Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan aki teljesen...

Van itt olyan aki teljesen kiábrándúlt mindenféle nézetből és csak tengeti a napjait?

Figyelt kérdés
Ti mit éreztetek pontosan? Mi a ti történetetek?

2021. okt. 6. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle nézet be van szennyezve.

Ezért kerestem meg a sajátom, majd azt tartom tisztán

2021. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
31%

Az életre keresitek a választ?! Miért Gurukat, eszméket kerestek?!

Miért nem keresitek az igazságot annál, akinél van!


Nekünk embereknek az a bajunk, hogy önmagunk megváltásába kezdtünk, ami embernél teljesen lehetetlen és vakvágányra visz!


És mi akik eltévedtünk, és megteltünk szennyel (ilyen tafolyam, olyan eszme, meg amolyan szemlélet, meg... stb...) megbetegítenek minket, mert mind hazugság, átverés! Ama régi kígyó mai ámításai, mely mentén utatvesztettek lettünk!


Az életet igazán csak az ismeri, aki létrehozta! Miért nem az élet szerzőjéhez fordulsz, fordultok, fordulunk ezekkel a kérdésekkel?!


Ki tudhatja jobban a válasz?! Egy buddhista szerzetes?! Egy Guru?! Vagy egy valósítsd meg önmagad szaktanácsadó?! Vagy Maga az élet szerzője, akitől, akiből valók vagyunk! Vajon ő tudja jobban, hogy nekünk mire lenne szükségünk vagy egy ember?!


Kit követünk valójában?! Az élő igazságot vagy egy embertársunkat?! Az élőt vagy a holtat?! Ne csodálkozzunk, hogy betegek vagyunk, amíg a hazugság tölt be bennünk az igazság helyett!


A válasz egyszerű! Tarts belső nagytakarítást, engedd be az igazságot, hisz ott áll az ajtód előtt és zörget, csak a sok kacattól nem tudod kinyitni az ajtót, mert a belső szobánk úgy meg van telve hazugsággal, hogy eltorlaszolják az ajtót!


Ezt jelenti az, hogy boldogok a lelki szegények, mert övéké a mennyeknek országa! Mert bennünk nincs ez a sok ezomizo nyavalya, ami bennünk, és van hely bennük az igazság számára!


Az örömhír az, hogy van kiút a sötétségből, de az nem embernél van! Hanem őnála! Ezért fordulj hozzá őszinte lélekkel ego nélkül, és megmenekültél!


Kívánok erőt a keskeny útra való átlépésre!


Őszinte szeretettel!

2021. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerencsére felépítettem a sajàtomat


Folyamatosan fejlesztem de ebben még nem csalódam.

2021. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
19%

Kedves #13


A sajátod épp olyan rossz, mint bármelyik Gurué! Mitől lenne jobb a tiéd?! Nekem is volt sajátom, és semmire sem mentem vele!


Más aspektusból közelítem meg a dolgot! Van egy ismerősöm, aki rákos, nagyon nagy Magyar (ami nem baj) emelett mindenféle tanokba bele ásta magát. És amikor hozzám jött, megkérdeztem...


Most melyikhez fordulsz?! Melyik tud neked segíteni?! A zen buddhizmus?! A magyarságod?! vagy valamelyik ezoterikus tan?! Netán a sámánizmus?! Az őseink táltoshite?! Melyik nyújt ezekben a pillanatokban segítséget?!


És kiderült, hogy egyik sem! Egyikhez sem fordulhat, mert egyik sem nyújt segítséget! Mindenik cserben hagyta!


Kérdezhettem volna azt is, hogy az, amit felépítettél magadban?! Élő vagy halott?! Tud segíteni neked ebben a helyzetben?! És nem tudott!


Az igazság az, hogy habár több, mint 2000 éve keresztre feszítették az igazságot! Mégis feltámadt! Mi is keresztre feszítjük minden nap az igazságot! Még meddig?! Ahelyett, hogy magunkban bíznánk, miért nem a feltámadt, élő igazsághoz fordulunk?! Miért mi akarunk lenni a megváltó?! Miért mi akarjuk felépíteni az igazságot?!


Az igazság adott! Azt nem kell felépíteni! Csak kérni kell és adatik! Ám ehhez először a réginek meg kell halnia, hogy az igazságban újjászülethessünk, immár nem test, hanem lélek által! (ne érts félre nem testi halálra gondolok)


Szóval fohászkodj és kérd azt, akinél tényleg ott van az igazság! Kérd Krisztust a guruk helyett!

2021. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es Te valami hittérítő vagy? Jehova, gyüli?
2021. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#14


és hogyha te semmire se mentél vele akkor abból az következik, hogy én se megyek vele semmire?



Éles logika!


Tudod mit? Bízd rám, hogy én mire megyek...

2021. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez a baj a vallásosokkal. Erőszakosak. Minden aron sajat igazukat akarják rád erőszakolni. Ennyiből legjobb számomra buddhizmus azt magam is tudom gyakorilni, meditációhoz nincs szükségem okoskodó megmondó emberekre! Ott a saját igazságom. Buddha is megmondta ne higyj el semmit csak, mert valami emberke mondja, kételkedj, vizsgálddl meg magad, tapasztald ki magad az igazságot, ne higyj vakon semmit se el csak, mert valami vallásos hittérítő próbálja rád erőszakolni. Ez a baj a legtöbb vallással, hogy vakhitet követel, a buddhizmus kivétel, emiatt nem is biztos, hogy lehet vallásnak nevezni.
2021. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem a nézettel van bajom, hanem ezzel az emberi társadalommal.

Gyerekkorban utáltam tanulni, mégis rám erőszakolták. Persze így nem lettem jó tanuló, mert azon gondolkodtam éjjel-nappal hogy hogy játszam ki a szüleim. Ők meg amikor kiderültek a dolgok jól megvertek stb. A suliban is vertek az osztálytársak, mert egy önbizalomhiányos, céltalan valaki voltam. Szenvedés volt az élet..

Később dolgozni kezdtem, de egyedül nem láttam azt hogy hogy tudnék én önállóan megélni a 200 ezres fizetésekből. Nem jöttek össze a párkapcsolatok sem, ami még több szenvedést generált. Felnőttként így a drogokba menekültem, hogy csillapítsam az állandó szenvedést..

Aztán mára függő is lettem keményen, és már dolgozni sem nagyon tudok, mert nagyon hamar mindenhonnan kirúgnak. Nem látom azt hogy könnyen előre lehetne jutni. Persze, több évnyi kemény munkával még mennék talán valamire, de ehhez nincs akaraterőm, önbizalmam, kitartásom.., és főleg nem látom azt hogy ez az egész hová vezethet..

Hiszen volt pár kiinduló probléma, ami először halmazokba csoportosult, aztán teljesen új extra problémák is előálltak. Ha visszafelé haladnák, és egyet - egyet meg is oldanák , még mindig ott lenne egy csomó kiinduló probléma (amit akkor sem tudtam megoldani).

Viszont volt egy LSD-s megvilágosodásszerű élményem. Akkor azt hittem ott helyben meghalok, de volt egyféle spirituális betekintésem. Láttam, tudom hogy nem a gondolkodásunk vagyunk - mint amit az átlag emberek hisznek. Ennek hatására már több mint 10 éve egyéni meditációkat gyakorolok. Eleinte azért hogy elérjem azt az állapotot amit a bélyeg mutatott, de sok-sok év után mára a meditációt is menekülésnek használom. Hiszen végeredményben utálom ezt az életet, és én folyton menekülök előle. Ha kell drogokkal, ha kell meditációval, a lényeg hogy nekem ne keljen normális emberként, kínlódni, szenvedni, 60 éve koromig 3 műszakban egy gyárban. Ezért folytatom a menekülést tovább a saját életem elől, és reménykedem benne hogy egyszer csak véget ér. Legalábbis ezzel a személlyel, akinek a testébe zárt a végtelen..

2021. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
28%

#14 vagyok!


Kedves #15!


Nem tartozom semmilyen szektához! Reformátusnak kereszteltek!


Kedves #16


Nemcsak én nem mentem vele semmire, hanem senki! Bármi jó, ami bennünk van, nem tőlünk származik, hanem Istentől! Ezért semmi nincs, amit magunknak köszönhetünk!


Egyébként, természetesen, azt csinálsz, amit akarsz! A te döntésed, a te választásod!


Kedves #17!


Ha rám célzol, nem erőszakoltam senkire semmit, csupán elmondtam az én bizonyságom egy darabját, aztán azt kezdesz vele, amit akarsz. Ez már nem az én dolgom!


Ezt írod: "Buddha is megmondta ne higyj el semmit csak, mert valami emberke mondja" Akkor Buddhának miért hiszed el?! Ő tán nem ember volt?! Tudod mi a baj, a Buddhizmussal?! te magad le is írtad idézem: "vizsgálddl meg magad, tapasztald ki magad" Ez a sok magad! Nincs olyan, hogy magad. És ezt még maga a buddhizmus sem vonja kétségben! Csakis lélek által lehetséges a megtapasztalás és megértés, amikor az én megszűnik! Ahogy a buddhizmus tanítja, amikor a megüresített belső szobádban, mint kívülálló figyelheted meg magad! Ezt hívják meditációnak! És aki figyel, az nem a tudat, hanem a lélek! Na de ez is mind csak emberi okoskodás, mert minden praktika nélkül, ha megöresítjük magunkat minden tantól, minden vallástól, minden teológiától és alázatos szívvel fordulunk magához az élet szerőzéhez, akkor kezdenek jönni lélek által a kijelentések, és kaphatunk egy picit az igazság forrásából! Hogy ezt miként lehet megtenni, ott van a 4 evangéliumban!


És félreértés ne essék! Nem hittérítő vagyok, és ezt nem akarom erőszakolni! Ha erőszakolni akarnám, akkor már nem lenne igaz! Jézus maga sem erőszakolta senkire azt, amiért jött! Ha ő nem tette?! Én, aki őt tartom az igazság forrásának, hogy tehetném?!


Én kértem, és kaptam! Én, amit tehetek, hogy elmondom ezt nektek! És azt, hogy mit kezdtek vele, az már a ti dolgotok!


Isten áldjon titeket!

2021. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19. Ha nem vagy hittérítő akkor miért írod ezeket a vallásos szöveget mindenhova? Mi ez ha nem erőszakolás? Jézus az egyetlen igazság szöveg már nagyon fárasztó. Igazából, ez a keresztény bullshit senkit nem érdekel, főleg hogy semmi köze magához a feltett kérdéshez. Azt pedig bízd ránk mi miben hiszünk és milyen irányzatot követünk. Te meg foglalkozz a saját hiteddel itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas

Mi sem osztjuk neked az észt a bibliai ellentmondásokról, a keresztény vallás álszentségéről, és eddig elkövetett bűneiről.


Istened áldjon!

2021. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!