Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek az "egyetlen...

Mi a véleményetek az "egyetlen igaz könyvről" a bibliáról?

Figyelt kérdés
Szerintem a legnagyobb mesekönyv a világon,amit gazdag képzelőerővel megáldott papok meg ilyenek írkáltak össze unalmukban több száz év alatt.
2011. febr. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 11/41 tetris ***** válasza:
52%

A Biblia nagyon nehezen értelmezhető szövegezéssel íródott. Olyan cikornyás a fogalmazása, hogy emiatt egy-egy sorát többször is el kell olvasni, hogy az ember megértse.

Bennem is merültek fel kételyek, amikor olvastam. Istent illetően az a véleményem alakult ki, hogy bizony nem tévedhetetlen, nem mindenható, nem tökéletes. Haragtartó, bosszúálló. Abból az almaleszakítós-űgyből is mekkora büntetés lett!

Meg aztán az özönvíz. Meghalt ott mindenki, bűnös is, ártatlan is. Az egyiptomi 2 év alatti kisgyermekek legyilkolását vajon milyen elfogadható magyarázattal lehetne igazolni? Szodoma és Gomorra, mennyi ártatlan ember meghalt ott, a bűnösök között.

Ha tényleg egyszer ott kell majd állnom Isten színe előtt, hogy számotadjak az életemről, hát én szívesen elbeszélgetnék az öreggel az ő Bibliában leírt dolgairól is.

Sokmindennel nem értek egyet, és sokmindent nem is értek, ami a Bibliában le van írva. Szerintem egy smafu az egész.

Az Isten a szívünkben, a lelkünkben van. Onnan szól hozzánk, nem a Bibliából. Már ha van egyáltalán Isten.

2011. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
bretsonak: megvannak a bízonyítékok arra,ahogyan a föld keletkezett és ahogyan az evolúció zajlott meg ilyenek.Ebben SEMMI szerepe nincs istennek.akkor ugyebár MI ÉRTELME LENNE A LÉTEZÉSÉNEK ha semmi egyátalán semmi szerepe nincs az föld és az emberiség történelmében.az ember az csak egy felemelkedett állatfaj,amit a körülmények arra késztettek,hogy az intelligenciája révén fejlődjön és azzá válljon ami.akkor ugyebár létezhetnek tündérek,meg farkasemberek meg vámpírok,meg manók meg seprűn repülő boszorkányok ja...meg valahol biztos előbújik törpapa is....
2011. márc. 1. 08:54
 13/41 A kérdező kommentje:
isten nem több a loch-nessi szörnynél csak többen hisznek benne és más a róla kialakult felfogás.
2011. márc. 1. 08:56
 14/41 anonim ***** válasza:
77%

okos meglátás kérdező, csak nem viszed tovább a gondolatmeneted, már ha az utolsó kommentedre akarok reagálni...ugyanis szépen leírod, hogy Istenre nincsen szükség, mert ott vannak a körülmények...meg ugye ott van az, amit a term. tudomány "anyagnak" nevez...így minek Isten...na de kérem, ezek mégis miből, hogyan, honnan, miért vannak? Na és itt lép képbe az "Öreg". :)


A kiírt kérdésre válaszolva.

az a véleményem a Bibliáról, hogy nem az egyetlen igaz könyv...mivel van más ilyen jellegű is, sőt olyan is, ami korrektül elmagyarázza modern embernek valóan, hogy mit is akar pl a Biblia mondani az emberiségnek...micsoda Isten, meg mi volt Jézusunk. Így tehát példa értékű tanmesének tartom, de nagyon jól tudom, hogy sokféleképpen lehet értelmezni(ránk nézve károsan is)...éppen ezért van szükség a magyarázatra is hozzá, amiről most beszéltem. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy a kérdező nem csak műveletlen( ami látszik a helyesírásán, és hogy olyan dolgokat ismételget, amit már a tanultabb ateisták sem hoznak fel példaként), hanem még nagyképű, álszent és lenéző is. Márpedig az lyen emberekkel nem lehet értelmes vitát kialakítani.


A kérdésre válaszolva, szerintem a Biblia egy bizonyos megközelítése az Istenségnek, akit az emberek nem tudnak teljes egészében megmagyarázni.

2011. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Bretso ***** válasza:
Kedves kérdező a válaszod az én válaszomra, körülbelül annyira összefüggő mintha megkérdezném, hogy mi volt a vacsora te pedig erre azt felelnéd, hogy holnap zöld nadrágban jódlizni fogok. Az érvelésed több sebből vérzik, nem állok neki bizonygatni, felesleges lenne. Másrészt egy szóval nem cáfoltam az evolúciót, annyit mondtam, hogy a tudomány jelenleg nem tudja sem bizonyítani, sem pedig cáfolni Isten létét, Te sem, szóval hülyeségeket beszélsz.
2011. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jézus egy illúzionosta volt.
2011. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

igen, a beképzelt szó jó jellemzés a kérdezőre.

az első (talán első kettő) töri óra anyagából próbál okoskodni, fogadok nem olvasta el a Bibliát, és nem tudja mire mond nemet. egyoldalú ismeretanyaggal pedig nem lehet vitázni, ezt gondolom nem kell magyarázni

2011. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
kedves 03-01 14:53! meglátszik,hogy értelmileg nem állsz magas szinten....ha az ember gyorsan ír,akkor előfordulhat,hogy néhány betűt elír ill. elgépel.példa: te az 'ilyen' szó helyett 'lyet'-et írtál.akkor valószínűleg te is egy ostoba műveletlen ember vagy.......nem is folytatok vitát ilyen szellemileg visszamaradott emberrel....
2011. márc. 4. 09:49
 20/41 anonim ***** válasza:
Kisback nem rád gondoltam :)
2011. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!