Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérem szépen, létezik Isten?

Kérem szépen, létezik Isten?

Figyelt kérdés

A kérdés összetett, a Bibliát ismerjük de nem vagyunk olyan egyszerűek, hogy egy könyv állításaira alapozzunk.


Végső soron a hitnek van valamilyen racionális alapja?

Igazából csütörtökig várom a válaszokat, akkor tudok újra szétnézni itt. Köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 25. 14:03
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Ez a 40-es gyalázatosan sivár válasz volt és az összes eddig szerzett szimpátiát rólad a földig rombolta bennem. Idétlen kis sértegetés. Hát én meg így jártam.
2012. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Lehet, de személyes véleményem szerint a Biblia egy baromság.
2012. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
"Monoteizmus: Azoknak, akiknek túl sok lenne egynél több istennevet megjegyezniük."
2012. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, idő hiányában lassan de átnézem őket. És tanulok majd belőlük.


Nem lájkolgatok, zöldkezezzetek egymás válaszára.

2012. szept. 27. 15:18
 45/50 A kérdező kommentje:

Az erőltetett téma, hogy bennünk lakozik egy isten, és nélküle a negatív dolgok, érzések dominálnak.

Miért tartsuk magunkat istennek (egyébként ez nem isteni, ez emberi jellemző és semmi gond nincs vele)?

A negatív dolog, mint a depresszió például kevés omega3 zsírsav fogyasztásához köthető, ez elég földi dolog.

Az antiszociális viselkedés is pszichés dolog, feltételezi a nem megfelelő szociális közösséget, családot barátokat, ilyeneket nem vinnék bele isten témákba.


----


Összegezve tehát a hitnek nincs racionális alapja. Vannak Istenévek stb. egyik sem komoly. Tehát az ember a kultúra miatt hisz természetfelettiben, ez egy összetett pszichológiai témának tűnik.

2012. szept. 28. 11:32
 46/50 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy látom hasznos következtetésekt vontál le magas színvonalú vitáinkból. Örülök, hogy tisztánlátó lettél! Hihi!

2012. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Mintha reflektor gyúlt volna a bal fülem mellett.


Azt mondom ilyen dologról érdemes beszélni, annyira komolyan hisznek sokan hogy már engem is vonz a jelenség. Gondoltam elindítok egy lavinát amiből végső soron megtudok új dolgokat, köszi a szerves részvételt, a katalizátor szerepet a témában.

2012. szept. 28. 13:21
 48/50 anonim ***** válasza:

-Kérem szépen, létezik Isten?


-ha hiszed, igen... ha nem hiszed, nem


nem ez a lényeg, hogy létezik vagy nem létezik,

a lényeg az, hogy te létezel-e?


ha te nem létezel: isten sem létezik

ha te létezel: isten is létezik


olyan egyszerű dolgok ezek, nekünk mégis bonyolult körmondatokkal magyarázzák "jóakaróink"


Prison Planet : az is volt, az is lesz : Prison Planet


gonosz idegenek sem kellenek hozzá; megcsinálja ember az embernek


titkot rejtetek, de a titkot nem találjátok meg... pedig olyan egyszerű lenne (!!!)


mindíg "gondoskodnak" rólatok : ez a nagy helyzet

2012. okt. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

De ha a hitem teremti meg a hitem tárgyát, akkor miben hiszek? Nem is én, hanem a többiek. Ennek így nincs értelme, csak konvencionális magyarázatot szolgáltat a halálra, a halál utáni kérdésre, a világ születésére.


Hihetünk benne, hogy nem leszünk betegek a tej/kenyérfogyasztástól, csak nem lesz valóság a hitünkből. Ha számunkra az is lesz, attól még a szívünk, keringésünk ezt nem tudja. Miért hitegetjük magunkat Istennel, 2012-ben?

2012. okt. 4. 10:54
 50/50 anonim ***** válasza:

Figyelj Súr!

Én mindenféle isten nélkül is létezem, akár teszik neked akár nem. Ez meg ilyen egyszerű. Hacsak nem emgem tekintesz istennek, mert akkor a Te szemdben istenként létezem. Engem ugyan az se zavar!

2012. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!