Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek az "egyetlen...

Mi a véleményetek az "egyetlen igaz könyvről" a bibliáról?

Figyelt kérdés
Szerintem a legnagyobb mesekönyv a világon,amit gazdag képzelőerővel megáldott papok meg ilyenek írkáltak össze unalmukban több száz év alatt.
2011. febr. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
nincsenek szellemek, angyalok, istenek, ergo tényleg mesekönyvnek lehet venni.
2011. febr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
sztem ostoba az az ember,aki hisz benne.isten meg sátán nem létezik.jézus is csak egy átlagos ember volt,akinek nagy volt a szája és ellenkezett a felette állókkal,így megjárta.olyan ember volt mint mi:evett,ivott,aludt,sz.rt,hugyozott,b.szott.csak az akkori emberek,csak a hőst látták benne és elkezdtek meséket gyártani róla..
2011. febr. 28. 19:07
 3/41 Bretso ***** válasza:
55%

Ugyanolyan ostobaság kijelenteni, hogy nem létezik Isten, mint vakon hinni benne, hogy létezik. Te sem vagy jobb az elvakult vallásosaknál, téríteni akarsz, mert azt hiszed a te HITED (igen, te hiszel, nem tudsz) az egyetlen üdvözítő. Az egyetlen logikus dolog, amit az ember mondhat, hogy jelenlegi ismereteink szerint nem létezik Isten, ez azonban nem zárja ki a létét.


A kérdésre válaszolva pedig, igen a Biblia egy mesekönyv.

2011. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
57%
olvassátok el. én nem vagyok hívő, de a Biblia nagyon jó könyv! úgy olvassátok, hogy próbáljatok tanulságokat levonni belőle. az életről szól. hagyjátok az Istent, ha nem hisztek benne
2011. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
ja és egyébként olyan embereket szóltál le most a történelemből, hogy ostobák, akiknek még a cipőjét se lennél méltó lenyalni:D
2011. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
néhol kicsit túl dogmatikus és előíró, még is a jó emberekről szól.. hozzám a mormon vallás áll közelebb, de úgyérzem minden vallásban van egy darabka igaz is ami kiteszi az egészet, csak kicsit át kell értelmezni a dolgokat
2011. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Vannak akik magasabbrendű intelligenciának, mások mindenekfeletti hatalomnak, megint mások fénynek, vagy éppen Istennek nevezik azt az erőt, energiát, melynek nyomán a világegyetem létrejött, működik, állandóan változik. Ugyanarról a valamiről van szó.

A Biblia egyébként (ateistaként kétszer végig-olvastam) valóban nagyon sok jó és hasznos tanácsot ad a mindennapi életben való eligazodáshoz, csak ismerni kell a benne rejlő tanításokat.

Egyébként bizonyított, hogy Jézus, Buddha és még nagyon sok "tanító" valódi, élő személy volt, természetesen emberi alakban, emberi biológiával, emberi vágyakkal és érzésekkel. De olyasmit tanítottak, amit mi többi halandó örülhetünk, ha tizedét meg tudjuk valósítani életünkben.

2011. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Lehet lehurrogni,de én is egyetértek a kérdezővel. Bevallom ,örülök,hogy van egy -pár ember aki ugyanígy vélekedik a Bibliáról mint én.

Én csak egy valamiben hiszek 100%-ig az pedig a földönkívüli élet,de ez más téma :)

2011. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
nem hurrogok le senkit, csak szerintem nagyon durván túlbecsüli magát az emberiség, és azt hiszi, hogy mindent tud
2011. febr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

történelmi mesetár :)

Vannak benne történelmileg helytálló dolgok, de nagyjából ennyi :)

Vannak tanítások, amiket érdemes átgondolni, de egyébként csak kapaszkodó azoknak, akik nem merik a saját életüket érni, és igénylik az ígért biztonságot.

2011. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!