Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan aki teljesen...

Van itt olyan aki teljesen kiábrándúlt mindenféle nézetből és csak tengeti a napjait?

Figyelt kérdés
Ti mit éreztetek pontosan? Mi a ti történetetek?

2021. okt. 6. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Én egy ideje így vagyok. Igazából a lelkem mélyén még reménykedem abban, hogy jobb lesz, megtalálom az utam. De mostanában mintha bezáródtak volna előttem a kapuk, elesettnek, elhagyatottnak érzem magam (spirituális értelemben is). Fizikai betegségem is kialakult, ami nagy fájdalommal jár. Arra is hiába keresem a megoldást, hónapok óta nem találok. Feltűnően sok dolog balul sül el, kis dolgok is. Most abban bízom, hogy majd ha meggyógyulok, jóra fordul az életem többi része is. Addig próbálom kihúzni valahogy, meg észrevenni, ha valami jó történik. Amúgy tanácstalan vagyok, hogy miért alakult ez így. Kb. 1 éve kezdődött ez a rossz széria. :/
2021. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez olyankor van, amikor meginog valakinek a hite a "rendszerben". És mivel a mély megingathatatlan hit egyfajta hajtóerő, energia ami segít a mindennapokban(hit ereje), ennek hiányában homokszem kerül a gépezetben és egy passzív céltalan vegetálás veszi kezdetét. A mély hitet az élet pozitív visszajelzései táplálják, de mivel nincs hit, nincs pozitív visszajelzés sem.
2021. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
#2: találó, ahogy írod. De miből merítsek hitet, ha nincs megerősítés? Bajban miért nem hallatt magáról, akiben / amiben hinni kéne? Anélkül önbecsapásnak tűnik ez az egész. Mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás? Szóval talán épp ebből a dilemmából fakad a gond. (1. voltam)
2021. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyesmit érzek mint az első!
2021. okt. 6. 13:27
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, 1-es! Lélek sötét éjszakája?
2021. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#3. Jól látod. Fogd fel próbatétnek. Ilyenkor sajnos meg kell előlegezned a hitet(bizalmat) bármiben is hiszel. Utána jönni fog a visszajelzés ami elindít egy öngerjesztő folyamatot, ami még jobban megerősít. Én pl. úgy léptem ezen túl, hogy úgy kezdtem viselkedni a többi emberrel mintha a részeim lennének. Tehát nem egy elszeparált lényként hanem egy nagyobb lény részeként tekintek önmagamra ill. a többi emberre. És érdekes módon hirtelen minden elkezdett változni pozitív irányba. A lényeg, nem fontos igaz-e vagy sem amiben hiszel, hanem az hogy tiszta szívből, mélyen, őszintén, megingathatatlanul tudj hinni valamiben. Lehet ez: Isten, Univerzum, angyalok, önmagad, mágia, lelked, egység, kollektív tudat, gondolatod ereje stb... Teljesen lényegtelen miben hiszel. Ez a személyes tapasztalatom. És az sem ért ha vannak céljaid ami szintén egy hajtóerő.
2021. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Aki csak teng-leng az életében, céltalanul, céljai elérése érdekében tevés nélkül, mit vár az élettől?

Még a banális szerencséhez is tenni kell valamit. Ne akarjon lottó-milliárdos lenni az, aki nem tántorog be a Lottózóba és nem vesz legalább egy szelvényt.

.

"Van itt olyan aki teljesen kiábrándúlt mindenféle nézetből és csak tengeti a napjait?"

Ha van is éppen ilyen, ha olvassa kérdésed, akkor sem válaszol, mert mindenből kiábrándultsága nem teszi lehetővé, hiszen abból is kiábrándult, hogy véleménye legyen, tehát nincs mit leírnia.

Nemedtől függően rázzad bugyiba/gatyába magad, mielőtt teljesen mentális beteggé válnál!

2021. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálam sajnos pszichológiai betegség az oka. Világéletemben szkeptikus voltam, de mégis nyitott voltam különféle ezoterikus nézetekre. A vonzás törvénye pl sok reményt adott és konkrétan működni is látszott nagyon sok esetben. De kicsi korom óta kóros szorongással küzdök, ami felnőtt koromra olyan súlyos méreteket öltött, hogy derealizációtól szenvedek, aminek kb annyi a lényege, hogy semmit nem érzek valódinak és semmiben nem tudok hinni. Rendkívül üres, elveszett és reménytelen érzés. Folyamatosan szorongok azokon a dolgokon, amikre nincs válasz (létezés értelme, mi van a halál után, és hasonlók), és nem tudok vígaszra lelni semmilyen vallásban vagy hitben. Felőröl.
2021. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as. De mit nevezünk valódinak? Ha pl. minden illúzió, akkor az a valóság. Egyébként, a saját érzékeléseden belül kell megkeresned azt a pontot amibe tudsz kapaszkodni. Olyannak tudom elképzelni a betegséged, mintha lebegnél a semmiben és nem lenne viszonyítási alap. Ahhoz hogy változzanak a dolgok kell egy fix pont amihez képest valóság a valóság. Ezt kell megtalálnod.

És persze hinni benne hogy megtalálod, talán még érkezni fog némi külső segítség is.

2021. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mióta a buddhista gurukban is csak a pénzhajhász embereket làtni azóta a magány útjára léptem. Csendben meditálok és sz.rok más okoskodó tanítókra.
2021. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!