Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka a...

Szerintetek mi az oka a dejavu érzés kialakulásának?

Figyelt kérdés
Elég sokat olvasgattam ezotéria témakörben itt a gyakorin, mert egyébként eszembe sem jutott volna ilyen dolgok után érdeklődni, egyszerűen szkeptikus vagyok, nem birok hinni semmiféle reinkarnációban, újjászületésben, stb.. Az egyetlen egy dolog, amin megakadt a szemem és elgondolkoztam rajta az ez a bizonyos "dejavu" érzés. Nekem, pld. így szkeptikusként is van időnként. Lehet, hogy tényleg van valami, hogy tényleg voltak már előző életeink és lesznek még következőek? Nem tudom... Egyszerűen túl reálisan gondolkozom, nem birok hinni az ilyen feltételezéseknek.
2010. okt. 6. 15:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, ilyet én is csináltam már, hogy sokáig mondogattam egy szót és miután már kimondtam x-szer gyorsan egymás után, hirtelen elveszítette a jelentését, mintha csak mormolnék valamit, de semmi értelme nem lenne:)
2010. okt. 6. 20:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a dejavu annak eredménye,hogy olyasmi történik velünk,amit előre megálmodtunk,de az álmot elfelejtettük,vagyis már csak tudat alatt emlékszünk rá...

Mikor olyan álmunk válik valóra,amire emlékeztünk,akkor az legfeljebb meglepő.De az viszont elég zavarba ejtő lehet,mikor egy tudatalattiban elraktározott álom válik valóra,amire emlékszünk is,meg nem is,tudjuk,mi fog történni a következő pillanatban,de nem tudjuk,honnan emlékszünk,és sokszor előfordul,hogy mégsem az történik,amire számítottunk.Hát igen,mivel a jósló álmokból is csak bizonyos részletek ,események válnak valóra,bizonyos részletei pedig nem teljesülnek.


Ez magyarázat lehet arra is,miért érzünk nagyon ismerősnek olyan helyet,ahol a valóságban még sosem jártunk...Egy elfelejtett álmunkban már járhattunk ott .Ez egyáltalán nem lehetetlen.Két dologgal is magyarázható.Egyrészt azzal,hogy az álmokban nem válik külön a múlt,jelen,jövő.Csak fizikai síkon érezzük lineárisnak az idő múlását.Másrészt nem mindegyik álom szimpla agyszülemény,hanem egyfajta testen kívüli élmény és amit ilyenkor látunk,átélünk az bizonyos mértékig valós.

2010. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hiba a Mátrixban.
2010. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Na jó, én mindennap álmodok, és MINDIG, amikor De Ja Vu-m van, még egyszer mondom : MINDIG beugrik az adott álom, hogy azt a helyzetet, már megálmodtam. A többi magyarázatot hülyeségnek tartom, racionalista vagyok, de ez nem hagy valamiért nyugodni, és ha már itt vagyok, többször is előfordult már velem, hogy egy-egy héten elég sok, kb 10 de ja vu-m is volt, és mindet előre megálmodtam.

Előző életben én sem hiszek, csak azt tartom furának, hogy előre megálmodom, hogy mi lesz velem ...

2011. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

nekem mostanában nagyon sokszor van deja vu érzésem nem tudom mért de mikor mindig valami új dologt casinálok azt érzem hogy ez már megtörtént ű

biztos sérült az agyam vagy nem tudom de azt mondják hogy ha van ritkán akkor az normális de napi szinten már kicsit zavaró

2011. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!