenben. De a legzavaróbb, hogy a 2000 év alatt semmi mást nem tudtunk meg a Mennyországról, csak hogy tele van angyallal. Na ez a mai embernek kevés, és az egyház nem hajlandó többet mondani, mert ők sem tudják, milyen is valójában. Én csak azt tudom mondani, hogy halálod után Istennel válsz eggyé, nem a Mennyországba kerülsz.
2011. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Amikor valaki meghal az energiája egy másik dimenzióba kerül, ahol béke van és nyugalom. Ezt a nyugalmat érezte sok öngyilkos merénylő és olyan emberek akik (akár egy műtétben, balesetben) majdnem meghaltak. Szóval senki nem tudhatja, de szerintem ez elég jó információ, ugyanis minden ilyen helyzetbe került ember egy nagy fényről beszélt, aztán végtelen sötétség, nyugalom, és béke. Istenben nem úgy hiszek mint a keresztény vallás. Voltak népek akik ufókat hittek isteneknek, voltak akik csak azért találták ki az Isteneket, mert nem tudták máshogy megmagyarázni a környezeti változásokat. Viszont abban biztos vagyok, hogy Isten mindenkiben ott van, ez igaz. Én a bennünket mozgató (nem fizikai) energiát, kínaiaknál qi-t (ejtsd: csí) tekintem istennek. Vagyis ezzel az energiával függhet össze. De nem egy mindent elsöprő szupererőről van itt szó, csak egy olyan energiáról, amit ha fejlesztünk, az fizikai adottságainkban megnyilvánul. Nemhiába voltak régen a kínaiak a legjobb harcosok.
2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:

A bibliában egyedül Máté használja a mennyeknek országa kifejezést, a többiek, Márk, Lukács és János az Isten országa kifejezést használják, pl:

Márk így írja 1,13-14-as szakaszt:

És ott volt a pusztában negyven napig kísértetve a Sátántól, és a vad állatokkal vala együtt; és az angyalok szolgálnak vala néki. Minekutána pedig János tömlöczbe vettetett, elméne Jézus Galileába, prédikálván az Isten országának evangyéliomát.

Ugyanez a rész Máténál a 4,17-nél:

Ettől fogva kezde Jézus prédikálni, és ezt mondani: Térjetek meg, mert elközelgetett a mennyeknek országa.


Máté azért használja a mennyek országa kifejezést, mert Istenfélő volt. No, ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy valójában Isten országát kell keresni, és Isten országa köztünk van, abban ahogy szeretjük egymást, ahogy a környezettel bánunk, stb.

2011. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Brian0 ***** válasza:
A lányok vaginájában található!
2011. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondanivalója tetszik.

Isten bennünk is van, és mindenben, ami körül vesz. Nem az égfelé kellene nézegetni és Istent keresni, hanem önmagunkra figyelni és a másikra. Ha rájönnének az emberek, hogy Isten mindenkiben benne van, akkor megértenék, hogy mindenki egyhez tartozik, tehát egy. Ha bántazs valakit Istent, azaz magadat is bántod.

2011. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

:)))))

Bocs nem az utolsó válaszával értek egyet, hanem csakacsana válaszával :)))))))

2011. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Brian0 ***** válasza:
Viszont ha a mennyország a vaginában van, akkor a katolikus papok nem jutnak a mennyországba?
2011. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

nna, előző, erre mondta Hamvas,

idióta az, aki a saját őrültségébe hülyült bele.

2011. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!