Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ki ismer olyan oldalt, ahol...

Ki ismer olyan oldalt, ahol pl. : gondolok egy szamra 1 es 10 kozott, duplazzam meg, majd oszam el, stb? Es mire jok az ilyen oldalak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
elgondolkodtat és addig se a való világot nézik az emberek, hanem próbálnak rájönni a trükkre:D
2011. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%
szerintem akármelyik matekkönyve találsz ilyeneket.
2011. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Gondoltam egy számra, adj hozzá 10-et, emeld köbre, vonj ki belőle 6-ot, tesséééééék.
2011. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jaj. En ugy ertettem, hogy azt amire gomdoltam, azt a program kitalalja.
2011. ápr. 27. 20:18
 5/11 Tom Benko ***** válasza:
Kis matematikatanulás után te is tudsz csinálni ilyet.
2011. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
miert, te tudsz?
2011. ápr. 27. 21:33
 7/11 FloorBallint_20 válasza:

Gondolom olynokra gondolsz, hogy gondolj egy számra, a program írja, hogy mit kell csinálnod vele, ( pl: adj hozzá 10-et, szorozz kettővel, stb..) Majd a kapott eredményedet beírod.


Ekkor a program a beírt számra elvégzi azoknak a műveleteknek az ellentetjét, amit tőled kért, és fordított sorrendbe.(pl.: az uccsó utasítás az , hogy adj hozzá tizet, akkor a gép kivon tizet. , az utolsó előtti : szorozz kettővel, a gép leosztja kettővel, és így tovább), míg végig nem csinálja az összes lépés ellentettjét, és ott van a gondolt szám.


Te is köönyen tudsz ilyeneket csinálni.


F.B.20

2011. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt itt valami csodagömbös oldal, ott volt ilyen, arra jó hogy sok legyen a szájt látogatottcsága. Mint ennek.
2011. ápr. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen ilyenre gondolok, csak annyiban kulonbozik attol amire en gondoltam, hogy nem kell beirni a programba, hanem sajat maga kitalalja amire gondoltam.
2011. ápr. 28. 13:40
 10/11 Tom Benko ***** válasza:

Kis erőlködéssel - Igen. Csak bizonyos invarianciákat kell figyelembe venni. Ilyenek például:

- a szám számjegyeinek összege kongruens (azonos maradékot ad) a szám kilences maradékával.

- a számjegyek alternáló összege (felváltva hozzáadod, kivonod) a 11-es maradékkal kongruens.

A többi hókusz-pókusz csak arra jó, hogy a lényeget elfedje előled, de az osztás szempontjából invariáns az eljárás.

2011. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!