Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni nekem hogy miért hisznek még az emberek a telekinézisben? XD

Figyelt kérdés

amikor voltam olyan 8-9 éves és hallotam róla teljesen elvoltam kápráztatva tőle hogy hű an*ád a tárgyak képzelettel való mozgatása az de fain meg szupererő meg miegymás.Aztán beültem 1-2 fizikaórára aztán utánanéztem még egy kicsit a telekinézisnek és arra lettem figyelmes hogy mindenki.....DE MINDENKI az úgy nevezett Psi wheel-nél akad el DE VÉGLEGESEN.És ez nekem egy kicsit fura hogy álltalában kicsi tollpihéket meg ping-pong labdákat tudnak mozgatni remegő kézben ventinlátor melletXD

De visszatérve az psi wheel igazából így néz ki:

[link]

A papírdarab a búra alatt meg forog mint az állat ha koncentrálsz elméletileg. De szeintemAhogy a tenyered tartod a psi wheel körül, mivel a tenyered melegebb, mint a szoba hőmérséklete, a bent levő levegő felmelegszik, felszáll, alatta beáramlik a hidegebb levegő, ami pörgetni kezdi a psi wheelt de szerintem ahogy a tenyered tartod a psi wheel körül, mivel a tenyered melegebb mint a szoba hőmérséklete a bent levő levegő felmelegszik felszáll, alatta beáramlik a hidegebb levegő ami pörgetni kezdi a psi wheelt.Vagy valami ilyesmi.Szerintetek?Az ilyen "ostoba emberek nem tudotok ti semmit én már lvl 65-ös holy paladin vagyok és simán mennek az ilyenek" szintű kommenteket mellőzzétek ha kérhetem :3



2014. márc. 13. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
A telekinézis nyilvánvaló hülyeség. Aki hőzöng, hogy "létező, mérhető, blablabla", az a seggéből beszél, mert nem az.
2014. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekem az a következtetésem, hogy a múltban is voltak emberek, akiknek voltak különleges képességeik. Csak ezeket boszorkánynak kiáltották és máglyán égették el.

A ma felvilágosult korszakában, viszont ezek a képességek magukkal vonják a hatalmat. Viktor sem azért került a csürhe élére, mert éppolyan büdöset szarik mint te. Hanem azért mert neki van egy különleges képessége amivel kivivta a tömegek tiszteletét.

2014. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

8-as, csodás dolog, de én is tudok utazni. Sőt, elárulok valamit: az összes állat, de még néhány növény és gomba is képes térutazásra. Sőt, még tárgyak is. Az anyag felett pedig nem áll semmi. Kérlek, csak olvass egy kis szakirodalmat, vagy legalább az alap fogalmakkal legyél tisztában.

12-es, az a képesség az összes sikeres politikusnak megvan. Parasztvakításnak hívja a köznép. Szerinted van akár egy olyan (magyar) politikus is, aki csak a 10%-át betartja a választási ígéreteinek? Nincs. A politika ugyanolyan büdös, mint amit a válaszodban írtál.

Kérdező, azért, mert szegény ostoba emberek a hitben találnak támaszt a szürke világuk elől. A baj ott kezdődik, ha ezt másokra akarják ráerőltetni, mert ezáltal a "megtérítettek" világ is kiszürkül. Idéznék egy klasszikustól:

"Nem elég gyönyörködni a csodálatos kertben, azt is el kell hinni, hogy tündérek laknak benne?"

/Douglas Adams/

névte2en

2014. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

"12-es, az a képesség az összes sikeres politikusnak megvan. Parasztvakításnak hívja a köznép.... "

Márpedig ha ilyen van, létezik, akkor a telekinézis miért lenne szellemvilág? Igen is vannak egyének, akik képesek az anyagra hatni. Csak hát ezek nem hinném, hogy a youtuben vagy akár a tvben is mutogatnák magukat. Ezek az önmutogatós feltünési viszketegségben szenvedők inkább úgy jönnek létre, hogy rátalálnak egy videoformáló progira, és kipróbálva összevágnak valami figyelemfelkeltő ötvözetet.Aláírnak valami áltudományos maszlagot, és aki ezt szinkronizálja, annak fordításában már tényként szerepelnek sületlenségek.

2014. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Márpedig ha ilyen van, létezik, akkor a telekinézis miért lenne szellemvilág?"

Mert míg a parasztvakítás az ostobák kihasználása(méginkább felhaszálása) pszichológiai alapon, addig a telekinézis egy alaptalan ostobaság.

"gen is vannak egyének, akik képesek az anyagra hatni."

Persze hogy vannak. Mindenki hat az anyagra, méghozzá úgy, hogy formázza. Ez nem csoda.

"Csak hát ezek nem hinném, hogy a youtuben vagy akár a tvben is mutogatnák magukat."

Én meg hiszek abban, hogy létezek olyan emberek, akik képesek szervek nélkül élni, csak nem akarják magukat nyilvánosság előtt mutogatni.

A fenti példából is látod, hogy ez nem érv. Ha létezik telekiézis, és vannak, akik képesek ezt művelni, akkor azok mutassák be a képességüket, mindenféle papolás helyett. Az pedig lehetetlen, hogy valaki számára nem kell több millió dollár. Az ember agyi és pszichikai felépítése miatt lehetetlen, hogy ne akarjon ennyi pénzt.

névte2en

2014. márc. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A hatalomvágy és pénzéhség az teljesen más tészta.

Ha magadból indulsz ki, akkor el sem tudod képzelni, hogy vannak emberek, akiknek nem ez az életcéljuk.

Az az ember, aki képes befolyásolni az anyagot, és a körülötte lévő rezgéseket, ezeket egyértelműen figyelmen kívül hagyja. Mert a számára értékes dolgokat megteremti magának pénz nélkül is!

csak egy földmunkás

2014. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

" A hatalomvágy és pénzéhség az teljesen más tészta. "

Dehogy. A pénzéhség - a szegény emberektől eltekintve, akik a pénzt a túlélés miatt akarják- a hatalomvágy miatt van. A gazdag ember befolyásos ember. Ilyen egyszerű a képlet.

"Ha magadból indulsz ki, akkor el sem tudod képzelni, hogy vannak emberek, akiknek nem ez az életcéljuk. "

Én nem magamból, hanem az átlagemberből indulok ki. A világ egyik legostobább mondása az, hogy mindenki magából indul ki. Csak az ostobák teszik ezt, akik nem képesek objektíven megfigyelni.

"Az az ember, aki képes befolyásolni az anyagot, és a körülötte lévő rezgéseket, ezeket egyértelműen figyelmen kívül hagyja. Mert a számára értékes dolgokat megteremti magának pénz nélkül is! "

Látszik, mennyire naiv vagy az emberi természettel szemben. Egyszerűen nincs ilyen ember, ahogy írtam, a biológiai és a lelki felépítésünk miatt. Abszurdum megszűntetni magunkban a hatalomvágyat, mivel a hatalomra mindenki vágyik. Nem értem, hogy ezt miért nehéz felfogni.

névte2en

2014. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ui: Mégha létezik ilyen ember is, akkor sem lehet az bizonyíték, hogy egyszerűen nem akarja magát a nyilvánosság előtt mutogatni. Ha nincs bizonyítéka a beszéden kívül, akkor ne is várja el, hogy normálisnak nézzék.

névte2en

2014. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy létező és mérhető jelenség. A fizika meg még nem tart itt. Mindent ma sem tudunk
2014. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha meg tudjuk róla állapítani, hogy létezik és mérhető, akkor a fizika már tart ott, hogy konkrétumokat mondna. De mivel nem létezik és nem is mérhető, ezért a fizika nem foglalkozik vele. A pszichiáterek ezért vannak.
2014. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!