Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ateistáknak mi a véleményük...

Az ateistáknak mi a véleményük ezekről?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, a 8 éves unokaöcsém látja a jövőt.

Júliusban mentünk nyaralni, és két nappal előtte megkérdezte: 'Szokott-e tűz lenni abban a szállodában?" Nem értettük, hogy ezt miért kérdezi, nem is foglalkoztunk vele.Aznap, mikor odaértünk, egy elég nagy tűzeset volt a szállodában.

De nem ez volt az első ilyen eset.

Régebben a nagybátyámék elutaztak a nagyszüleinkhez és a kisfiú folyamatosan hajtogatta, hogy ne arra menjenek, mert baj lesz.Hát lett is, autóbalesetet szenvedtek.

Volt még pár ilyen eset, ettől komolyabbak is...


Ezt mégis mivel magyarázzák az ateisták, akik szerint nincs sors és nem létezik jövőbe látás?



2012. szept. 10. 11:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezö, a hozzád hasonló emberektöl kezd fájni a fejem....


Máskor találj már ki valami hihetöbbet legalább...

2012. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Tom Benko ***** válasza:
100%

Ateista is vagyok, meg szkeptikus is. Az ateista énemet nem érdekli, az másra figyel. A szkeptikus énemet viszont annál inkább. Kezdjük azzal a jól ismert mondással, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar. Másodszor pedig a kognitív disszonanciát hoznám fel, mint egészen érdekes eseteket produkáló agytevékenységet.

Aki szerint pedig a materializmus nem tud ezzel mit kezdeni, annak üzenem, hogy erősen téved. Tudna mit kezdeni vele, ha létezne. Jelenleg elég erős bizonyítékok szólnak amellett, hogy nem létezik.

2012. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Antimod ***** válasza:
8%

"Ateista is vagyok, meg szkeptikus is"


Szkeptikus nem vagy, mert nem utasítanád el alapból ezek létezését. Milyen bizonyítékok vannak, hogy ilyenek (nem feltétlenül az, amit a kérdező leírt) NEM léteznek?


Azt végképp nem értem, a fent leírtaknak a kognitív disszonanciához mi köze van.

2012. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
28%

Nemértem miért mondja azt szinte mindenki hogy nem létezik a fent leírt..Vagy azthiszi mindenki hogy azért mert vele még nem történt ilyen dolog, és nem is látott hasonlót már nemis létezik?


Egyébként én keresztény vagyok ,nem ateista de egy kicsit az is voltam.De velem is történt már olyan hogy előre láttam a jövőt, még mikor ateista voltam.Utána elkezdtek érdekelni ezek a dolgok és már hittem Istenben.

Szkeptikusok kedvéért:Nem pont olyasmit láttam mint pl.:Az 5-ös lottó nyerőszámai stb. hane lényegtelenebb dolgokat de utána akkor is megtörténtek.

2012. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Pár száz évvel ezelőtt a ma természetes dolgok nagy része (egyszerű példa a telefon, tévé és autó) legalább annyira természetfelettinek tűnt volna, mint pl. a jövőbe látás. Én, mint a tudomány híve, nem utasítom vissza a jövőbelátás lehetőségét, bár erősen kétlem. Előbb-utóbb bebizonyosodik majd a léte vagy a nemléte. Az, hogy te bizonyítékok nélkül fogadsz el ilyen dolgokat, a te egyéni döntésed/hibád.

Egyébként az ateizmusnak semmi köze a jövőbelátáshoz. Az ateizmus annyit jelent csak, hogy az adott személy nem hisz Istenben. Ne dobálózz olyan szavakkal, amikkel nem vagy tisztában.

2012. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!