Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van ha a szkeptikusok...

Mi van ha a szkeptikusok tévednek és tényleg jön a Nibiru (vélemény)?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 21:27
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyságrendekkel több csillagászatot tanultam, mint te.


Adnál hiteles feljegyzést az állításaidra? Legalább az agyagtáblát, amit valóban ők készítettek?


A Plútó miért bolygóbb, mint a Ceres, vagy az Eris? A tudomány nem jósol semminek a közeledtét. Van több aszteroida is, ami erre-errefelé jár, de azért egy aszteroida és egy bolygó (mégha törbebolygó is) eléggé más méretű :)


Tehát, akkor jöhet a hiteles forrású sumár tábla :)

2012. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Megkeresem neked, csak találjam meg.

Elhiszem, hogy okos vagy, de az még nem azt jelenti, hogy tudod, hogy mit nem tudsz, ezért egy kicsit kevesebb lenézéssel beszélj "alternatívabbnak" tűnő dolgokkal kapcsolatban, amikkel mondjuk még nem találkoztál, vagy csak annyit tudsz elmondani róluk, hogy mit nem tudsz róluk.

Tehát: a kedvedért megpróbálom megkeresni a könyvek között, hogy hol is vannak ezek az iratok, táblák, amiknek a fejtegetései mind a mai napig folynak, és igen nagy fejtörést okoznak a tudósoknak, mivel sok olyan dolog van bennük, ami arra késztet, hogy a világfelfogásunkat átformáljuk picit, és kilépjünk a naiv, "Európa (napjainkban USA) a tudás bölcsője" világszemléletünket.


Nemrég volt egy youtube-os link, amit ajánlok mindenki figyelmébe, hogy kicsit átlássuk ezt az egész 2012 hisztériává alakult ... mondjuk úgy, hogy korszakváltást.

2012. szept. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
De amúgy is: Google a te barátod is. Igaz, elég sok félrebeszélés van a témában, de sok hasznost, érdekest is ki lehet hámozni. Szerintem érdekesnek találod őket te is, ahogy kivettem az érdeklődési körödet olvasván.
2012. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért kértem hiteles forrást, mivel ezt a hoaxot már rengetegszer olvastam, és soha, senkisem tudott valóban hiteles forrást felmutatni, csupán olvasta valahol :)


Értelmes ember nem állít olyat, hogy minden tudás Euróából érkezett (Az USÁ-ból nehezen - manapság már rengeteg felfedezés ott történik, de 400-500 éve nem annyira. Ma viszont, bármennyire nem tetszik, ott van pénz kutatásra, és nem máshol - vagyis ott lesznek a nagyobb felfedezések.)


Hadd emlegessem fel az arab számainkat, a kémiai alapjaink is az araboktól származnak, de rengeteg tudásanyag a görögöktől, rómaiaktól.


A summéros sztory meg több sebből is vérzik. Már alapból onnan, hogy sehol sem lehet fellelni ezt az agyagtáblát.


Másrészről: a bolygók megnevezése is problematikus. Harmadrészt, a bolygók valahogyan mégis az európai szemléletet adják, mivel egyáltalán nem biztos, hogy egy befelé érkező idegen faj a Plútót bolygónak fogja számítani. Ugyanis Plútó méretű szabályos pályán keringő égitest például a Ceres vagy az Eris, de a Titán (hold) is bőven bolygónak számítható, lévén nagyobb a Merkúrnál. Ezeket összegyűjtve meg jóval 10-en felül vagyunk - de az idegenek mégis csak az európai bolygó számot emlegették. Nem fura neked ez egy picit? :)

2012. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

A hiteles forrást is "csupán olvasod", akár csak a hiteltelent... Megkeresem, csak jussak odáig.

Értelmes ember nem állít ilyent, hogy Európából származik a tudás, csak a médiát ha megfigyeled, mindenhol az a nagy "trend", az a mentalitás-szag terjeng, hogy Európa szarta a spanyolviasszt, és mindenki más primitív, és csak itt van civilizáció, bármerre mész, csak butább, promotívebb emberek vannak... egy fajta európai beképzeltség... Nem muszáj ezt kimondani, elég, ha ebben a hangulatban neveled az embereket, máris másképp tekint a körülötte levő világra, időtengelyre akár...

A tudásanyagok származását nem kell ecseteld, mert asszem, ezen a téren egyetértünk, hogy a legtöbb dolog csak aféle "tudás-átvétel"... (Még a rómaiak, görögök is úgy koppintották - amúgy ők is sokkal jobban fel vannak fújva, mint amilyen nagy innovatív, civilizált társadalom voltak... akik az emberek haláltusáján szórakoznak, az előttem már alapból nem civilizált nép, s még nem mentem bele a történelmi hibákba)


Fel lehet lelni az agyagtáblákat, csak akik formálják a "hivatalos álláspontokat" történelem, tudomány terén, azok - nagyon leegyszerűsítve fogalmazván - politikai okokból, nem szeretnek a témával foglalkozni, sőt, azt sem szeretik, ha más fogallkozik velük, sőt, aki foglalkozik velük, azokból hülyét kell csinálni és még sok egyéb lelet mellett ezekhez is nehéz hozzáférni, mivel sok paradigmát át kéne rendezni az emberek fejében, ha foglalkoznánk a témával becsületesen. Ez pedig nem érdek, mert akkor kizökkenünk a jól berodázódott mentalitásunkból, ami áttételesen sok "problémához" vezethetne... néhányaknak.

Mi a gond a bolygó megnevezésekkel? Nem az a név van, amit mi ma ismerünk?


A sumér elmélet nem hogy új, független és cáfolandó elmélet, vagy állít valaki valamit, ami vagy úgy van, vagy nem, hanem gyakorlatilag a "hivatalos" megközelítés van önmagával szembeállítva, önmaga ellentmondásai miatt van megkérdőjelezve és így a hivatalos álláspont az az elmélet, amely idejemúlt, és a képviselői kell reagáljanak a provokációra, mégpedig az által, hogy vagy megerősítik az elméletük anomáliáit, magyarázatokért kapkodnak, vagy pedig tényleg azon fáradoznak, hogy akkor "lássuk csak, hogy mi is a helyzet a dolgokkal, mikre is figyeltetek fel, amik nem állják a helyüket?" és nem fordítva. Sajnos az a gond, hogy ezek a kérdések nem olyan kis ártatlanok, hogy egy kő sárga volt-e, vagy fehér, hanem ezeknek a paradigmáknak a megváltoztatása elég komplex szociogiai következményekkel járnak, amelyek "kényelmesebbek", ha így maradnak. Ezért ilyen kényelmetlenek a felvetett problémák, kérdések. Aztán hogy ezekből mennyi, és milyen formában jut el, szivárog el az emberekhez, az más kérdés.


A bolygók az európai személletet adják, nem az említett megközelítést? Nem árt tudni, hogy meg van annak az a mai tudományos megközelítés szerint is a logikája, hogy mi bolygó, mi nem, de meg van az azoknak az időknek is az álláspontja, hogy mit miért tekintenek bolygónak, vagy egyébnek és ez nem feltétlen vág össze. Továbbá az európai szemlélet, amit szerinted tükröz, nem árt, ha tudjuk, hogy - még ha nagyon csámpás módon is-, de gyökerezik egyéb, ősibb, összeszedettebb kultúrák hagyományaiban, tudományos megközelítéseiben. Bolygót nem csak a mérete alapján kategorizálják, és határozzák meg, de gondolom, nem mondtam újat, mivel elvileg szakemberrel beszélek. A Titán hiába nagyobb, mint a Merkúr, de nem kering Nap körüli pályán, mint ahogy egy bolygótól meghatározás szerint elvárható.


Mint megigértem, jövök majd néhány pontosabb adatra. Akár kérdéseket is intézhetsz, hogy egyszerűbb legyen a keresés, hogy mit is keressek meg neked.

2012. szept. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!