Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kvantumfizikát lehetne,...

A kvantumfizikát lehetne, ilyeténképpen alkalmazni a makrovilágra? Ezzel a 'bevonzás' hatásának méretei korlátlanok lennének?

Figyelt kérdés

ZoltánKvantumfizikus kérdése :


Ismert, hogy a kvantumfizikai furcsaságok mikroméretekben érvényesülnek leginkább, bár nem korlátozódnak a kis méretekre. Mi van, ha nem a méretek miatt léteznének a kvantumfizikai furcsaságok, hanem a mérési módszereink pontossága okozná a kvantumfizikai jelenségeket ?


Ekkor, ki lehetne terjeszteni a kvantumfiziki tőrvényeket a makrovilágra is, akár kozmológiai méretekben is ! Ebben az esetben egy kvantumösszefonódás utáni dekoherencia után, azaz amikor a megkülönböztethetetlen állapotok keverékéből kikerül van egy rendszer (Schrödinger macskája dobozát kinyitván) minden állapot megvalósúlna, csupán egy másik világban. Ez au un. sokvilág elképzelés, amit párhuzamos univerzumokként ismerhettek.


*


Érdekes ugyanis,hogyha a kvantumállapotot megmérve mérésünk kissé elmosódott, azaz nem tudjuk az egyik kvantumállapotot megkülönböztetni a másiktól, ekkor a kvantumfurcsaságok eltűnnek és a klasszikus képhez jutunk.


Ha a mérések elmosódott jellegét figyelembe vesszük, akkor a planck állandót eltüntetve, a kvantumfurcsaságok kisimulnak és a tárgy viselkedését leíró kvantumegyenletek a klasszikus egyenletekké alakulnak át.


Kézenfekvő tehát, hogy nem pusztán a méretekben tér el a kvantumfizika, hanem a mérési módszereink pontossága miatt. Ha ezt figyelembe vesszük eltűnnek a félelmek az életünkből, ugyanis egy sportesemény akár focidöntő mindkét résztvevője megnyeri a BL-t vagy VB-t pusztán másik univerzumban.


Milyen gondolatok ébrednek benned? Gondoltál már erre ? Nem áll távól ez a világkép tőled?



2014. márc. 22. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

ebből a szemszögből még nem vizsgáltam a dolgot.

Nekem ebből az jött le, hogy minden eseményt előreláthatunk, ha ismerjük, és megértjük az azzal kapcsolatos összes miértet. ha irányíthatnánk is, akkor elegendő lenne eggyetlen részecske állapotát megfelelő időben megváltoztatni ahoz, hogy teljesen más végeredményt kapjunk. Kérlek javíts ki, ha tévednék.

2014. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez az igazi tudás mikor ilyen tudományosnak hangzó sületlenségeket úgy tudnak leírni hogy az elsőre ne hangozzon totális hülyeségnek. :D
2014. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
rossz kategóriába irtad a kérdést
2014. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

no zolikám, nem bírtam ki összerittyantek neked egy kis olvasgatnivalót, mert látom nem férsz a bőrödbe, és szórod a humorbonbonokat.


makrokozmosz megismerési szinten közelebb kerül a tudományos modellekben ha az alkalmazott megismerési folyamatok a kvantumfizika észlelési módjai közül kerülnek ki.ezen módokban a fizikai világ duális képmása eltorzulva mutat olyan fajta anyagmozgási eredőket, amit a kvantumfizika jelenlegmég vizsgálati szakaszban analizál csak.

a mikroméretű folyamatok , amik a kvantumfizikában a modellrendszer alapját képezi, egységes folyamatábrázolási egyenletekben írja fel a rendszer hiányosságait.ennek arendszernek a legnagyobb hibája még, hogy vizsgálati és értelmezési szintjei jelenleg a mai számítástechnika szintjén állnak ezért nehéz is ezeket az objektív valóságukban analitikus folyamatoknak összevetni.egyfajta erőtér torzulás alakul ki, ha kvantumszinten valaki vizsgálódik de a vizsgálati technika alapja, szilicium alapú.

a kvantummérések egységes képet mutatnak a világ ismert folyamatainak felírásakor is, még ha képletben is határozol meg egy folyamatot, ezért az az elmélet amit te írtál, hogy a planck állandót eltűntetni a rendszerleíró analitikus folyamatoknál, nem működőképes a gyakorlatban, mert egyfajta sajátságos torzulást eredményez a fizikai modellrendszerű képletekhez képest.

a kvantumfizika a méretbeli következtetési és felismerési rendszerében is eltér a normál fizika állapotához képest, de ezt a rendszert is egy állandó, teljes közegben lehet csak független mérési eredmények által, újraalkotni, vagy reprodukálni.


na kisfiam, erre várom az érdemi válaszod!

2014. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
összerittyentek
2014. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
Nos, mérték is az állapotok egybemosódását. Például fullerénnel is sikerült elhajlást észlelni. Olyat viszont kvantummechanikával valóban komolyan foglalkozó ember nem mond, hogy ha a Planck-állandót sikerülne eltüntetni, megkapnánk a klaszikus világot. Ez ugyanis egyszerűen nem igaz.
2014. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

gabi1990, de mi van, ha az utólag alakul ki, hogy mi legyen egy lehetőség kimenetele ? Az utólagos választása a tudatunknak. Ha így gondolkodsz, akkor valójában nem is létezne tudat vagy lélek és minden a kezdetektől meg lenne írva, pillanatról pillanatra


# 2 Az, hogy te ehhez nem értesz, még nem jelenti azt, hogy sületlenség. Mi nem világos neked ? Mit nem értesz ?


"rossz kategóriába irtad a kérdést"


Igazad lehet. A tudományban is felvetem más megfogalmazással és eredetileg más kérdést fejtegetve, így releváns a kérdés ott is


# 4 A te zagyvaságoddal ellentétben a kérdés, komoly tudományos fejtegetés. Tanulj inkább kvantumfizikát néni :-D


Tom Benko, hogyha a planck állandó zérushoz tart és így számolod át a kvantumfizika egyenleteit a klasszikus fizika egyenleteit kapod. Próbáld ki a schrödinger egyenlettel

2014. márc. 23. 10:09
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Nos, kipróbáltam - nem ment. A Schrödinger-egyenlet akkor megy át a klasszikus fizikába, ha sok részecskére, makroszkopikus rendszerekre alkalmazzuk. Mutasd, hogyan jönne ki h=0-ra a Newtoni mechanika! (Bár előre látom, megint terelni fogsz, válasz nem lesz.)
2014. márc. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!