Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Szerintetek létezik olyan...

Snowpehely kérdése:

Szerintetek létezik olyan dolog a világon, ami teljesen tökéletes?

Figyelt kérdés

(Valószínűleg rossz a kategória.)

Szóval ez lenne a kérdésem. Ha igen, mi az, ha nem, miért nem? Mi a véleményetek?


2011. máj. 2. 17:22
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

"maga a világegyetem mérete végtelen valamint a kora is végtelen. Mindig volt, mindig lesz."

A világegyetem mérete nem végtelen!

A benne húzható egyenes hossza végtelen - pont úgy, mint egy lufin.

De ha elég hosszú egyenest húzol, akkor itt is összeér egyszer.


A világegyetem kora sem végtelen!

Kb. 13,8 milliárd éve kezdődött - előtte nem létezett az idő!

És lehetséges, hogy vége is lesz.


"A 0K"

Az egy fogalom. A valóságban semmi sem éri el - nem úgy, mint mondjuk a szupravezetést.

2011. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Személy szerint én nem hiszek az ősrobbanásban. Ha van ok (ősrobbanás) kell lennie okozatnak(???), és a semmiből nem lesz valami. Mellesleg van még egy bibi. A világegyetem valóban, jelenleg is tágul, csak a baj ott van, hogy egyre gyorsabban tágul. Mellesleg ahogyan olvasom a kommentjeidet, úgy érzem tapasztaltabb ember vagy mint én :) Ha megtennéd válaszolnál nekem még pár kérdésre az ősrobbanással ill. a világ keletkezésével kapcsolatban?

1. Mi volt az "Nagy Bumm" előtt?

2. Mi indította el az Ősrobbanás?

A véletlen, vagy a teremtő? lényegében egyiksem tudományos.

3. Hová lett az antianyag?

(kezdetben ugyan annyi anyag és anti anyag keletkezett.)

4. Mennyi volt a teljes Világegyetem információ tartalma az Ősrobbanás előtt?

Ha nulla, akkor mitől lett egy, kettő, az Ősrobbanást követően. De ha nulla volt, igazából már a nulla bit információ is információ. A „semmi puszta léte” már információs állapot, tehát nem létezhet „nulla bit állapotú rendszer”. Vagyis nem lehetett az Ősrobbanás előtt semmi, abszolút semmi sem. Az abszolút semmiből pedig nem lehet valami. (ok-okozat) Ugyanis honnan eredne az ehhez szükséges információ? Honnan ered a Világegyetemben megfigyelhető információ-mennyiség?

2011. máj. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

"én nem hiszek az ősrobbanásban."

A tudósok sem. Ők tudják, hogy volt (bár az kérdés, hogy pontosan milyen).


"Ha van ok (ősrobbanás) kell lennie okozatnak(???)"

Az okozata a mi világunk. Szerintem nem ezt akartad itt kérdezni.


"a semmiből nem lesz valami."

Mi volt itt a semmi? Én nem látok ilyet sehol.


"Mi volt az "Nagy Bumm" előtt?"

Nem tudjuk pontosan. A jelenlegi elmélet szerint legalább 2 nagy membrán, amelyek egy ponton összeütköztek.


"Mi indította el az Ősrobbanás?"

Ez az ütközés.


"A véletlen, vagy a teremtő?"

Miféle teremtő?

Ha volt teremtő - azt mi indította el? Akkor miért nem egy sokkal egyszerűbb ősrobbanás indult el ott?


"lényegében egyiksem tudományos."

Mármint a teremtő nem tudományos.


"Hová lett az antianyag?

(kezdetben ugyan annyi anyag és anti anyag keletkezett.)"

Egy milliomodrésznyi különbség van az anyag javára.

Ezt bizonyítja a jelenlegi anyag-foton arány is.


"Mennyi volt a teljes Világegyetem információ tartalma az Ősrobbanás előtt?"

Nagyon kevés. Koncentrált energia volt.


"Ha nulla, akkor mitől lett egy, kettő, az Ősrobbanást követően."

A kvantumingadozások miatt.

Információmegmaradási törvény nincsen, ne is keresd.

2011. máj. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim válasza:
Minthogy a természetben csak mi rangsoroljuk ilyetén módon a dolgokat: minden tökéletes.
2011. máj. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Vannak olyan obijektumok az égen amik 13,1 milliárd fényévnyire vannak tőlünk és jelenleg látjuk. Vagyis 13,1 milliárd éve ott voltak (talán vannak). Mellesleg az ősrobbanásra az az egyetlen kézen fogható bizonyíték a távoli galaxisok vöröseltolódása. Ebből arra következtedtek, hogy ezek a galaxisok távolodnak. De szerintem ez a magyarázat napjainkban egyáltalán nem álja meg a helyét. Másrészt erre van más magyarázat is. (a fény kifáradása, kölcsönhatása az éterrel, szóródása az intergalaktikus por- és gázfelhőkön)

Másrész ha igaz lenne és valóban az univerzum 13,75 milliárd éves (+,-, 150 millió év) akkor szinte lehetetlen, hogy egy csillag 650 millió év alatt létrejöjjön. és még pár kérdés :) :

1. Hol vannak a fázisátmenetek közben keletkezett részecskék és egyéb alakzatok?

Az Ősrobbanás-tan által leírt fázis-átmenetek során a keletkezniük kellett, mágneses monopólusoknak, szuperhúroknak, hatalmas szuperszálaknak s egyebeknek. Hol vannak ezek? Hol vannak a nyomaik? Miért nem észleljük őket manapság?

2. Miért jöttek létre galaxisok?

Az Ősrobbanás-tan semmiféle magyarázattal sem szolgál galaxisok létrejöttére sem. Ezek halmazokba és szuperhalmazokba tömörüléséről pedig végképp nem mond semmit. Egész egyszerűen azért, mert nem volt elegendő idő – az Ősrobbanás-tan szerint – az anyag ilyen nagyléptékű elrendeződéséhez, több milliárd fényév hosszúságú galaxishalmaz-láncolatokra.

3. Miként egyenlítődött ki a hőmérséklet?

Mi indokolja az Univerzum kialakulásakor létrejött hőmérsékleti egyensúlyt? Miért nem maradtak forróbb és hidegebb vidékek? Miért látjuk a Világegyetemet minden irányban azonos tulajdonságúnak és szerkezetűnek?

4. Ha a felfúvódó modell helyes, miként alakultak ki hőmérséklet-különbségek?

Ahhoz, hogy a fent említett csomósodások – ősgalaxisok - létrejöhessenek a kezdetben homogén hőmérsékletű térben kis hőmérsékleti különbségek kialakulása szükséges. Ezek miért alakultak ki?

5. Milyen a Világegyetem térszerkezete?

Az Univerzum sűrűsége miért esik olyan közel ahhoz a kritikus sűrűséghez, ami az Univerzum összeomlásához, de legalább a tágulás megállásához szükséges? Ezt a problémát a felfúvódás-elmélet megoldja, de amennyiben a Világegyetem tere euklideszi, az egy rendkívül instabil állapotot jelentene – legalábbis a táguló modell számára.

6. És végül: A legújabb felfedezések szerint, a világegyetem valóban tágul csak a bibi ott van, hogy egyre gyorsabban. Mért?

2011. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
mindenki máshogy érti a tökéletességet. én csak azt mondom minden az aminek lenni kell ezért tökéletes.
2011. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Az en velemenyem az, hogy a tudosok is csak annyira okosak, mint az atlagember. Azert"tudos" a nevuk, mert nekik ez a foglalkozasuk, es nem csak delutani almelkodas marad. A vilagegyetem nem tokeletes, marcsak azert sem, mert folyamatosan no, alakul, fejlodik, ahogyan az egyik elozo valaszolo mondta. Es kedves szupravezeteses valaszolo:kerdesem a kovetkezo volt: "Szerintetek létezik olyan dolog a világon, ami teljesen tökéletes?" OTT szerepel a SZERINTETEK szavacska is, vagyis az emberek velemenyere vagyok kivancsi, ezert ne hordd le se oket, se engem. Szavaidbol cseng a lekezeles, ha tul okosnak erzed magad ide, ne foglalkozz velunk, de legalabb ne jatszd a "mindenkinel okosabb" fickot. Persze ettol meg lehetsz nagy fej.Es orulok, hogy valaszolsz. Bar kihagynad a valaszaid elol azt a "Ezt sem ertiitek..." lekezelest.


Amugy a vilagegyetem keletkezese atomfizikaval es nemi kepzeloerovel megmagyarazhato. Hat ti nem latjatok benne a fantaziat? Hogy nem minden tudomany? Hogy neha hinni kell abban is, amit nem latunk, kulonben elveszunk az elet szurkesegeben. Szoval csak ennyi. Es en maradok a "relativitas elmeletemnel", nem gyoztel meg.

2011. máj. 4. 17:41
 38/56 A kérdező kommentje:
Amugy is elegge eltertunk a tematol...
2011. máj. 4. 17:44
 39/56 anonim ***** válasza:
Ha szeretetet kapsz és szeretetet adsz, az Tökéletes!
2011. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 05-02 17:53

"De tegyük fel, hogy a tökéletes világ bűnözésmentes és senki sem beteg stb."


Utópiára gondolsz nm lenne rossz, de sztem az sem tökéletes..


Pilótának egy tökéletesen végrehajtott manőver..



[link]


Mágneses kocka lebeg cseppfolyós nitrogénnel hűtött magas hőmérsékletű szupravezető felett.


elég érdekes.

2011. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!