Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérem szépen, létezik Isten?

Kérem szépen, létezik Isten?

Figyelt kérdés

A kérdés összetett, a Bibliát ismerjük de nem vagyunk olyan egyszerűek, hogy egy könyv állításaira alapozzunk.


Végső soron a hitnek van valamilyen racionális alapja?

Igazából csütörtökig várom a válaszokat, akkor tudok újra szétnézni itt. Köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 25. 14:03
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

Az anyag anyagból van, az energia meg energiából. Még akkor is, ha netán az egyik a másikkal ekvivalens, sőt talán át is alakulhat.

Ez én energiám pedig semmiféle istentől nincs! Jelenleg az energiám attól a babtól van, amit megettem és azt sem isten termelte, hanem Mari néni Dabason! Érthető?

2012. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Csak el ne pukizd az összes energiádat véletlenül... :DDD
2012. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy szükséged legyen Istenre. Ha neked nincs, akkor nincs. Ez persze Isten létén mit sem változtat, hogy valaki nem veszi tudomásul. Semmi gond, nem kötelező! Megismerni, rátalálni viszont jó élmény! )) És nem érdemes lemondani erről az élményről.
2012. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
ha létezik.... szánalmas
2012. szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

#23!

Kösz, hogy nem kötelező ez az Isten.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy Allah létét mikor fogod tudomásul venni? Azt a Földön sokkal többen tudomásul veszik, mint a keresztény Istenét, tehát nagyobb divat! Hát még megismerni, rátalálni mekkora élmény lehet. Lemondanál erről az élményről? Javaslom, azonnal szokjál le a disznóhúsról meg a piáról, szerezz be legalább három feleséget, aztán Allah akbar!

Ne izgulj, szerencsére az iszlám se kötelező!

2012. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
25-ös, most ez hogy jött ide? Miért venném tudomásul Allah létét vagy a keresztények Istenét, egyik sem az enyém, egy szűkebb kör saját mitológiája. Olyan embereké, akik nem voltak képesek saját maguk megtalálni Istent, hanem egy előregyártott, gyári Istenre volt szükségük. Én nem tartom magam ilyen egyszerűnek. ))
2012. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
(Annyira nem értem, miről szól a 25-ös bejegyzés... miért ne ennék disznóhúst, nem vagyok arab, nem vagyok zsidó, eszem marhát, nem vagyok hindu, egyébként meg bármilyen állatot szívesen eszem, aminek jó az íze. Az, hogy hány feleségem/barátnőm van meg semmilyen módon nem kapcsolódik Isten létéhez.)
2012. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

Bocsi, így már értem. Neked tehát saját, privát, külön bejáratú istened van.

Egészségedre! Csak jól vigyázz rá, el ne lopják!

2012. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Nem az enyém. Az egész Univerzumé.
2012. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Már megint nem értek valamit:

"Az egész Univerzumé"? És az "nem előregyártott"? Akkor talán alkalmanként, megrendelésre készítik?

Hmmm. Lehet, hogy én vagyok a buta?

2012. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!