Hogyan érzik meg mások valakin, hogy könnyen áldozattá válik, és mit lehet tenni ellene?
2 - sajnos nincs màs ellenszere, mint az önbizalom fejlesztése.
Aki önbizalomhiàny igencsak feltűnő jelenség sajnos.
"Ezek nem szimplán az önbizalom hiány jelei."
Nem is írta senki, hogy kizárólag az önbizalomhiány jelei lennének, ettől függetlenül ezek túlnyomó többségben igazak a kevés önbizalommal rendelkezőkre.
Nem energetikailag érzik meg, hanem a viselkedéséből, személyiségéből ösztönösen következtetik ki. Kevesen vadásznak szándékosan "áldozat" típusú emberekre. Ez az emberi hierarchia kialakításának ösztöne. Az áldozat típusú emberek körül nincs "vákuum", nem gyengébbek energetikailag, legalább is többnyire nem. Van aki áldozat szerepű, és energetikailag is gyenge, de nem egymásból következnek. Ez a személyiségből, és akaraterőből fakadó dolog.
Energetikai szempontból egy domináns típusú ember is válhat áldozattá. Ennek fordítottja, amikor az energetikailag gyenge ember válik "ragadozóvá", mint energiavámpír.
"Kevesen vadásznak szándékosan "áldozat" típusú emberekre."
Ez sajnos egyáltalán nem igaz. A pedofilok kifejezetten ilyen gyerekeket szemelnek ki, de felnőtt korban is sokkal gyakoribb, hogy ilyen áldozatot választ az elkövető.
Ezen kívül enyhébb bűncselekmények elkövetői, pl. csalók, lopott tárgyakat árulók is ilyen célpontokat választanak.
Azt írtam kevesen, nem azt, hogy senki. És nem állítható az sem, hogy például egy pedofil szándékosan áldozat személyiséggel rendelkező gyerekekre vadászik. A gyerekek személyisége még fejlődik, ezért majd mindegyik befolyásolható. Az sem állítható, hogy szándékosan választ személyiség alapján. A napvilágra került esetek alapján pont az tűnik ki, hogy inkább adódó lehetőségeket keresnek, nem az áldozat személyiségét elemzik. Pláne nem szándékosan. A felügyelet hiánya, és hasonló kiskapuk azok, ahol becsusszannak. A gyerek pedig, mindegy milyen természetű, áldozattá válik. A felnőttek közötti kapcsolatokban is az ösztönös domináns-alárendelt szerepek kialakulása a jellemző, nem a szándékos "vadászat". Van arra is példa, de nem jellemző.
Abban viszont igazad van, hogy a csalók, és hasonlók a palimadarakra vadásznak, akik könnyen befolyásolhatók, becsaphatók. Méghozzá nem egyesével, inkább hálóvető módszerrel. De erre alapoz a tömegmanipuláció is. A manipulátor első körben a gyengébb akaratú, könnyen irányítható embereket vonja be a körébe, ha elég ilyen gyűlik össze, akkor az egyszerű nyájmagatartás a kevésbé manipulálható embereket is elkezdi beszippantani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!