Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek az "egyetlen...

Mi a véleményetek az "egyetlen igaz könyvről" a bibliáról?

Figyelt kérdés
Szerintem a legnagyobb mesekönyv a világon,amit gazdag képzelőerővel megáldott papok meg ilyenek írkáltak össze unalmukban több száz év alatt.
2011. febr. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, köszönöm mai 09:49-es válaszod, ismét magas szellemi intelligenciáról tettél tanúbizonyságot.


Igen, az ember elír dolgokat, ha gyorsan gépel, nekem is azért maradt le az "i" betű az egyik szavam elejéről. Ezt nálad sem vetné fel senki, csakhogy te kisbetűvel kezded a mondatokat, rossz helyekre teszed a vesszőket (amikor teszel egyáltalán és nem ömlesztve írod a marhaságokat), nem használsz központozást és úgy egyáltalán: nézz már rá emberi szemmel a legutóbbi hozzászólásodra! Ezek már nem elírások: egyszerűen igénytelen vagy a saját írásodra, és elárulom: itt, mégha nem is egy kultúroldalról beszélünk, számít az írásképed. Mivel senki nem ismer személyesen, csak az írásodból tud bármit levonni rólad: és jé, vannak, akik tudnak helyesen és értelmesen írni. Vannak, akik nem - csakhogy utóbbiaknak a véleménye sem olyan hiteles, mint akiben akad ennyi igényesség.


S hogy kiábrándítsalak: az evolúció nem tagadja valamilyen istenség létét. Csupán azt vallja, hogy a fajok szelektálódnak és folyamatosan fejlődnek, de nem magyarázza az élet kialakulását. Mondhatod, hogy a bibliai Teremtéstörténetet cáfolja, de ott van még nagyon sok vallás. A bibliai Isten nemléte nem zárja ki más istenségek létét, főleg olyan vallásokban, amelyek nem keresztény módon magyarázzák az élet kezdetét.

Szóval kezdetnek erről az érvről le is mondhatsz...

2011. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
67%
Nem mondom,hogy minden butaság,vagy valótlan,ami le van benne írva,az egyetlen baj vele,ha valaki szentírásként értelmezi,mert ez félrevezető lehet.a papok,meg a vallási vezetők is tudják ezt,de a hatalom fentartása miatt egyetlen igaz könyvnek nevezik.
2011. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
67%
Sztem ami benne le van irva mind igaz, de én ugy hiszem ezt is elküldték a földre, az idegenek.hiszen ami idaig le van irva mind igy is volt, és ami most jon, az is le van irva.... de nem feltétlenul istenre kell gondolni, mert isten lehet valami erő is, nem feltétlen ember szemelyeben kell elképzelni
2011. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
Istennek köszönhetitek, hogy éltek, mert hogyha pl. kiskorodban elestél, örülj, hogy nem lett nagyobb bajod egy kis horzsolásnál...
2011. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 ekeke ***** válasza:
Egy kétezer éves franchise mai szerződésszövege. Torz, életképtelen, beteg jelenségek nőttek ki belőle, remélem, elfelejtik. Pláne az első felét.
2011. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:

Megértem, hogy sok történetét mesének tartod, mert úgy látod, összeférhetetlenek napjaink ismereteivel, a teremtő és csodákat tenni képes Istenben pedig nem hiszel.


De akkor ne ezekre figyelj! Figyeld meg, hogyan mutatja be a Biblia az embert! A Szentírás hősei nem mesehősök, és nem is olyanok, mint a legendák szentjei, hanem hús-vér emberek, mint te, vagy én, telve a mieinkhez hasonló hibákkal és gyarlóságokkal. A Biblia semmit sem rejt el a bűneikből, teljesen felfedi előttünk ezeknek a 2-3 ezer évvel ezelőtt élt embereknek a szívét! Mintha nem történetírók és nem is mesemondók szólnának, hanem Valaki, aki a szíveket vizsgálja.


Talán egyetlen szereplő van az egész Bibliában, akiről semmi rosszat nem tudunk meg: Jézus Krisztus. Mindenki mást úgy ismerünk meg, mint bűnöst. Akik közül néhányan megigazultak hitük által, és Isten kegyelméből élnek nap mint nap ...


Mindezt azért, hogy nyilvánvaló legyen: senki sem jó, csak az Isten! Az ember bűnei miatt halált érdemel. De Isten nemcsak igazságos, hanem "úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen".


Kívánom neked, hogy tudd ilyen figyelmes lélekkel olvasni! És őszintén kívánom, hogy előbb-utóbb ne te olvasd az Igét, hanem az Ige olvasson téged! Hidd el, nem ismerheted meg jobban az embert, saját magadat, életet igazi értelmét máshonnan, mint a Teremtődtől.

2011. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
Hát vannak benne dolgok amit komolyan lehet venni.Isten létezik ez egyértelmű én ilyen téren hívő vagyok de azt,hogy a bibliát elfogadjam teljes mértékbe az nekem sem megy.Nagyon sok mindent kihagytak belőle így nem is hiteles annyira.Az egyház a neki nem tetsző részeket eltüntette ilyen Pl:a 13 zsinat.Az igazságot akkor tudnád meg erről az egész témáról ha hozzá tennéd az úgynevezett Apokriffeket meg ami a Vatikán könyvtárába van.Nekem ez a véleményem.
2011. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%
A biblia sajnálatos módon nagyon jól teljesíti feladatát már 2 évezred óta. Elnyomja az igazi tudást és spirituális hatalmat, és rengeteg ember halálát okozta, és nemhogy isten nem létezik hanem a názáreti sem született meg soha. Viszont nagyon elrejtve van benne okkult tudás (természetesen meghamisítva).A biblia a zsidók fő eszköze h irányítsák a világot, főleg a kereszténységen keresztül.
2011. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:

Kedves adonisz6!


Az apokrif könyvek jelentős része éppen azért lett apokrif, mert úgyszólván "még nagyobb mesék" vannak bennük, mint a mai Bibliában :-) Legendákkal, fantasztikus dolgokkal vannak tele, a hitéletben viszont nem sokat segítenek a hívő embernek. Ilyen például Énók könyve, vagy a Jézus gyerekkoráról szóló sztorik. Ezeket tehát nem véletlenül tolták félre annakidején.


Az apokrifok másik nagy része pedig inkább nyers történelmi tudósítás. Nem hivatkoznak Istenre, nem is érezni rajtuk, hogy Isten szava lenne. Persze ettől még érdekes olvasmányok, és jó eséllyel hiteles történelmi források is. Ilyen a Makkabeusok könyve


03-07 23:32 voltam

2011. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:
ma 21:01 : Hatalmas benned a sötétség :-( Imádkozom érted!
2011. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!