Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet valakinek az a sorsa,...

Lehet valakinek az a sorsa, hogy vele ne folytatódjon tovább a család?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna jobb szülő lenni, mint a családtagjaim, és korrigálni azt a rossz sorozatot, ami több generáción keresztül megkeseríti a családtagjaim életét, anyámat pszichés betegségig juttatta, nekem meg elvették a húszas éveimet, most mégis úgy néz ki, minden olyan lehetséges társ elkelt, akivel ezt meg tudtam volna valósítani. Megfelelő társ nélkül meg nem akarok gyereket, sem párkapcsolatot.
2016. márc. 10. 10:18
 1/6 death42 ***** válasza:
Ez nem a sorsod, hanem a döntésed és a természeted következménye. Bár most én magyarázok, aki fiatalabb nálad. :D
2016. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem sors, hanem választás kérdése. Ha úgy döntesz, nem viszed tovább a vérvonalat, akkor nem viszed, de ez nem sors, hanem lehetőség. Azt pedig nem tudhatod, hogy elkelt e mindenki, aki alkalmas lenne a terveidre, mert nem ismersz mindenkit, aki alkalmas lehet. Sors csak addig létezik, amíg tehetetlenségbe süppedsz. A családi "sors", vagy karma kiborító tud lenni, mert sok generáción át hízik, és ha rossz, csak egyre rosszabb lesz, de ez is csak addig van így, amíg valaki tudatosan nem változtat rajta. Sorsról akkor lehet csak beszélni korlátozottan, ha olyan helyzetben vagy, amiben nincs esély változásra. Amíg rendelkezel a tudatos döntés képességével, addig nem létezik sors.
2016. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 death42 ***** válasza:
Méghogy karma. Az személyiségtől személyiségfejlődéstől és szülőktől neveltetéstől függ, hogy ki milyen szülő lesz a jövőben. Ha neked rossz szüleid voltak nem jelenti azt, hogy te is az leszel, mert tudod, hogy mit nem kell csinálni. Az önsajnálat totojázás teljesen értelmetlen.
2016. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rossz kategóriában jársz... ez ugyanis a pszichológia tárgykörébe tartozik, pszichológiai módszerekkel simán át lehet írni az ún. "sorskönyvet".
2016. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
30 elmúltam, eddig csak 3 olyan embert ismertem, akivel tervezgettem (volna), ebből 1 kezdetben megbukott, a másik a családom miatt lépett le, a harmadikat már későn ismertem meg, nem független, én meg nem taposok bele egy kapcsolatba, pedig ő is kötődik hozzám, mégsem engem választ. Nincs még egy olyan ember, aki ilyen hatással lenne rám. Hazug kapcsolatba meg nem akarok gyereket. Csak őt keresném mindenkiben, de hazugság lenne, mert akkor is őt szeretném, ha valaki ugyanolyan lenne, mint ő.
2016. márc. 10. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:

39 voltam, amikor megszületett az első gyerekem. Bár volt kapcsolatom, úgy nézett ki, jól működnek a dolgok, de végül mégis egyedül maradtam. Az a helyzet, hogy egyáltalán nem bánom, mert így a fiam nyugalomban, békében, boldogságban nőtt fel, kamasz létére is kiegyensúlyozott a kapcsolatunk :-)


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy jó, jó, tervezni kell, de nem biztos, hogy az bejön, amit tervezel. Járj nyitott szemmel, szeresd az embereket és megoldódik a problémád :-)

2016. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!