Mivel vagy hogyan fejleszthető a harmadik szem?
Milyen fajta meditáció, esetleg milyen étkezés..
És mi gátolja?
A tobozmirigy (glandula pinealis; corpus pineale) egy kis, kúp alakú képlet, amelyet a tobozmirigy szára (habenula) a köztiagyhoz rögzít. Hátrafelé nyúlik, így a középagy hátsó felszíne mögött fekszik. A tobozmirigy állományát a tokból beterjedő kötőszövetes sövények kisebb lebenykékre osztják fel. A tobozmirigy kétféle sejtet tartalmaz a (pinealocytákat) és (neuroglia) sejteket. Elmeszesedett anyagból álló szemcsék, amit agyhomoknak (acervulus cerebri) neveznek, az életkorral fokozatosan szaporodnak fel a tobozmirigyben. Idegsejteket nem tartalmaz, azonban a felső nyaki szimpatikus idegdúcokból adrenerg szimpatikus rostok lépnek be a mirigybe, és az erekhez és a pinealocytákhoz kapcsolódva futnak.
Működése[szerkesztés]
A tobozmirigy aktivitása napi cirkadián ritmust mutat, amelyet a fény befolyásol. A mirigyet a legaktívabbnak sötétben találták. Bár a tobozmirigynek korábban nagyon kis jelentőséget tulajdonítottak, közben tisztázódott, hogy egy olyan fontos belső elválasztású mirigy, amely befolyásolni tudja az agyalapi mirigynek (hypophysis cerebri), a hasnyálmirigy Langerhans szigeteinek, a mellékpajzsmirigyeknek, a mellékveséknek, és az nemi mirigyeknek az aktivitását. A tobozmirigy váladékainak hatása főleg gátló jellegű. A (melatonin) (pigmentsejtek összehúzódását kiváltó hormon) és a termeléséhez szükséges enzymek magas koncentrációban vannak jelen a tobozmirigyben. A tobozmirigy valószínűleg fontos szerepet játszik a reprodukciós működések szabályozásában.
A harmadik szem az befele nő. Innen ered az a régi szólás is, hogy "úgy néz kifele, mint aki benéz". Étkezéssel is fejleszthető. Az étrendbe szemes takarmányt kell beilleszteni. Gátolja, ha nem a sajátunkat használjuk, hanem a másét. Mert régebben az emberek elcserélték egymással. Innen ered a "szemet szemért" mondás. Mára annyira elcserélődtek a harmadik szemek, hogy nagyon nehéz megtalálni akár csak egynek is az eredeti gazdáját. Az embereknek így már voltaképp nincs harmadik szemük, szokták is mondani, hogy a mai emberek "elszemtelenedtek".
A harmadik szem régen a tisztánlátás és a józanság szimbóluma is volt. Például akik lerészegedtek, azok számára forgott már az egész világ, de aki rendelkezett a saját harmadik szemével, arra nem volt ilyen hatással az alkohol, az ő számára nem forgott, hanem állt a világ. Innen ered az a mondás, hogy "szemesnek áll a világ".
#5 jót mondott, #7 hülyéskedik.
A tobozmirigy még néhány őshüllőnél (pl. a hidasgyík) tényleg egy 3. szem.
De azért csodákat ne várjál tőle. Azért volt nekik 3 szemük, mert a nyakuk még elég merev volt, és jól jött egy plusz szem a fejtetőn. Nem is látnak vele túl jól: inkább csak a mozgást érzékelik.
Érdekesség, hogy bár az embernél a tobozmirigy a koponyacsont alatt van - azért mégis érzékel valamit a kevéske átszűrődő fényből, és éjjeli/nappali ritmust mutat.
Azért érdekelne, hogy ezen mit akarsz fejleszteni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!