Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Szerintetek létezik olyan...

Snowpehely kérdése:

Szerintetek létezik olyan dolog a világon, ami teljesen tökéletes?

Figyelt kérdés

(Valószínűleg rossz a kategória.)

Szóval ez lenne a kérdésem. Ha igen, mi az, ha nem, miért nem? Mi a véleményetek?


2011. máj. 2. 17:22
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Igen van ami tökéletes, gondolj a körre és a háromszögre pld. Tehát geometria. Aztán pedig vegyünk egy hópelyhet mikroszkóp alatt nézve, távolról tökéletes, közelebbről az egyik ágán horpadás egy másik csúcsán kitüremkedés található, nem tökéletes? Most rajzolj egy kört körzővel papírra, messziről szép fekete kör fehér alapon, közelebbről a papír szála felhúzódtak nagyítóval látni hogy megtörik a tökéletes kör széleit, rojtossá téve azt.


Számít valamit is?

2011. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim válasza:
45%

A dolgokat csakis mi, emberek rangsoroljuk. Ebből eredően a kérdés maga is egy paradoxon, azonban a válasz rendkívül egyszerű rá:


Igen. Minthogy --> a világon minden relatív, minden ember számára mást jelent a "jó" és a "rossz", amiből egész egyszerűen az következik, hogy a mi felfogásunk minden további nélkül mellőzendő, mint viszonyítási alap. De hisz valamihez hozzá kell mérni a Világ különböző jelenségeit, tárgyait, stb.! Már miért is kéne? Ha ezt tennénk, ugyancsak saját elménkhez, saját meglátásainkhoz kéne nyúlnunk, ami ismételten helytelen volna. Mindebből az következik, hogy "egyetemes viszonyítási alap" nem létezik, mert a "viszonyítás" a saját koholmányunk. A matematikához hasonlóan nem fordul elő a természetben.


Leegyszerűsítve:

|

|

|

----> Eredendően ostobaság mércét használni: a Világon minden tökéletes - függetlenül attól, hogy az elvárásainknak nem felel meg.


Remélem, ez kielégítő válasz volt.

2011. máj. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Hááát, talán Jómagam?!
2011. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, mivel nem ismerlek nem tudom felmerni, hogy mennyire vagy tokeletes. Ha eletedben meg sosem hazudtal, szolj, es akkor elgondolkodom rajta, hogy tokeletes vagy-e.:)
2011. máj. 8. 15:02
 45/56 anonim ***** válasza:
:-( ahh, lebuktam. Mentségemre: volt a témában komolyabb hozzászólásom is:)
2011. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:
:D Rendben, hiszek neked. Tudom én, hogy mivel kell sarokba szorítani az embert. :-)
2011. máj. 9. 18:25
 47/56 anonim ***** válasza:
Én vagyok a szerénység tökéletes képviselője, vagy nem. Ez a mondat tökéletes volt. De az előző mondatom miatt már nem lehet tökéletes. Ám ezzel a mondattal együtt újra tökéletes lett.
2011. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim válasza:
minél bonyolultabb valami annál valószínűbb a tökéletlensége. A világegyetem legkisebb oszthatatlan egysége amit még az ember nem is ismer, így neve sincs, az biztos tökéletes.
2011. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy tökéletlen vagy. Persze velem es mindenkivel együtt. :)
2011. máj. 10. 18:07
 50/56 anonim válasza:
A tökéletes sem lehet tökéletes, mert hiányzik belőle valami. A hiba.
2011. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!