Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért unatkozó, üres életűek...

Miért unatkozó, üres életűek az okkultisták?

Figyelt kérdés
Avagy normális ember miért nem foglalkozik ilyenekkel csak flepnisek ?
2010. dec. 17. 01:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ez erős sztereotipizálás, csak azért mert az adott illető okkult témákban érdeklődik, még nem feltétlen unatkozó, üres életű.


Sokkal jobb ha úgy mondod, könnyen megvezethetőek, racionális gondolkodástól elrugaszkodottak, minden mögé természetfelettit remélő (és ezáltal oda is képzelő) figurák akik jó eséllyel ebben látnak önmegvalósítási lehetőséget.


Sajnos nem csak flepnisek vannak köztük, sokszor tanult és amúgy művelt emberek is képesek ostoba nézeteket vallani.

2010. dec. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem az okkultisták üres életűek és unatkozók,hanem a hozzád hasonló ,degenerált szkeptikusok,akiknek egyetlen szórakozásuk és életcéljuk az,hogy az ezotéria rovatba baromságokat írogassanak.Például:támadnak a reptoidok;mivel etessük a démonokat?;hogyan jósoljunk adókártyából?-és még sok hasonló baromság,amit a persze a kérdező sem gondol komolyan,de már annyira kínlódik az unalomtól,hogy jobb híján azzal szórakoztatja magát,hogy itt bosszantja a normális,ezoterikus érdeklődésű embereket ,miközben a felpnis társaival a válaszokon röhög.Na ez az,ami szánalmas.
2010. dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
33%
A Bibliában megtalálható Jézus Krisztus következő szava: "Én vagyok a viág világossága. Aki engem követ, az nem jár sötétségben." Az okkultisták vagy nem ismerik vagy nem követik Jézust, ezért a gonosz lélek csapdájába esnek, amikor okkultizmussal foglalkoznak.
2010. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
50%
Valamit elgépeltem. Nem "viág világossága", hanem "világ világossága".
2010. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen,ezt mondja a Biblia..De gondolni kell arra is,hogy az okkultizmus,az ezotéria az egy nagyon tág fogalom,sok mindent bele sorolhatunk:Itt van például az álom elemzés,amit még pszichológusok is alkalmaznak a terápiáikban,mert az álmok nagyon sok hasznos információt adhatnak,többféle dologról is.Vagy van a feng shui,a harmonikus térrendezés 3000 éves művészete,amely igen hasznos,ha jobban belegondolunk.Vagy például a radiesztézia,aminek segítségével kiküszöbölhetjük,hogy egészségre ártalmas sugárzásokban aludjunk,lakjunk.És vannak látók,akiknek valóban különleges képességük van és képesek a rendőrségnek segíteni,hol keressék az eltűnt személyeket.Amiket felsoroltam mind jó és hasznos dolgok,akkor miért lenne bűn az,amivel magunkon és másokon segíthetünk,ráadásul úgy,hogy közben nem ártunk vele senkinek?Csak erre a kérdésre nem ad magyarázatot a Biblia...
2010. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Ismersz te egyáltalán egyetlen okkultistát is? :D
2010. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát én sem unatkozó üres életűnek, sem flepnisnek nem mondanám magam, ellenben ahogy fogalmazni szoktam a kétféle tudomány határmezsgyéjén egyensúlyozok.


Elsőként nem ártana elfogadni, ha már a tolerancia a világ nagy jelszava, hogy sokféle világfilozófia létezik, és ezek közül csupán egy, bár most a legerősebb, a tudomány.

Az hogy ki melyik világfilozófiát követi, szerintem az ember szíve joga, emiatt senkit nem szabad megvetni.


Természetesen azonban vannak égbekiáltó baromságok ezoteria címszó alatt, melyek nem férnek be egy tudományokon alapuló, de azokon túlmutató okkultista világkutatásba, világmagyarázatba sem.

Ilyenek pl az indigó, kristály és egyéb gyerkőcök.


Azt sem szabad elfelejteni, hogy a tudományok hajtóereje a megszokottól való elszakadás: a nagy felfedezéseket a véletlenek, hibák és szándékos szabályszegések hozták.

Az okkultizmus pedig számos még kísérlettel is bizonyítható utat, elméletet, módot kínál a tudás bővítésére, bár ezt nem szokták hangsúlyozni :)

2010. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy el kellene Önnmagától vonatkoztatnia az embernek. Vegyétek úgy, hogy itt most nem rólad van szó. Hanem a maradékról.


Lényegében aki már ezzel foglalkozik vagy a fent említett kategória vagy már csak amolyan életunt vegetációt folytató és már az igazi céljait feladta.

2010. dec. 17. 19:02
 9/22 A kérdező kommentje:
Egyébként Én is indigó gyerek voltam ! Csodálkoztam is, hogy miért látok magam körül indigókékes fátyolt, míg másnál pedig nem. Aztán elmúlt az ezen való töprengésem mert felőttem.
2010. dec. 17. 19:04
 10/22 Neménvagyokaz ***** válasza:
100%

Akik okkultizmussal foglalkoznak azoknak több fajtájuk van


1. A szegény meg nem értett különc gyerek aki majd megmutatja mindenkinek hogy ő mekkora király, hogy szerinte okkultista és valójában semmit se tud.


2. Valóban unatkozó ember aki csak érdekességből nézeget okkultista oldalakat, de ezen túl semmit se csinál.


3. Érdekli az okkultizmus de semminek nem néz utána és ebből kifolyólag bődületes marhaságokat irkál.


4. Érdekli az okkultizmus és utána olvas mindennek mert a tudást keresi.

(szerintem)

2010. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!