Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mivel magyaráznátok a "déjavu"...

Mivel magyaráznátok a "déjavu" érzést?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 14:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják, hogy azért lehet, mert előző életünkből emlékszünk más emberekre, helyekre, vagy már álmunkban megéltük azt a helyzetet (pl. találkozást).
2010. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
olyan mintha dézsábű öntötték volna.
2010. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2010. júl. 1. 15:02
 4/24 Tila_Tequila ***** válasza:
83%
Ilyenkor a szem egyik fele gyorsabban juttatja el az agyba az információkat, ettől érezzük úgy, mintha már megtörtént volna.
2010. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
75%

rossz idegi átkapcsolás

az agyad ugy értelmez egy képet, mitha már látta volna azt

ennyi ...

2010. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Előbb látja a szemünk, mint ahogy az agyunk felfogja. Szokták mondani, hogy az agyunkkal látunk.

A másik lehetőség, hogy a lélek ami a testedben van, már élt egyszer egy másik testben és volt hasonló helyzetbe már.

2010. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idősíkok miatt van. Vagyis nem tudom elmondani érthetően, de minden ami megtörténik veled az már megtörtént egyszer. Ha most felemeled a kezed az azt jelenti hogy egyszer (sokszor) már megtetted ezelőtt.

És néha van hogy ez így beugrik.

Nekem amúgy nagyon sokszor van déjavu érzésem, általában főleg párbeszédek alkalmával érzem úgy, hogy ez a beszélgetés már egyszer lezajlott...

2010. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Tila_Tequila válasza érdekes

eddig nem hallottam de ezt tartom legvalószínűbbnek

2010. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Tila_Tequila ***** válasza:
100%

Wikipédia:


A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból. A leedsi egyetem emlékezetkutató csoportja hipnózissal sikeresen előidézte a jelenséget. Ugyanez a kutatócsoport beszámolt egy vak emberről, aki szintén átélte a déjà vu-t halláson, szagláson és tapintáson keresztül. A vizsgálatoktól azt várják, hogy jobban megértsék a memória működését. Chris Moulin brit kutató és csapata szerint az emlékezet pillanatnyi zavara okozza. Egyik sem egyértelműen bizonyított tudományos magyarázat, sokan ezért a vallásban keresik a választ, mint például a reinkarnációban.

2010. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy a vulkánkitörések befolyásolják?
2010. júl. 1. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!