Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérem szépen, létezik Isten?

Kérem szépen, létezik Isten?

Figyelt kérdés

A kérdés összetett, a Bibliát ismerjük de nem vagyunk olyan egyszerűek, hogy egy könyv állításaira alapozzunk.


Végső soron a hitnek van valamilyen racionális alapja?

Igazából csütörtökig várom a válaszokat, akkor tudok újra szétnézni itt. Köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 25. 14:03
1 2 3 4 5
 31/50 Shanokk ***** válasza:
100%

Vizsgáljuk ezt meg.

Tegyük fel, hogy létezhet az embernél fejlettebb valami.

Azt mondjuk Isten saját képére teremtett minket. A többistenhitet felváltotta az egy isten hit.


Következtetés.

Eleinte több isten létezett, akik a történelmet ismerve az embereket sanyargatták, ajándékokat és áldozatokat követelve maguknak. Majd ezen istenekből kiemelkedett egy, aki a legerősebb volt és kinyírta a többit. Lenyomta őket, mint a bélyeget és kihirdette az emberek között, hogy már csak Ő az Isten. Nincs több másik.


Első blikkre úgy tűnhet, hogy Isten megmentett minket a többi gonosz istentől, akik csak játékszernek tekintették az embereket. Csúnya, rossz istenkék.


És a mi új, szuper Istenünk? Nevezhetjük őt akár Istennek, Allahnak, Jahvenek stb. tulajdonképpen egy kis ge.ci.


Bármely világvallást megnézitek röviden mindegyiknek a következő a lényege:


"Élj úgy, ahogy Én mondom és jó lesz, ha nem úgy élsz, akkor nagyon besz.opatlak!"


A könyörületes Isten csupán annyiban különbözik egy genyó királytól, hogy nagyobb a hatalma.


És hol van most? Itt köztünk? Nem tesz semmit a szörnyűségek ellen? Miért?


Tehát barátaim, ha van Isten, akkor bizony lát minket, és mivel egy szadista mocsok (lásd: Biblia, Tora, Korán) élvezi, amit kifőzött.


U.i.: Ha istenek lennénk mi is ugyan ezt tennénk. :)

2012. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

30-as, nem te vagy a béna, lehet, hogy én fogalmaztam rosszul. Nincs koronként, népenként, bolygónként Isten. Nem lehet. Akkor a sok kis ilyen-olyan Isten harcolgatna egymással vagy szövetségeket alakítana vagy szakszervezeteket. Egy van. A Mindenható. A minden tényleg mindent jelent, végtől végig, idő és tér nélkül.

Nincsenek felettesei, családtagjai, beosztottjai. Mert olyan faj nincs is, mint ő. Egyedüli lény, születés és halál nélkül.

2012. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

"Nincsenek felettesei, családtagjai, beosztottjai."

Ha semmije nincs, akkor végső soron minek van? Ki a francnak van szüksége ilyen semmirekellő, homlesz istenre?

Nekem ugyan nem kell, tartsátok meg csak magatoknak!

2012. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Alex, teljesen mindegy, hogy akarod vagy sem. Semmi jelentősége. Vicces, hogy toporzékol egy kisgyerek az utcán, hogy neki nem kell anya meg apa, nincs apja meg anyja. ))) Attól, hogy nem hiszel anyádban, még van anyád, nem? Istent meg nem lehet megtartani meg átruházni, mert nem tulajdonom sem nekem, sem másnak. )))

De te maradj meg a te bölcs hitedben, hitetelen! )))

2012. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Nagyot tévedsz, mert nem vagyok hitetlen!

"Én is hiszek egy - két szép dologban!" (De csakis létező dolgokban.)

Figyelmedbe ajánlom:

http://www.youtube.com/watch?v=nO-blCE719Q

2012. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

/Fiam 5 -éves kora körül fejtegette ezt a témát,egy kis kiegészítéssel-"és ha létezik,melyik bolygón lakik?/

Visszakanyarodva a témához:

Elmélkedésre ösztönző kérdés,mindenki konkrét vagy szélsőséges véleményének tiszteletben tartásával.

Gondolataim szerint mindenkiben létezik egy "Isten,a sajátja,egyikünké jól végzi a feladatát,másikunké kevésbé... Az ember eredendően jónak születik,a szükségtelen rosszat kívülről"ránk aggatják" és időbe telik míg mindenki rátalál a saját Istenére.

Mire vágyunk?

Mit teszünk meg érte,hogy ez beteljesüljön?

Mit rontottunk el?

Miben tudunk változni?

Kell -e változnunk? stb

Vannak (hisszük eredendően) gonosz emberek,cselekedetek,szörnyűségek. -De ha nincs hit és jobbra való törekvés-akkor elmarad az előrehaladás és előtérbe kerülnek a negatív dolgok,-szorongás,depresszió,önzés,antiszociális meg nyilvánulások,elsivárosodás.

Minden ember vágyik szeretetre,elismerésre-sajnos a mindennapokban sokan ezt kapják meg legkevésbé.Pedig minden ember lelkének fontos és ha hiányát érezzük...Segítsünk a saját Istenünknek",hogy szerethessen minket.

2012. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, akkor ebben a bizonyos Istenhitben az a jó, hogy nem tilt meg neked dolgokat merő macerából. Szóval, a vallások Istenei mindig azzal kezdik, hogy bűnös vagy, ne dugj senkivel, szégyeld magad... stb. Na, az igazi Isten nem ökörködik ezzel. Szerintem annak örül igazán, hogy jókedvűen paráználkodsz és jól érzed magad. ))
2012. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

230-as, nem te vagy a béna, lehet, hogy én fogalmaztam rosszul. Nincs koronként, népenként, bolygónként Isten. Nem lehet. Akkor a sok kis ilyen-olyan Isten harcolgatna egymással vagy szövetségeket alakítana vagy szakszervezeteket."


Tehát pont úgy, mint a szintén világvallás Hinduizmusban, vagy az összes többistenhitben?

(Arról már nem is beszélve, hogy a kereszténynek is ott van a Sátán, mint konyhakész mumus, akivel riogathatják a népet.)

2012. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Gőzöm nincs miről beszélsz, 38-as. Én nem ezt írtam, semmiféle hinduizmusról nem esett szó, sem Sátánról, sem arról, hogy több Isten létezhetne. Azt írtam le, hogy miért nem létezhet több Isten, csak egy.
2012. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Én már értem.

Azért nem létezhet számodra több isten, mert túl sivár a fantáziád!

Én el tudnék képzelni a helyedben számtalan istent is, mert nekem meg briliáns fantáziám van. Csak én meg nem akarok, mert nincs rá szükségem. Így jártunk!

2012. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!