Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kvantumfizikának vannak...

A kvantumfizikának vannak makrofizikai hatásai, a bevonzás is a kvantumfizikán alapul. Tudtad? Hol olvastál már korábban erről?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


A modern kvantumfizika eredményei szerint a megfigyelés során lesz az anyagnak anyagi jellemzőkkel felvett tulajdonsága. Hiszen már megleő anyag felbomlásakor a keletkezett anyagok még un. összefonódottak és nem a mérés, hanem a megfigyelés során alakulnak ki azok a kvantumszámok, melyek a későbbi fizikai tulajdonsáai lesznek az anyagnak (pl az hogy hol va, hely, sebesség, impulzus, spin, stb).


Hiszen amikor megfigyelik az elektrot az visszaváltoztatta magát részecskévé. 4:00-nél ai ismertető videoban http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 és később ebben az állapotban maradt. Maga a megfigyelés alakította ki az anyagi tulajdonságot. Megdöbbentő !


- "Ez azt jelenti megfigyelésünk során folyamatosan hatunk önnmagunkra és legtávolabbi környezetünkre."


-Sokan itt felvetettétek korábban, hogy A kvantumjelenségek csak mikroszinten érvényesülnek. Valójában a helyzet az, hogy ez nemigaz ! A kvantumfizikának vannak makrofizikai hatásai. Bár sokszor nehezen érthető.


Sokáig azt hitték, hogy a kvantumfizika csupán az elemi részecskék világában érvényes, mindennapi életünkben azonban továbbra is olyan világban érezhetjük magunkat, ahol kizárólag a klasszikus fizika törvényei uralkodnak.

Mindezekre rácáfol a valóság


Egy párkölcsönhatás esetében pl ;Ha leejtesz egy tárgyat a földre szinte pontosan megtudod mondani hova esik. Ehy kölcsönhatás esetén a kimenetelt annál pontosabb leszel leírni, minnél rövidebb ideig tart. Minnél tovább tart egy esemény annál kiszámíthatatlanabb, annál bizonytalanabb események és mért eredmények lesznek ! Ez mind a kvantumfizika makrofizikai hatása.


Mindennapi életünkben is lépten-nyomon tapasztalhatjuk, hogy a jövő nem kiszámítható, hiszen körülöttünk rendszeresen fordulnak elő váratlan, meglepő, olykor paradox jelenségek.



2014. júl. 22. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Einstein szerint az anyagot energiává és az energiát anyaggá alakíthatjuk, minthogy az anyag csupán az energia egy különleges megjelenési formája. A teremtő manifesztáció az a mód, ahogyan a gondolati energiát anyaggá, és ezzel együtt életkörülményekké alakítom át, mert a gondolatok a "valóságot teremtő energia" Ez a manifesztáció.
2014. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez az amikor a hülye okoskodik.
2014. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Vagyis aki teljesen inkompetens a fizikához, hagyja szépen békén.
2014. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Továbbra is: két éve már mértek szuperpozíció, illene eljutni a tudatokig, ha már valaki a kvantumfizikával dobálódzik.

[link]

2014. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Az, hogy "minnél tovább tart egy esemény annál kiszámíthatatlanabb, annál bizonytalanabb események és mért eredmények lesznek", nem a kvantumfizika hatása, hanem annak a hatása, hogy nem ismerünk minden paramétert ahhoz, hogy megjósoljuk egy esemény kimenetelét.

Ellenpéldaként pedig: ha feldobunk egy pénzérmét, akkor nem tudjuk megjósolni, hogy melyik fele néz majd fölfelé, ha leesik, mert túl sok változót kéne figyelembe venni, túl nagy pontossággal. Pl. a Lorenz-attraktor, vagy az informatikában az md5 algoritmus is nagyon jó példája annak, hogy a kezdőfeltételek apró megváltozása mekkora változást okoz a végeredményben - egyszerűen túl sok a paraméter, de ha azokat ismerjük, remekül megjósolható a végeredmény. Ilyen a kettős inga mozgása, hiszen nagyon nehéz megjósolni a valóságban a mozgását, mégis, 80 sornyi Javascript kóddal modellezhető, ha megvannak a szükséges paraméterek, kellő pontossággal.

Ugyanakkor, a Föld mozgása: bármikor megjósolható, hogy 28 év, 126 nap, 3 óra és 48 perc múlva hol lesz a Naphoz viszonyítva. Pedig van egy kis időbeli különbség a pár másodperces pénzérmefeldobás és a 28 év, 126 nap között.

2014. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem erőltetnéd orrvérzésig ezt "a megfigyelő befolyásolja a megfigyeléssel a kvantumállapotokat" dolgot (amin már lassan 100 éve túlhaladt a tudomány), akkor ezzel a kérdéssel nem is lenne semmi gond. Kivéve azt, hogy ez nem is igazán kérdés, hanem inkább egy alapszintű kinyilatkoztatás. Annak viszont jó, legalábbis a "Megdöbbentő!" szó után írt dolgok.
2014. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
Ne erőltesd!
2014. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De régen volt már egy kis kvantum fizika!


Köszönjük neked hogy megint kielégítetted tudomány iránti éhségünket!


Jaj hála neked, ma már jó napom lesz

2014. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Einstein szerint az anyagot energiává és az energiát anyaggá alakíthatjuk, minthogy az anyag csupán az energia egy különleges megjelenési formája. A teremtő manifesztáció az a mód, ahogyan a gondolati energiát anyaggá, és ezzel együtt életkörülményekké alakítom át, mert a gondolatok a "valóságot teremtő energia" Ez a manifesztáció."


Ez így van !


"Továbbra is: két éve már mértek szuperpozíció, illene eljutni a tudatokig, ha már valaki a kvantumfizikával dobálódzik"


Fogalmad sincsen miről beszélsz ! Ezt már egyszer korábban elmagyaráztamneked. Kvantumfizikai szuperpozíciót nem tudunk mérni összeomlás nélkül, mert az a defínicióból következően lehetetlen. kutatók magát a kvantumfizikát igazolták.


idézet : "Fontos megjegyezni, hogy a szuperpozíció (akár a hullám-függvény) csakis abban az esetben omlik össze, amint tudomást szerzünk az anyag (elektron, atom, molekula) állapotáról. Közvetlenül maga a mérés nem omlasztja össze a szuperpozíciót (hullámfüggvényt), csakis az, ha a mérés eredményét megtudjuk; tehát ha a mérés eredményét azelőtt eldobjuk, hogy megtudnánk, a szuperpozíció megmarad! Ez kényszerűen valamelyik állapotba taszítja az anyagot, ami Schrödingernél döglött, vagy élő macskát eredményez, de sosem egyszerre a kettőt.

Lásd még: Hullám-részecske kettősség"


[link]


Ezek félklasszikus mérőeszközzel elvégzett mérések, amik csak egy behatárolt tartományban mond el valamit. Ettől függetlenül maga a kvantumfizikai magyarázat igaz marad.


*


# 5 Látszik, hogy nem értesz ahoz amit beszélsz ! A linkedben teljesen másról van szó. Nem is beszélve róla hogy egy freeblog.


"Az, hogy "minnél tovább tart egy esemény annál kiszámíthatatlanabb, annál bizonytalanabb események és mért eredmények lesznek", nem a kvantumfizika hatása, hanem annak a hatása, hogy nem ismerünk minden paramétert ahhoz, hogy megjósoljuk egy esemény kimenetelét. "


Ez a kvantumfizika hatása. Adott az elvben klasszilus fizikai jelenség. Ha teljesen klasszikus fizikai jelenségek játszódnának le, nem lennének meglepő dolgok a világban, egy adott intervallumonbelül akármekkora távlatban előre lehetne jelezni, de ez nem így van ! Ez a kvantumfizika makrofizikai hatása


"Ellenpéldaként pedig: ha feldobunk egy pénzérmét, akkor nem tudjuk megjósolni, hogy melyik fele néz majd fölfelé, ha leesik, mert túl sok változót kéne figyelembe venni, túl nagy pontossággal"


Ez egy rövid időtartamon tőrtént jelenség, ebben nem látszik a kvantumfizika hatása.


""a megfigyelő befolyásolja a megfigyeléssel a kvantumállapotokat" dolgot (amin már lassan 100 éve túlhaladt a tudomány), "


Jó nagy marhaságot írtál Skeptik ! Alig több mint 100éve vankvantumfizika kisgyerek :-P

2014. júl. 23. 18:36
 10/14 anonim válasza:

Felvilágosítalak, hogy a tudományágat megalapozó kísérletek 1805-től folytak, Young kétréses kísérletével kezdve.


"Sokan itt felvetettétek korábban, hogy A kvantumjelenségek csak mikroszinten érvényesülnek. Valójában a helyzet az, hogy ez nemigaz ! A kvantumfizikának vannak makrofizikai hatásai. Bár sokszor nehezen érthető. "

Erre már 1911 óta volt bizonyíték. Azonban ez sem úgy működik, mint gondolod, mert csak különleges feltételeknek megfelelő makrojelenségekkel hozható összefüggésbe, például szuperfolyékonyság.



"Minnél tovább tart egy esemény annál kiszámíthatatlanabb, annál bizonytalanabb események és mért eredmények lesznek"

Ez nem igaz.



"Mindennapi életünkben is lépten-nyomon tapasztalhatjuk, hogy a jövő nem kiszámítható, hiszen körülöttünk rendszeresen fordulnak elő váratlan, meglepő, olykor paradox jelenségek."

Egy klasszikusból idézve, a sajtburgerben pedig sajt van. Hasonlóan megdöbbentő és újszerű a két információ.



Sceptic pedig egyébként az egyik legrégebbi és legnagyobb köztiszteletnek örvendő válaszoló itt.

2014. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!