Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérem szépen, létezik Isten?

Kérem szépen, létezik Isten?

Figyelt kérdés

A kérdés összetett, a Bibliát ismerjük de nem vagyunk olyan egyszerűek, hogy egy könyv állításaira alapozzunk.


Végső soron a hitnek van valamilyen racionális alapja?

Igazából csütörtökig várom a válaszokat, akkor tudok újra szétnézni itt. Köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 25. 14:03
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
Isten? Több millió istenség van, csak megfelelő vallást kell választani!
2012. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:

Egy mindent átható erő létezik, csak a különböző vallások megszemélyesítették sokféle alakban.

Isten bennünk és körülöttünk van.

2012. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

"Egy mindent átható erő létezik, csak a különböző vallások megszemélyesítették sokféle alakban."


Hiszik azt a keresztények, akik nem veszik a fáradságot, hogy más vallásokat is alaposabban megismerjenek...

2012. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
0%

Épphogy nem hit kérdése. Hanem így is van. És a keresztények megszemélyesítik Istent. :)

De ítélek el egy vallást sem.


Istent úgy képzeljétek el, mint egy ŐSENERGIA, melyből minden létrejött, a tudatotok, minden létező az univerzumok és világok végtelenjében.

2012. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
Hogyne létezne Isten, méghozzá nem is kell messzire menni érte, itt fórumozik ő is. http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__3442..
2012. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Egyesek nagyon dobálóznak itt a frázisokkal: Isten bennünk van, meg körülöttünk van! Bánom én, hogy mikor merre lófrál, csak nehogy már kötelező legyen! Még a végén visszatérünk az inkvizícióhoz! Bennem ugyan egy darab isten sincs, mert nem fér el bennem. Tele vagyok, nem kell, hogy belém másszon, nincs szükségem rá. Odaadom másnak szívesen. Én se akarom kiűzni az istent azokból, akik magukban érzik. Sőt azt mondom: Adj isten egészségükre!
2012. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Dehogy van bennünk, ne félj! ))) Mi a fenét keresne bennünk, salakanyagot? )) Isten nem egy kukabúvár. ))) Isten a Mindenség alkotója, és nem lehet megmondani, hogy hol van. Nincs fizikailag helye. Nem jár két lábon, nem repked, mint Superman, meg nem kukkol a bokorból. Ő alkotta a világokat, ezt tette. Ennél többet nem tud tenni senki és semmi. Korlátlan a hatalma, de nem használja földi emberek cseszegetésére, gyógyítgatására, vagy foghúzásra. Ő Isten, nem felcser.
2012. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Így van utolsó, ezt próbáltam megértetni velük...


Minden Istenből van...sejtjeink, tudatunk...környezetünk.

2012. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
De az én sejtem, úgy sejtem nem istenből van, hanem anyagból! Nekem nincs szükségem isten teremtette világra, mert nekem elég ez a valóságos világ is! Olyan nehéz ezt józan ésszel felfogni? Vagy ahova ez az isten nevű micsoda beteszi a lábát, onnan automatikusan elmenekül a józan ész?
2012. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:

Én értelek maximálisan. :)

Nem ez a gond...szted az anyag miből áll? Energiából, nem? :)

És az energia az isteni természet...

2012. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!