Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka a...

Szerintetek mi az oka a dejavu érzés kialakulásának?

Figyelt kérdés
Elég sokat olvasgattam ezotéria témakörben itt a gyakorin, mert egyébként eszembe sem jutott volna ilyen dolgok után érdeklődni, egyszerűen szkeptikus vagyok, nem birok hinni semmiféle reinkarnációban, újjászületésben, stb.. Az egyetlen egy dolog, amin megakadt a szemem és elgondolkoztam rajta az ez a bizonyos "dejavu" érzés. Nekem, pld. így szkeptikusként is van időnként. Lehet, hogy tényleg van valami, hogy tényleg voltak már előző életeink és lesznek még következőek? Nem tudom... Egyszerűen túl reálisan gondolkozom, nem birok hinni az ilyen feltételezéseknek.
2010. okt. 6. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
A dolog lényege, hogy egy kis "hiba" csúszik az agyba, és az információ nem egyszerre érkezik meg a két szemünkből, hanem kicsit később az egyik, így úgy érzékeli az agy, hogy azt már láttuk.
2010. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Racionális gondolkodásod mellet szól a szkepticizmusod.Azt gondolom, hogy a legelső dejavu élmény megélésekor valami fölött elsiklunk,nyitva marad valami,azután jön az újjab élmény ami rémlik valahogy,hogy ismerős de még mindig dekoncentrált vagy,hisz szkeptikusan nem hiszel ebben.Nyiss a változások elfogadása felé,s élménnyé válhat a dejavu érzése.
2010. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Son ***** válasza:
van aki úgy gondolja mint 15:07 de van aki jobban hívő az pedig azt mondja hogy előző életünkbe történt és néha előjön
2010. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De ha a két szem információbefogadása között tized másodperc különbségek vannak, akkor speciel én miért érzem úgy deja vu-kor, hogy napokkal, vagy hetekkel ezelőtt láttam már ugyanazt?
2010. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. nek igaza van.


amúgy ezredmásodpercekről van szó, ez megzavarja a memóriát.

2010. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen. Az a baj, hogy mindent meg lehet magyarázni ész érvekkel, mint ezt is. És, ha belegondolunk ez az ezredmásodpercnyi eltérés a szem ingereivel kapcsolatban logikusan hangzik.
2010. okt. 6. 18:26
 7/15 anonim ***** válasza:

a dejavu nem az, amikor egy cselekményről hisszük úgy, hogy már megtörtént? Én így tudom. S ha egy cselekmény, akkor egy egész folyamat érkezik eltérő időben az agyunkig, a bizonyos időtartam alatt végig. Vajon így lenne? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nálad hogy van. Én mikor bizonyos helyeken jártam akkor éreztem, hogy mintha már itt lettem volna.

De mondom, nem értek ehhez. Én csak kíváncsi voltam mások véleményére. Nem tudom miért vagyok ilyen ellenálló ezekkel a dolgokkal szemben, valahogy nekem ezek az ezoterikus dolgok már túlmagyarázottnak tűnnek.

2010. okt. 6. 18:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Van különben igazad, sokszor túlmagyaráznak az emberek mindenfélét, holott a megoldás az egyszerű válaszban rejlik. S nem mindig látják azt meg abban. De mindenesetre érdekes ez a dejavu, mert nekem pont tegnap volt, és egy egész cselekményre gondoltam azt, hogy már megtörtént. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez az egyik szem-másik szem eléggé hülyeségnek tűnik. Ha az egyik szem egy ezredmásodperccel előbb érezte mint a másik, akkor az agynak egy ezredmásodperccel korábban tapasztaltnak kellene hogy felfogja.


Meg a deja vu az összetett élmény, ilyenkor tudni véljük azt is hogy mit és hogyan fog mondani a másik, például. Mondjuk tény, hogy fülből is kettő van :P


Egyébként utánanéztem wikipedián, és még találtam érdekes gondolatokat ezzel kapcsolatban, pl van az az érzés, amikor valami nem jut eszünkbe, de itt van a nyelvünkön. Meg van a deja vu ellentéte, amikor hirtelen nem értjük meg a dolgok folyását, akkor se ha korábban biztosak voltunk bennük. Kicsit olyan mintha amnéziásak lennénk, vagy ilyesmi. Velem például az volt egyszer, hogy általános iskolában, miközben beszélgettem a barátommal, egyszercsak nem ugrott be hogy hogy hívják. Se a keresztneve se a családneve. És hiába mondtam neki hogy elfelejtettem a nevét, csak vigyorgott rám, és nem hitt nekem. És már évek óta egy osztályba jártunk.


Meg leírtak ilyen kísérletet hogy, 95 embernek le kellett írni azt a szót, hogy ajtó 30szor, 60 másodperc alatt. Aztán az emberek 68%a kételkedni kezdett abban, hogy az ajtó egy létező szó.


Szóval a deja-vu szerintem nem a látással függ össze, hanem simán egyfajta memória-zavar.

2010. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!