Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet úgy pozitívnak lenni...

Lehet úgy pozitívnak lenni hogy a család próbál elnyomni és hülyének nézni?

Figyelt kérdés
Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi hogy lehet-e pozitívnak lenni tudatosan agykontrollal hogyha a család kinéz,elnyom és kritizál?! Valakinek ez sikerült már? Legtöbb szakember azt mondja hogy környezetváltás,viszont vannak emberek akik nem tudnak csak úgy kilépni egy házasságból vagy a családtól elmenni anyagi okok miatt. Na jó,de akkor mi a megoldás? Hinni,bízni, reménykedni? vagy lesz ami lesz alapon bátran változtatni?Kemény sorsokra vagyok kíváncsi akiknek sikerült változtatni és legyőzte az elnyomást.

2016. júl. 7. 10:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?
2016. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
45%
Csak bízz magadban ne a jóistenben meg a többi mesében, tudom könnyű mondani de ez a helyes szerintem.
2016. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
83%

#2:Tartsd tiszteledbe ha valaki hisz benne és ha a kérdező is hisz benne ne kritizáld, mert nem te vagy isten.

egyébként ha van valami célod,sportolsz kikapcsolodsz, akkor lehet pozitivnak lenni.

2016. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha ennyire vallásosak vagyunk az "isten" nagy I-vel írandó.

Még én is nagybetűvel írom, pedig nem hiszek benne.

2016. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Joe001 ***** válasza:
100%

" Az apám azt mondta: ha valaki lónak nevez, vágd jól orrba. Ha másodszor is lónak nevez, mondd neki, hogy bunkó. De ha harmadszor is lónak nevez, lehet, hogy ideje venni egy nyerget. "


Tehát : Lehet nem ok nélkül néznek hülyének ( már bocsánat! )

De először nézz magadba , gondolkodj el , mi miatt mondták , tették veled.

Ha ok nélkül , akkor feltehetően nem benned van a hiba.

Ha viszont van rá okuk , akkor változtatni kell a gondolkodás módon .

Mielőtt cselekszel , vedd számításba a következményeket .

Legjobb ha mindig megpróbálsz egy lépéssel előttük járni, és ha beszólnak , rá tudsz kontrázni . Ez tud náluk váratlan meglepetést okozni :)

És ha egyre kevesebb fogást találnak rajtad , abba fogják hagyni .

2016. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. Ha rossz helyzetben vagy, rossz családban, rosszul bánnak Veled, mitől lennél pozitív? Viszont a változtatás, bár kemény, utána sokkal jobb minden. (A terrorizáló családtagok megváltoztatása általában nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Még mindig könnyebb lelépni.) Az átmeneti időszakot megszenvedi az ember, újra kell rendeznie az életét, viszont tényleg megéri. Ha önmagad lehetsz, nem kell alakoskodni, nem kell minden szavadat, mozdulatodat megfontolni előre, akkor tudod meg igazán, ki is vagy.
2016. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat,mentek a zöld pacsik. Húhh,ez nagyon kemény helyzet,bár tudom hogy kívülállóként mindig okosabb az ember. Gyermekként olyan családban nőttem fel ahol anyám folyamatosan lelki és testi terrornak tett ki.Emiatt eléggé megsínylette az önbecslésem,nem volt igazi boldog gyermekkorom. Az iskolában kinéztek,kicikizetek és valaki kitalálta hogy lefeküdtem a fizika tanárral és azért lett a dolgozatom kettes (különben majdnem mindenkié egyes lett) ezáltal még ha nevetségesen is hangzik az egész osztály ellnem fordult és bántalmaztak testileg és lelkileg,iskolát váltottam. A gimiben érdekes módon nem volt semmi gond,leérettségiztem,jó osztályba kerültem. Érettségi után elköltöztem a főváros mellé és ott folytattam a tanulmányaimat. A vallásba menekültem (római katolikus)és azt hittem minden jobb lesz. Évekig a vallásos életet éltem, de nem sok minden változott max elhitettem magammal hogy minden jó. A főiskolán szintén kinéztek,valahogy nem illettem abba a vallásos,vakbuzgó közegbe. Utólag visszagondolva csak "színészkedtem" ott,de nem éreztem magaménak azt a közeget. Mindeközben a szüleim elváltak, apám meghalt, anyám pedig együtt maradt továbbra is azzal a férfival akivel apámat csalta házasságban 7 éven keresztül. Már férj és feleségek azóta. Én pedig "felnőttem", férjhez mentem,gyermekem lett,viszont folyamatosan feltörnek bennem a régi emlékek és nem szeretnék olyan pocsék szülő lenni mint amilyen az anyám volt velem. Sajnos munka területén sem volt sok szerencsém,mert általában nem jelentettek be és mindenféle "alja munkát" elvállaltam csakhogy megéljek. Sok emberben is csalódtam, akiknek bizalmat adtam,de elfordultak tőlem és csak kihasználtak. Olyan ember vagyok aki bátran felvállalja a véleményét és ezáltal én vagyok az antiszociális és különc. Eleget próbáltam már másoknak megfelelni,de a sok sérelem által megkeményedtem és önmagamat adom,de ez elriasztja az embereket. Most akkor színészkednem kellene amíg élek? A férjemmel is hullámvölgyek vannak közöttünk. Ő egy mintacsaládból jött, én elvált szülők gyermeke vagyok. Míg ő tudja higgadtabban kezelni a helyzetet én nem. Vannak köztünk kulturális és egyéb különbségek,de ha elmondom a véleményem akkor meg van sértődve. Ő is inkább olyan hogy a társadalmi elvárásoknak akar megfelelni a "békesség érdekében" pl. ez abban nyilvánul meg hogy nem vállalja fel a határozott véleményét a családja körében mert mondjuk az felháborodást keltene. Ilyen pl. az ateizmusa. Azért nem beszél erről a családjának,mert anyukája aki bigott rosszul lenne. Most akkor komolyan az a megoldás ha az ember hallgat és elnyomják?! De tudnék mondani számos példát ami miatt nem szól vagy nem úgy adja elő társaságban a véleményét hogy "béke" legyen. Tehát abszolút alárendeli magát a családjának és a barátainak. Viszont velem szemben nem ilyen. Engem folyamatosan minősít hogy ilyennek meg olyannak kellene lennem és másokhoz hasonlít. Egy ember formálódik,de nem lehet teljesen megváltoztatni. Beszólogat ami már sértő és sokszor érzem úgy hogy cseberből vederbe estem. Törekszem a jobb életre a nyugalomra,de kísért a múlt...a sok lelki fájdalom. Amikor pedig leülök vele beszélni erről, akkor az a válasz hogy hiperérzékeny vagyok és nem tudom a helyzetet kellően kezelni. Ebben lehet valami,de hogy legyek pozitív ha a lecseszést apom? Nem vagyok egy 5 éves kislánya akit irányítani kell,de a férjem erre azt mondja hogy nem neveltek meg és nekem muszáj mondani hogy mit hogyan kell csinálni.Pár hónapja elkezdtem komolyabban olvasgatni az agykontroll témában és vannak változások pozitív irányba,de mégis sokszor rám tör az érzés hogy az életem egy "kötéltánc a szakadék felett". Ha van valami ötletem a férjem azt mondja: -neked az nem sikerül. Ha azt mondom keresek munkát (mert jelenleg az ő vállalkozásában vagyok bejelentve) akkor az a válasza hogy gyerek előtt sem volt munkád,akkor ezután se lesz. Mindenben negatív és elveszi a kedvemet.Azt is mondja hogy nem tud rám felnézni,mert nem értem el annyit az életben mint a női ismerősei. Azt mondja nem volt rendes munkahelyem,nem tudtam a szakmáimat érvényre juttatni,nem értem el sikereket és a háztartást sem úgy vezetem ahogy kellene így nincs mire felnézzen,mert nem tettem le az asztalra "semmit".

Mindehhez mit szóltok? Próbálok változtatni az életemen, de ha nem vesznek komolyan akkor bármit is tehetek úgyis "lenéznek". Most gondolok a férjem és az én családomra illetve az ismerősökre. Sógornőimnek jó munkahelyeik vannak és hozzájuk hasonlít a férjem hogy igen, ők igazi nők,mert megállják mindenben a helyüket.Rosszul esik mindez és úgy érzem szélmalomharcot folytatok.

2016. júl. 7. 13:17
 8/25 "K" válasza:
Lehet. Ugyanebben a cipőben vagyok. Édesanyám a legnegatívabb ember az egész világon. A beszélgetéseink fröcsögtek a negatívizmus. Nem szabad vele semmiről sem beszélni, mert mindenben csak a negatívat veszi észre. Komoly bipoláris depresszióban szenved, ami rám is átragadt, de már régen legyőztem. A környezeted nem szabad hogy hatással legyen a szellemiségedre. Emelkedj felül! Tiszteld, szeresd, azonban kerüld az ilyen embereket. Még ha az édesanyádról van is szó, nem szabad beszélni vele, ha ezt teszi veled, ha lehúz a saját mocsarába. A másik dolog hogy legyen mindig tudomásod (esetemben) a betegségéről. Tudd hogy amit mond az a szellemi kondíciójának köszönhető. Igazából nem akar bántani, csak képtelen legyőzni a démonait. Sokukon segíteni sem lehet, mert azt is támadásnak veszi, ha te megpróbálod elpusztítani az ő démonát, amire nem sok siker van mert arra csak ő képes, és benne kellene vágyként megfogalmazódnia annak, hogy megváltozzak, vagy szemléletet váltsak. Ne menj át a "buckán", mert akkor "zökkensz" te is. Egyszerűen kerüld el, kerüld ki a buckát, de nem megvetéssel, hanem mélységes tisztelettel és szeretettel, mert hidd el legbelül Ő/ők is így éreznek irántad.
2016. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Lehet. Úgy hívják: szarkazmus.

(ha szarkasztikus vagy, nem feltétlen vagy negaatív, lehetsz pozitív is, bár gyakorolni kell)

2016. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2016. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!