Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudomány is ugyaolyan...

A tudomány is ugyaolyan sötétben tapogatózás, mint az ezotéria? Egyenértékűek, megbízhatóságban.

Figyelt kérdés

Sokan akik az EZO TV-t szidják, ahol pl Merlin mágus a 11. dimenzióból hívják le, úgymond a betelefonáló hús vér emberekhez a pénzenergiát, azért mert ostobaságnak tartják és az érveik okának a tudományt hozzák fel, mint egy tökéletes információszerzési paradigmát.


Ugyanakkor, ha jól meggondolod és őszinte leszel magadhoz, nem pedig hasraesel az őltönyös agyoniskolázott urak előtt, beláthatod, hogy bizony a nagy betűs tudomány semmivel sem különb az EZO TV-nél, mondom ezt mint tapasztalt kvantumfizikus !


A tudomány tőrténete során nagyon sokszor ugyanígy lenézte a másképpen gondolkodókat és bizonyításképpen ugyanilyen empirikus tudásra hivatkozott, mint amit ma is tudomány néven tisztelünk.


A tudományban igen érdekes ellentmondások vannak most is és ennek ellenére, a tudósok ragaszkodnak bizonyos elméletekhez, amik igen messze vannak a józanésztől, de kutatási pénzben igen sokat lehet rá költeni és ugye ehhez csak mi, fizikusok értünk :D. Ilyen példáúl az ősrobbanás elmélete, amely szerint úgymond a semmiből jött létre minden, annak ellenére, hogy a statikus univerzummodellnek több realitása van és több kérdést megmagyaráz, bár ennek kutatására, nem is lehet millió dollárokat költeni sem :D.


Az ősrobbanásra visszatérve, meggyőződésünk volt kollegáimnak, hogy bizony az univerzum tágulásának mértéke csökken, csak a mértéke volt kérdéses, ha valaki azt mondta anno, hogy esetleg nem is tágúl csak úgy látszik, ami a realitás a statikus elmélet értelmében, vagy azt mondta volna, hogy egyre ütemesebb ez a tágulás, bizony lehúrrogták és a tudomány eredményeivel érveltek, mely szerint a kozmológiai modellek ezt mutatják egyértelműen ki ! Ma pedig már ismert ez az egyre fokozódó tágulás, aminek a vége az a felhigúlt állapot, amelykor nem fogsz látni egyetlen csillagot sem az égen, mert annyira távol lesznek !


Anno Newton is azt mondta, hogy a gravitáció az tömegek vonzását jelenti, szó szerint tömegvonzást, aztán Einstein a téridő görbületével magyarázta, nem pedig vonzásként, ma pedig egy taszító hatásként képzelik el.

50 éve a szelént a szervezetre ártalmas méregnek titulálták, ma pedig étrendkiegészítő tablettaként forgalmazzák, mint csuda egészséges antioxidánst ! Drága pénzen lehet csak kapni. Valaha azt mondták, hogy ha robbantanak a közelben, akkor be kell csukni az ablakokat, ma pedig ennek ellenkezőjét tanácsolnak : ki kell nyitni őket. Sorolhatnám napestig ezeket az ellentmondásokat. A lényeg, az hogy a tudomány jelenlegi álláspontjának eredményit mint megdönthetetlen bizonyítékot hírdetik oly módon, hogy mindenki aki mást mond, az ostoba, tudatlan és egyéb sértő jelzőként ellátott alacsony értelmű emberként van kategorizálva, pedig az igazság az, hogy roppant keveset tudunk a világról ! Miért ne lehetne az ezotéria is igaz ?


2012. nov. 9. 14:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
85%

1.- Jómagam Stephen Hawking vagyok

2.- Pont a Tudomány teszi lehetővé az ilyen Tudományellenes kirohanásaidat

3.- Az előző kommentedben nem válaszoltál a "kérdések"-re csak terelted a szót

4.- A tudomány csak azokat a dolgokat nevezi ténynek ami kétségtelen és be van bizonyítva (bár te ezt tudós[?] létedre biztos tudod)

5.- Ha ennyire Tudományellenes vagy, mért dolgozol fizikusként?

6.- Egy igazi Tudós (legyen az fizikus, kémikus, orvos, csillagász, biológus vagy más tudós) sosem hivatkozik a rangjával, ez egy nagyon súlyos érvelési hiba úgy hívják Argumentum ad verecundiam, nézz utána a wikin.


A többi logikai hiányosságodat inkább nem említem.


"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

Megfogadom a tanácsát inkább keresek egy értelmesebb kérdezőt...

2012. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
91%
Még megjegyzem, ha valóban tudós lennél ezt az érvelést rendesen kidolgozva, szaksajtóban publikálnád és nem egy anonim oldalon, teljesen alap dolgokra hivatkozva (és megkérdőjelezhető helyesírással)írogatnád.
2012. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
94%

Hm, nem is lenne rossz troll kérdés, de sajnos nem egész jól csinálod. Túl nyilvánvaló a provokáció.

Nem szabad ilyeneket írni, hogy "mondom ezt, mint tapasztalt kvantumfizikus", mert aki nem félértékű, az azonnal látja, hogy csak szórakozol.


Ignoramus

2012. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 nemelfogult ***** válasza:
52%

Szerintem, ha ilyen fekete-fehéren szembeállítva nézzük a dolgokat, akkor ennek a vitának sosem lesz vége. A kérdés (ha fizikus a kérdező, ha nem) jó kérdés volt és jól is volt megfogalmazva. Azt az érzékeny pontot találta el, ami miatt ezen a fórumon állandó békétlenség van.

Nem tudom, miért nem lehet a tudományt elfogadni úgy, hogy egy emberi erőfeszítés ami eddig hozott nagyszerű eredményeket, de koránt sem magyarázott meg mindent. Mindenki tudja, hogy van egy sor megmagyarázhatatlan jelenség amit a tudomány kerül, mert legalábbis egyenlőre nem talál megoldást. Az ilyen kutatásokra nem kapnak 1-2 éves anyagi támogatást, mert nem fog azonnali praktikus hasznot hozni. és tudományos presztizsféltés is belejátszik. Abban is igaza van a kérdezőnek, hogy nem minden kutatásról tudunk, mert nem minden nyilvános és ennek sok oka van. Ezt gondolom senki nem kérdőjelezi meg.

Másrészről a tudománygyűlölő ezotéria sem jobb és senki józan ésszel nem akarná életét csak erre bízni. Azt sem mondom, hogy a kettő között van az igazság, de nem tudom miért kell mindent ilyen +-, igen-nem, fekete-fehér alapon nézni?? Azért lenne értelme egy ilyen fórumnak, hogy ezeket az ellentmondásokat anyázás és egyebek nélkül, normálisan megbeszéljük, még ha szélsőséges véleményeket képvisel is valaki...

2012. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:

Felvetéseitek : - Szerintem, ha ilyen fekete-fehéren szembeállítva nézzük a dolgokat, akkor ennek a vitának sosem lesz vége. A kérdés (ha fizikus a kérdező, ha nem) jó kérdés volt és jól is volt megfogalmazva.


Válasz : Valójában ez a kérdésem lényege. Jól megfogalmaztad, azért nem fejtettem ki bővebben, mert így os azt írják kedves fórumtársaim, hogy túl sok szöveget írok le.


Lényegében ezzel, azt szeretném kifejteni, hogy nem lehet egyértelműen pálcát tőrni az ezotéria feje fölé, mert roppant csekély tudásunk van a világról és ezek túlnyomórészt, materiálisak és a meglevők érvényességi köre nemhogy nem zárja ki egy immateriális ezotérikus realitást, hanem éppen nem mond róluk semmit, mert még nem is ért el odáig.



Kérdés : - Mindenki tudja, hogy van egy sor megmagyarázhatatlan jelenség amit a tudomány kerül, mert legalábbis egyenlőre nem talál megoldást. Az ilyen kutatásokra nem kapnak 1-2 éves anyagi támogatást, mert nem fog azonnali praktikus hasznot hozni. és tudományos presztizsféltés is belejátszik. Abban is igaza van a kérdezőnek, hogy nem minden kutatásról tudunk, mert nem minden nyilvános és ennek sok oka van. Ezt gondolom senki nem kérdőjelezi meg.



Válasz : Pontosan igazad van. Most írta Brian Cox, a 'Stargazing Live' című, csillagászattal és a világegyetem rejtelmeivel foglalkozó élő televíziós műsor professzora hogy, az angol közszolgálati média, a saját egészségügyi és biztonsági előírásaira hivatkozva megtiltotta neki, hogy megpróbálja kutatni és rögzíteni a földönkívüli élet nyomait, mert az idegenek talán valóban léteznek. eZ CSAK A JÉGHEGY CSÚCSA !



Kérdés : - Még megjegyzem, ha valóban tudós lennél ezt az érvelést rendesen kidolgozva, szaksajtóban publikálnád és nem egy anonim oldalon, teljesen alap dolgokra hivatkozva


Válasz : Sajnos a jelenlegi helyzet nem teszi lehetővé, azt hogy ezt közöljem, illetve hasonló gondolkodású elfogulatlan kollégáim, mivel ez a tudomány presztizsvesztesége lenne és ezért nem engednék ! Gondold el, hogy évi millió dollárokat szán egy kutató intézet olyasfajta kutatásra, aminek monopolhelyzetben levő tudást hírdet magáról, ha elismernénk, hogy az ezotériávan és spiritualizmussal foglalkozó ma, pszeudoelméletekként ismert irányzatok is képesek véghez vinni azt amit mi, akkor az összes tudós háttérbe szorúlna és senki nem szereti a konkurenciát ! Azt mondanák, az emberek hogy minek költsünk millárdokat rák kutatásra, ha az agykontroll megfelelő használata is képes erre ! Amennyiben ez bekövetkezne, tudod hova mennének a tudósok ? Hát, közmunkára, havat lapátólni !



Kérdés : - 4.- A tudomány csak azokat a dolgokat nevezi ténynek ami kétségtelen és be van bizonyítva (bár te ezt tudós[?] létedre biztos tudod)


Válasz : Hát akkor kedves barátom, nem olvastad magát a kérdés szövegét, ott mind leírtak mind be voltak bizonyítva, egyébként az sincsen bebizonyítva hogy az ezotéria bármely ága hamis lenne ! Ezt mondják az értetlenek vagy ahogyan magukat nevezitek szkeptikusok és a kérdésem és erről szól, hogy ez a szkepticizmus nem azonosan ekvivalens azzal a tagadással mely egy olyan tudomány nevében tőrténik meg, mely ezt nem tagadja !



Kérdés : - 5.- Ha ennyire Tudományellenes vagy, mért dolgozol fizikusként?

6.- Egy igazi Tudós (legyen az fizikus, kémikus, orvos, csillagász, biológus vagy más tudós) sosem hivatkozik a rangjával, ez egy nagyon súlyos érvelési hiba


Válasz : Akkor megismétlem, ha nem olvastad volna a beszélgetést. Én, soha nem érveltem vele, csak nyomatékosítottam és azért írtam, hogy ne írjátok azt hogy nincsen ilyen fizikus aki komolyan veszi az ezotériát. Azért lettem fizikus, mert érdekel a világ és ezt az érdeklődést meg is őriztem !



Köszönöm Dalek Traak, utána fogok nézni az általad említett úr munkásságának !


Pedró, köszönöm ismételt alattomos hozzászólásodat, biztosan neked van igazad, mert ha ekkora eréllyel adsz bizonyítást saját valótlanságodnak, akkor biztosan igazad is van. Rád férne hogy kezedbe vegyél egy valódi fizika könyvet és ne áltudományos irodalomra hivatkozz kérdéseidben. Így nem csoda hogy a relatívitáselmélet és a kvantummechanika összeolvad a fejedben, habár így nem kellene kóklerkedned, de ez már ezen a fórumon így van sajna :(

2012. nov. 10. 17:12
 26/71 A kérdező kommentje:

A BBC tiltja az értelmes földönkívüli élet utáni tudományos kutatást?

2012. november 08. csütörtök, 08:16

Brian Cox, a 'Stargazing Live' című, csillagászattal és a világegyetem rejtelmeivel foglalkozó élő televíziós műsor professzora azt állítja, az angol közszolgálati média, a saját egészségügyi és biztonsági előírásaira hivatkozva megtiltotta neki, hogy megpróbálja kutatni és rögzíteni a földönkívüli élet nyomait, mert az idegenek talán valóban léteznek.


A szigetországban nagy sikernek örvendő tudományos sorozatnak eddig hat epizódja került adásba. Az első három részt még 2011 januárjában sugározták, azok egy-egy külön műsorban a Jupiter bolygóval; naprendszerünk egyetlen csillagával, a Nappal; illetve a meteoritokkal foglalkoztak.


A második évad három epizódját egy évvel később, 2012 januárjában láthatták a BBC kettes csatornájának nézői. Ezek közül az első a Holdról ismert legfontosabb információkat, a második a fekete lyukakról rendelkezésünkre álló legfontosabb tudnivalókat, a harmadik pedig a földönkívüli élet utáni sikeres kutatás esélyeit foglalta össze.


Brian Cox állítása szerint, a Stargazing Live felelősei határozottan utasításba adták neki, ne próbálja a rádióteleszkópját az egyik újonnan felfedezett bolygóra irányítani, nehogy a földönkívüli élet nyomaira bukkanjon.



Az incidens még tavaly történt nem sokkal azután, hogy Coxék felfedeztek, majd Threapleton Holmes B névre kereszteltek egy exobolygót. A professzor minderről a BBC 6 zenei rádiócsatorna reggeli beszélgetős műsorában mesélt a minap, aki Shaun Keaveny műsorvezető kérdésére válaszolva így fogalmazott: - Tavaly, amikor felfedeztük a Threapleton Holmes B-t, úgy döntöttünk, ráirányítjuk a Jardell Bank teleszkópot és figyelünk. Eddig még soha, senki nem fordított oda rádióteleszkópot, ezért úgy voltunk vele, hogy sose lehet tudni - mondta Cox.


- A BBC azonban közbeszólt és megakadályozta, hogy hallgatózhassunk - folytatta. - Nem tehetitek! Mondták nekünk, mert nagyon komoly egészségügyi, biztonsági és más előírásaink vonatkoznak arra az esetre, ha egy földönkívüli civilizációtól származó jelre bukkannátok.


- Úgy érti, ha több millió kilométer távolságból egy rádióteleszkóppal az intelligens földönkívüli élet nyomaira bukkannánk, annak egészségügyi és biztonsági kockázatai vannak? - idézte vissza a feletteseivel folytatott beszélgetést Cox, akik azonban ragaszkodtak hozzá, hogy tartaniuk kell magukat a szabályokhoz.


- Ekkor úgy gondoltuk, inkább kezdünk valamit a Mars bolygóval - folytatta Cox. - Rengeteg térkép létezik a Marsról és az ember számtalan olyan dologra képes, amire mondjuk egy számítógép nem. Elhatároztuk hát, hogy elkezdjük figyelni a bolygó geológiai aktivitásának jeleit, amelyek adott esetben szintén az élet valamilyen formájú jelenlétére utalhatnának a vörös bolygón.


- Erre valaki a BBC-nél azt kérdezte tőlem: Kitűztek valamiféle díjat annak, aki felfedez valami ilyesmit és arra hajtotok? - elevenítette fel egyik elöljárója szavait Brian Cox, aki szerint a BBC főnökei nem teljesen értették meg, milyen jelentőséggel bírna az idegen élet esetleges felfedezése.


A rádióműsort követően az IBTimes nevű brit hírportál megkereste a BBC szóvivőjét az ügyben, aki visszautasította Brian Cox állításait, mondván, ez az egész csupán az idegenekről folyó számtalan humoros beszélgetés egyike közben elhangzó ártatlan tréfa volt. - A műsor készítése során végig nagyon jó volt a hangulat, ezzel pedig annak kapcsán viccelődtünk, hogy a különböző szervezetek miként reagálnának az idegen élet felfedezésének hírére - közölte a szóvivő.


Brian Coxnak, a BBC állítólagos előírásairól szóló története azért került szóba a rádióbeszélgetés során, mert néhány napja az India Today arról számolt be, hogy alig három hónap alatt száznál is több UFO-t észleltek a kínai határ közelében.


A műsorban Cox bejelentette még, a Cambridge Egyetem egy olyan teleszkóp építésébe kezdett, amely szintén képes lesz a földönkívüli élet kutatására.



forrás : [link]

2012. nov. 10. 17:20
 27/71 anonim ***** válasza:
95%

Így van, az Ezotéria és a Tudomány közti viszony egy nagyon érzékeny téma. Szerintem viszont gyalázat, ahogy a tudományt degradálják egyesek az ezotéria javára. Az ezotériát senki nem bántaná, ha az elemei megmaradnának a puszta elméletek talaján. Az ezotéria része lehetne a filozófiai irányzatoknak.


De egyeseknek ez nem elég. Ők a tudományok eddig elért eredményeit veszik semmibe, hogy az ezós elméletek legitimitását igazolják. Módszeresen ébresztenek kétséget a természettudományos vívmányokkal szemben, durván kihasználva az emberi érzelmeket. Ilyenek pl. a haláltól való félelem, vagy a vágy, hogy felvegyük a kapcsolatot elhunyt szeretteinkkel, vagy hogy különlegesnek és támogatottnak érezhessük magunkat a világ viszontagságai között. De ugyanúgy kihasználják az államhatalommal szembeni bizalmatlanságot, az oktatási rendszer nyilvánvaló hibáit, és a természettudományos megértés hiányát. Ezek nélkül az emberi tulajdonságok nélkül ezotéria sehol nem lenne, talán a Szórakozás vagy a Vallás kategóriában lenne neki egy külön fül.


Az már csak a pofátlanság magas iskolája, hogy bár a tudományt veszik semmibe, az elméleteket mégis a tudomány képviselőivel és eredményeivel próbálják alátámasztani. A kérdező is Newtonozik, Einsteinezik, amikor szemmel láthatóan gőze nincs a felsorolt emberek életművéről. A kvantumfizikát előszeretettel hozzák fel, miközben gőzük sincs, mit jelent az összefonódás, és milyen kísérletekről van szó.


Igaz, hogy a tudomány nem tud megmagyarázni mindent, de ebből nem következik, hogy az ezotéria alkalmas lenne rá. Az sem, hogy bármire is alkalmasabb lenne, mint a tudomány. Itt a hiba.

2012. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 nemelfogult ***** válasza:
51%

#27 "Igaz, hogy a tudomány nem tud megmagyarázni mindent, de ebből nem következik, hogy az ezotéria alkalmas lenne rá. Az sem, hogy bármire is alkalmasabb lenne, mint a tudomány. Itt a hiba".


De talán az is közrejátszik, hogy a "tudomány" nem hajlandó olyan kérdésekkel foglalkozni, amik valós anomáliák, jelen vannak, de nem férnek bele a jelenlegi paradigmába. Ez óhatalan űrt hagy és ezt betöltheti az "ezotéria". Bár idézőjelben mindkettő, mert szereintem általánosságban nem lehet egységesen egyikről sem beszélni. Akik az ezotériát tartják abszolútnak, azok jogosan rámutathatnak bizonyos tudósok ignoranciájára vagy tényleges korruptságára, másrészről a tudományt egyedül éltető felfogású is találhat jogosan émelyítő dolgokat az ezotériában. De végül leszámítva a szélsőségeket mindkét oldalról valamiféle megismerési vágy, tudás és bizonyosság keresése a cél.

2012. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
Kérdező! A tudomány az egyértelmű, bebizonyított dolgokat nevezi ténynek a nem bebizonyítottakat pedig elméletnek. Egyetlen egy ezoterikus tény sincs, az ezoterikában minden csak elmélet! Sőt, még az se.
2012. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
Egyébként ha te ennyire meg vagy győződve arról, hogy igazad van, minek tetted föl ezt a kérdést?
2012. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!